رحیم آباد کلاچای | هر آنچه که از آرامش می خواهید در این روستا است

    20,197 بازدید كلاچای گیلان

در بخش رحیم‌ آباد شهرستان رودسر و نزدیک به کلاچای، شهری به نام رحیم آباد قرار دارد. رحیم آباد، منطقه ای بسیار زیبا است که جاذبه های گردشگری و دیدنی فوق العاده ای دارد. بخش اشکورات، در رحیم آباد قرار دارد و به دلیل وجود این منطقه زیبا، گردشگران زیادی به رحیم آباد رودسر سفر می کنند.

رحیم آباد کلاچای

چگونه می توان به رحیم آباد کلاچای رفت؟

فاصله کلاچای تا رحیم ‌آباد ۱۰ کیلومتر است. اگر می خواهید به رحیم آباد بروید، می توانید از سمت کلاچای، به روستای سیاهکلرود به جواهردشت بروید و سپس به سمت رحیم آباد راه بیفتید یا اینکه از جاده رحیم آباد بروید تا به منطقه اشکورات برسید.

جاذبه های دیدنی و گردشگری رحیم آباد را بشناسید!

  • اشکورات

این منطقه وسیع یکی از زیباترین نقاط کشور محسوب می ‌شود. در اشکورات می توانید جنگل، کوه، دشت، آبشار، دریاچه، چشمه و قله های زیبا را با هم ببینید. اشکورات گیلان، یکی از پرطرفدارترین مناطق ایران از نگاه گردشگران است.

  • قلعه طول ‌لات

قلعه طول لات جزو آثار باستانی رحیم‌آباد است. این قلعه در پایین دست پلرود قرار دارد. در ارتفاع قلعه می توانید مناطق بکر و بسیار دیدنی را مشاهده کنید. برای ساختن قلعه طول لات از سنگ و گچ استفاده شده است. اگر می خواهید به قلعه طول لات بروید، ابتدا باید به شهر رحیم آباد بروید و پس از گذشتن از اشکورات، وارد روستای زیاز شوید و بعد وارد محدوده سد خاکی پلرود شوید. کمی بعد شما قلعه زیبای طول لات را می بینید و باید ادامه مسیر را پیاده طی کنید.

  • کوه عروس و داماد

در روستای زیاز، کوهی به نام کوه عروس و داماد قرار دارد که یکی از عجایب اشکورات به حساب می آید. در بالاترین نقطه این کوه دو مجسمه سنگی به شکل عروس و داماد قرار دارد. شاید بپرسید که چرا اسم این کوه، کوه عروس و داماد است؟ طبق صحبتها و روایتهای محلی ‌ها، در قدیم پسر و دختری بدون اجازه والدین خود زندگی زناشویی خود را آغاز می ‌کنند و به دلیل این کار، مورد عاق والدین قرار می‌ گیرند. بعد از این اتفاق، به شکل دو انسان تبدیل به سنگ می ‌شوند.

رحیم آباد کلاچای | کوه عروس و داماد

  • آبشار میلاش

یکی از زیباترین آبشارهای گیلان، آبشار میلاش است. آبشار میلاش در روستای میلاش و منطقه زیبای اشکورات رودسر قرار دارد. اگر می خواهید از روستای میلاش به این آبشار فوق العاده بروید، باید حدود ۲۰ دقیقه پیاده‌روی کنید. در هنگام پیاده روی هم از کنار باغهای فندق و دشتهای گل گاو زبان عبور می کنید و منظره های زیبایی را مشاهده خواهید کرد.

رحیم آباد کلاچای | آبشار میلاش رودسر

  • غار وادار

در ۴۷ کیلومتری بخش رحیم ‌آباد و در شرق روستای دلیجان، غاری به نام «غار وادار» قرار دارد. این غار قدمت زیادی دارد و سرچشمه رودخانه آسمان رود است.

  • دریاچه شَوَک

دریاچه شوک در روستای شوک اشکورات رحیم آباد قرار دارد. دریاچه شوک، آب موردنیاز برای زراعت در زمین ‌های کشاورزی و باغ‌ های منطقه را تامین می ‌کند. زمانی که مه دور دریاچه شوک جمع می شود، منظره بسیار دیدنی و زیبایی به وجود می آید.

  • روستای شوئیل

یکی از روستاهای بخش رحیم آباد، روستای شوئیل است. این روستا آب و هوای ییلاقی دارد و مناظر دیدنی و بکری را می توانید در این روستا مشاهده کنید.

  • آبشار سجیران

سجیران، روستایی از توابع دهستان اشکور سفلی بخش رحیم‌ آباد است. آبشار سجیران یکی دیگر از جاذبه‌های طبیعی منطقه رحیم آباد است که در ۲۰ کیلومتری جنوب رحیم ‌آباد قرار دارد. آبشار سجیران ۶۰ متر ارتفاع دارد و در پایین آن چشمه سجیران قرار دارد و به دلیل خواص درمانی، مورد توجه محلی ها و گردشگران این منطقه قرار گرفته است.

رحیم آباد کلاچای

  • منطقه طیولا و دره چاکرود

در قسمت بالایی رحیم آباد منطقه ای به نام طیولا قرار دارد. در طیولا می توان دره چاکرود را مشاهده کرد. یادتان باشد که رفتن به دره چاکرود خطرناک است و باید حتما به همراه تجهیزات و راهنمای باتجربه از دره چاکرود بازدید کنید.

  • آبشار آسمان ‌رود

در ۴۲ کیلومتری بخش رحیم آباد، «دره آسمان‌ رود» قرار دارد. در دره آسمان رود، چشمه ‌های زلال و آبشاری بسیار زیبا و دیدنی به نام «آبشار آسمان رود» وجود دارد.

اقامت در رحیم آباد کلاچای چگونه است؟

استان گیلان یکی از استان های پر از جاذبه های طبیعی در کشور ما است.جاذبه های طبیعی این استان سرسبز باعث شده هر ساله مسافران زیادی از استان های دور و نزدیک به این خطه سرسبز شمال سفر کنند.یکی از دغدغه های بیشتر مسافرین، اقامت راحت و بدون دردسر در طول اقامت خودشان است.شما مسافران عزیز می توانید با اجاره ویلا و سوئیت از طریق وب سایت ببین ویلا در هر شهری اقامتگاه مناسب خود را رزرو آنلاین نمایید.

از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بوده اید متشکریم.

 

ارسال نظر