جنگل سی سنگان نوشهر

    3,205 بازدید نوشهر مازندران

پیک نیک 1 روزه در سی سنگان

بسیاری از مسافران در سفر به چالوس همیشه سعی می کنند طوری برنامه ریزی نمایند که، تمام دیدنی های چالوس را مشاهده کنند.در این بین افرادی که برنامه ریزی قبلی داشته باشند بیشتر موفق هستند.سفر به چالوس با برنامه ریزی مناسب و دقیق می تواند یک سفر لذت بخش باشد.

جنگل سی سنگان مقصد سفر 1 روزه ما به شمال کشور است.پارک جنگلی که در خود زیبایی های طبیعت را حفط نموده و اجازه نداده آدمی آن را از بین ببرد.ما قصد داریم امروزه نهار را در جنگل سی سنگان بگذرانیم و با خانواده ساعتی را خوش باشیم.

سفر به چالوس | جنگلی زیبا در میان کوه و دریا

جنگل سی سنگان یکی از مناطق حفظ شده در استان مازندران است که بین ویلا سازی ها مصون مانده است.این پارک جنگلی در 45 کیومتری از شهر چالوس قرار دارد.پارک سی سنگان به سبب جاذبه های طبیعی همچون دریا، کوه و جنگل در سطح استان مازندران و کشور نمونه دیگری ندارد.جنگل سی سنگان دارای 600 هزار هکتار منابع طبیعی خدادای است.بیشتر درختان تشکیل دهنده این پارک، درختان شمشاد، توسکا و بلوط هستند.

پارک جنگلی سیسنگان

در پارک سی سنگان انواع حیوانات نظیر مرال، شوکا ( آهو )، خرس قهوه ایی، گراز، خوک، گربه وحشی و ... زندگی می کنند.در داخل محوطه جنگل نیز آزمایشگاه محیط زیست قرار گرفته که برا تحقیقات از آن استفاده می کنند.سی سنگان علاوه بر محیط جنگلی زیبا و خیره کننده؛ جای مناسبی برای گذراندن ساعت ها و حتی پیک نیک روزانه است.در ادامه تفریحات گوناگون این پارک را برایتان معرفی خواهیم کرد.

امکانات تفریحی در پارک جنگلی سیسنگان

برای داشتن یک روز خوب با خانواده، سیسنگان بهترین گزینه در اطراف چالوس است.شما به راحتی با اجاره ویلا در نوشهر و یا اجاره ویلا در چالوس می توانید با زمان تقریبی 1 ساعت به پارک برسید و زمان نهار با خانواده خوش باشید.امکانات مجموعه سیسنگان نیز جوابگوی این سفر است.از امکانات برجسته مجموعه سیسنگان می توان به :

1. سرویس بهداشتی

2. نمازخانه

3. آلاچیق برای کمپ روزانه

4. رستوران و کافی شاپ

5. سوپرمارکت کامل

6. موزه محیط زیست

7. جت اسکی و قایق سواری

پارک سیسنگان در دارای چندین قسمت است.بخش جنگلی خود دارای بخش های متفاوتی است که به راحتی می توان پیدا کرد.جنب پارک نیز مجموعه سیسنگان دارای فضای بسیار صمیمانه و خانوادگی در کنار ساحل خزر است.در این ساحل خانواده می توانند آب تنی کنند و سوار قایق شوند.در ساحل نیز موتورهای چهارچرخ برای بازی کودکان و نیز پارک کودکان فراهم شده است.اگر به دنبال آرامش هستید می توانید با قدم زدن در ساحل و گوش دادن به صدای آرامش بخش دریا، ساعاتی رویایی داشته باشید.

در سفر به چالوس قطعا خاطره پیک نیک 1 روزه سیسنگان هرگز از خاطرتان نمی رود.اسب سواری در جنگل هم می تواند به کامل شدن زیبایی روزتان کمک کند.در صورتی که فرصت تهیه وعده غذایی نداشتید؛ نگران نباشید.در این مجموعه تفریحی بزرگ رستوران ها و کافی شاپ های مناسبی با قیمت مناسب آماده خدمت رسانی هستند.

