Sent نظر شما با موفقیت ارسال شد

پرسش های متداول

چگونه یک اقامتگاه رزرو کنم ؟

برای رزرو اقامتگاه؛ ابتدا در سایت عضو شوید.با وارد کردن اطلاعات خود نظیر تاریخ ورود به اقامتگاه و زمان خروج و همچنین اعلام نفرات، درخواست خود را بصورت رایگان ارسال می نمایید.میزبان با توجه به اطلاعات ارسال شده از سوی شما نسبت به پر/تایید/رد کردن درخواست شما اقدام می نماید.هر درخواست رزرو به مدت 2 ساعت تاریخ انقضاء دارد.بعد از تایید میزبان شما می توانید مبلغ را پرداخت نموده و فرآیند رزرو را کامل نمایید.بعد از پرداخت می توانید آدرس کامل میزبان به همراه شماره تماس میزبان را مشاهده کنید.

بعد از تایید و پرداخت مبلغ چکار باید کنم ؟

شما می توانید با رفتن به صفحه سفرهای من اطلاعات میزبان اعم از آدرس اقامتگاه و شماره تماس میزبان را دریافت کرده و شخصا با میزبان در تماس باشید و نحوه گرفتن کلید اقامتگاه را از میزبان سوال کنید. ( پیشنهاد میکنیم بعد از رزرو حتما با میزبان تماس گرفته و هماهنگی های بیشتر را انجام دهید.)

آیا می توانم هم زمان چند درخواست ارسال کنم ؟

بله، شما می توانید بصورت رایگان هر تعداد درخواست برای هر اقامتگاه ارسال نمایید.همچنین برای مشاهده وضعیت درخواست های ارسال شده از صفحه سفرهای من برای مشاهده تمام درخواست های ارسال شده استفاده نمایید.

نحوه ثبت نام در سایت چگونه است ؟

رای ثبت نام کافی است با انتخاب گزینه ورود/ثبت نام وارد صفحه ورود به سایت می شوید.با وارد کردن شماره تماس و مشخصات فردی خود در سایت عضو شوید.

چگونه به میزبان اقامتگاه اعتماد کنم ؟

تمامی میزبانان سایت توسط کارشناسان ببین ویلا طی یک پروسه سخت، راستی آزمایی شده و سپس با دریافت مدارک هویتی میزبان و اقامتگاهشان در سایت ثبت می شوند.

رای اطلاعات بیشتر از اقامتگاه و تماس با میزبان چکار باید کنم ؟

برای ارتباط با میزبان اقامتگاه شما باید یک درخواست رزرو به میزبان ارسال نمایید.در حین رزرو از صفحه ارتباط با میزبان می توانید سوالات مبهم خود را از میزبان سوال کرده و در همان صفحه جواب خود را دریافت کنید.توجه داشته باشید شماره تماس میزبان پس از پرداخت وجه فقط امکان پذیر است. (درصورتی که میزبان به سوالات شما پاسخ نداد لیست سوالات خود را با پشتیبانی سایت در میان بگذارید و ما با میزبان تماس گرفته و به سوالات شما پاسخ می دهیم.

چرا میزبان درخواست من را رد می کند و یا اعلام پر بودن اقامتگاه می کند ؟

بعد از ارسال درخواست شما میزبان می تواند باتوجه به شرایط میزبانی و آمادگی خودش نسبت به پر/تایید/رد درخواست اقدام نماید.رد کردن درخواست به این معنی است که یا تاریخ ارسال شده قابل میزبانی نیست ویا برای میزبان اختلالی در رزروها پیش آماده است.در صورت اعلام پر بودن اقامتگاه امکان دارد میزبان بصورت حضوری و بصورت شخصی اقامتگاه را از دیگر سایت ها و یا غیره پر کرده است.

پرداخت وجه چگونه انجام می شود ؟

بعد از تایید میزبان مبنی بر تایید رزرو، شما می توانید از طریق یکی از درگاه های پرداخت بانک ها، نسبت به پرداخت حداقل 2 شب بعنوان پیش پرداخت رزرو اقدام نمایید. ( در ایام پیک نصف مبلغ توافق شده می باشد. ) مابقی وجه در زمان ورود به اقامتگاه توسط میزبان دریافت خواهد شد.
درصورتی که امکان پرداخت از طریق درگاه پرداخت را ندارید با اطلاع دادن به میزبان جهت فرصت برای پرداخت از طریق کارت به کارت پشتیبانی را از پرداخت وجه مطلع کرده تا پیام تایید پرداخت برای میزبان ارسال شود.

بعد از ارسال درخواست رزرو، برنامه سفرم تغییر کرده و یا پشیمان شدم چکار کنم ؟

در صورتی که بعد از ارسال درخواست منصرف شدید می توانید از صفحه رزروهای من نسبت به لغو رزرو اقدام نمایید.این درحالی است که شما هنوز پرداختی انجام نداده اید.

بعد از پرداخت وجه برنامه سفرم تغییر کرده و یا مشکلی برای رفتن دارم چکار باید کنم؟

درصورتی که بعد از پرداخت وجه برنامه سفر شما به دلایلی کنسل شده است، شما شامل قوانین کنسلی رزرو می باشید.

faq