بهترین فصل برای سفر به سیسنگان

از خوبی های جنگل ها این است که در تمام فصول سال زیبا هستند.سفر به سیسنگان نیز از این قاعده مستثنی نیست.فصل بهار و تابستان بهترین فرصت برای بازدید از مجموعه سیسنگان است.برگ های سبز و جوانه های درختان در فصل بهار آنقدر زیبا هستند که برای ساعاتی آدم را مجذوب نگاه خود می کنند.

جنگل سیسنگان | ساحل در نزدیکی جنگل

با توجه به بارش های زیاد در شمال، اکثرا در روزهای زمستان و پاییز برگ های درختان تغییر وضعیت می دهند.جنگل جامه سبز رنگ خود را عوض می کند و رخت نارنجی به تن می کند.این پارک بیشتر حجم گونه درختان شمشاد را در ایران و جهان دارد.تفاوت سی سنگان با دیگر پارک های جنگلی ایران این است که در فصل زمستان نیز با وجود درختان شمشاد سرسبز است.

اجاره ویلا در نوشهر یا اقامت در پارک

گردشگران و مسافران اکثر اوقات از زیبایی های جنگل سیر نشده و قصد اقامت در پارک را دارند.تجربه اقامت در جنگل را می توانید در اینجا به واقعیت نزدیک کنید.پارک دارای ویلاهای اقامتی دو تخته و سه تخته نیز است.اما اگر با خودتان چادر مسافرتی دارید به راحتی در آلاچیق های ایجاد شده میتوانید بمانید.هزینه این آلاچیق ها برای یک شب 11000 تومان می باشد.

همچنین مسافران با اجاره ویلا به راحتی با فاصله 35 کیلومتری از نوشهر می توانند اقامت راحتی داشته باشند.در وب سایت ببین ویلا ویلاهای ارزان و بصرفه و همچنین ویلاهای استخردار نیز برای آن دسته از گردشگران که به دنبال ویلاهای لاکچری هستند نیز فراهم شده است.برای اجاره ویلا در نوشهر از طریق صفحه مربوطه اقدام به رزرو نمایید.

در سفر به سیسنگان از کجا بریم ؟

آن دسته از مسافران که در چالوس ویلا اجاره کرده اند می توانند با گذر از شهر نوشهر، نرسیده به محله صلاح الدین کلا تابلو بزرگ پارک جنگلی سیسنگان را در سمت راست جاده مشاهده کنند.اما آن دسته از عزیزانی که از سمت ساری به سمت پارک حرکت می کنند بعد از عبور از شهر رویان و محله صلا الدین کلا در سمت چپ جاده به راحتی جنگل بزرگی مشاهده می کنند که همان سی سنگان است.

هزینه ورودی به پارک برای هر ماشین سواری مبلغ 7000 تومان است.در ضمن این هزینه فقط بابت ورود به مجموعه می باشد و برای تفریحات موجود باید هزینه جداگانه پرداخت شود.

توصیه ما در سفر به سیسنگان

احترام به جنگل از خصوصیات انسان های با شخصیت است.هرگونه آسیب به جنگل و درختان باعث از بین رفتن این منبع خدادای می شود.

از رفتن به عمق جنگل و یا مناطقی که تحت نظارت ماموران جنگل نیست اکیدا خودداری کنید.( جنگل دارای حیوانات وحشی همچون خرس قهواه ای، گراز و گربه وحشی است.)

از روشن کردن آتش و قطع درختان جهت درست کردن آتش خودداری کنید.( برای کباب زدن از مکان های مشخص استفاده نمایید.)

اگر قصد اقامت در چادر را دارید حتما از وسایل گرمایشی مناسب استفاده کنید و به توصیه ماموران پارک گوش دهید.

جاذبه های اطراف سی سنگان کجاست ؟

1. سد آویدر

2. پلاژ سیترا

موقیت و نقشه جنگل سیسنگان در پایین آمده است که می توانید از این طریق به راحتی به جنگل برسید.

آدرس : مازندران – نوشهر – 35 کیلومتری نوشهر

ارسال نظر