سفر به کیش یا سفر به ترکیه ؟

    755 بازدید كیش هرمزگان

سفر به کیش یا سفر به ترکیه ؟ کدام سفر برا ما هزینه کمتری دارد ؟

سفر به کیش از سفرهای بسیار دیدنی و خاطره ساز در جنوب ایران است.چند سالی است که مسافران و گردشگران برای گردش به این شهر دغدغه های مختلفی دارند.از آنجایی که امروزه بیشتر سفرها دارای هزینه بالایی هستند تصمیم گرفتیم در مجله ببین ویلا امروز در مورد سفر به کیش یا سفر به ترکیه صحبت کنیم.البته نظرهای مختلف و دلایل مختلفی برای جواب دادن وجود دارند، اما آیا سفر به کیش گران است؟ ما در این مطلب در مورد هزینه رفت و آمد به مناطق مختلف کیش، هزینه اقامت چند روزه، خورد و خوراک و ... صحبت خواهیم کرد.

هزینه سفر به کیش چقدر است ؟

جزیزه کیش از جزایر خوش آب و هوا و پر گردش در جنوب ایران است.جزیره کیش را از مناطق توریستی و پر گردشگر در ایران می شناسند و در واقع سفر به کیش از طرفداران زیادی برخوردار است.جزیره کیش همان طور که پیداست در بین آب های خلیج فارس محصور شده است و تنها با هواپیما و یا کشتی می توان به آنجا رفت.اگر به دنبال هزینه به مراتب پایین تر هستید می توانید با ماشین شخصی به جزیره وارد شوید و اگر به دنبال هزینه کمی بالاتر باشید، راه هوایی مناسب می باشد.در تمامی روزها و ساعت های مختلف پروازهای فرودگاه مهرآباد و یا دیگر شهرهای به سمت کیش موجود است.

در حال حاضر سفر به کیش با هواپیما با بلیط اکونومی در ساعت 15 بعد از ظهر تقریبا نفری 365000 هزار تومان می باشد.البته در ایام مختلف سال و ساعات مشخصی گاهی اوقات هزینه سفر به کیش کمتر از 150000 هزار تومان هم است.برای اطلاع از قیمت های تخفیف خورده هر روز به سایت های مختلف سر بزنید.

برای سفر به کیش اگر با ماشین شخصی بخواهید به جزیره برسید باید از طریق بندرعباس و همینطور بندرهای لنگه،آفتاب یا چارک استفاده نمایید.در این بنادر با هزینه 295000 هزار تومان ( هزینه رفت و برگشت ) می توانید هم از دریا استفاده کرده و هم به کیش برسید.سفر با ماشین شخصی کمک می کند تا در فرصت کم با هزینه پایین تر از جزیره دیدن کنید.

اقامت در کیش چگونه است؟

بعد از سفر به کیش اولین کار استراحت کافی است.بعد از سفر طولانی با ماشین شخصی و یا سفر با هواپیما، پیشنهاد ما این است که ساعاتی را به استراحت بگذرانید تا خستگی راه از بین برود.اما کجا اقامت کنیم که بهتر باشد؟ راه های مختلفی برای اقامت در کیش پیش رو دارید.از اجاره آپارتمان در کیش تا اجاره ویلا در کیش که هر دو برای گردشگران هزینه به مراتب پایین تر در سفر به کیش دارند ؟ شما با قیمت حدودی 200 هزار تومان برای یک شب می توانید ویلایی با امکانات مناسب اجاره کنید.اما اگر به دنبال هتل هستید در این جزیره هتل با قیمت و امکانات مختلف بسیار زیاد است.برای دیدن جاذبه های کیش نیاز به حداقل 4 روز اقامت می باشد.در این فرصت 4 روزه شما از ساحل کیش و تفریحات آبی و پارک های بازی مدرن می توانید استفاده کنید.نکته مهم در اجاره سوئیت در کیش این است که، ویلایی را انتخاب کنید که نزدیک مراکز دیدنی باشد تا هزینه رفت و آمد کمتری داشته باشید.

سفر به کیش یا ترکیه | اقامت در کیش

غذا

همان طور که می دانید کیش منطقه ایی توریستی است و بیشتر گردشگران آن از کشورهای مختلف می باشد.به همین علت رستوران ها با غذاهای بین اللملی و خوشمزه در همه جای جزیره وجود دارند.در هر کجا که فکر کنید رستورانی برای سرویس دهی می بینید.در مراکز خرید، پارک بازی، کنار ساحل و ... شما حداقل یک رستوران مشاهده خواهید کرد.هزینه غذاها نیز قیمت مناسبی دارند اما اگر به دنبال صرفه جویی در سفر به کیش هستید در ویلایی که اجاره کرده اید وسایل پخت و پز هست.با کمی حوصله می توانید هر انچه که دوست دارید درست کنید.

سفر به کیش یا ترکیه | رستوران های کیش

بدون ماشین چگونه بگردیم ؟

در جزیره تاکسی های مختلفی برای اجاره وجود دارند.قیمت این تاکسی ها با توجه به مسیر شما مختلف می باشد.اما تصمیم با خودتان است.شما می توانید با ماشین شخصی که دارید و یا اجاره ماشین شخصی از نمایشگاه ها با هزینه معقول در شهر دور بزنید و لذت ببرید.اما اگر وقت بیشتری دارید با مینی بوس ها و اتوبوس های شهری که در زمان معیین حرکت می کنند گزینه به صرفه تری می باشد.

چرا سفر به کیش جذاب تر از سفر به ترکیه است ؟

  • به اقتصاد خودمان کمک می کند
  • هزینه جانبی نظیر پاسپورت، هزینه خروج از کشور، ویزا و ... ندارد.
  • دیدنی های آن نسبت به ترکیه بیشتر است.
  • هزینه سفر به کیش در مقایسه با سفر به ترکیه به مراتب کمتر است.

در آخر ...

این روزها بیشتر به هزینه اقتصادی سفر توجه می شود و کمتر به جنبه های مختلف آن پرداخته می شود.دلیل ان هم کاملا واضح است که اقتصاد خانواده کم کم به سمت هزینه کمتری پیش می رود.اما باید کمی انصاف داشته باشیم که هزینه کردن در سفر به کیش یعنی کمک به اقتصاد خودمان که باعث پیشرفت همین کشور خواهد شد.در بالا دیدیم که انتخاب های زیادی برای تمامی موارد سفر وجود دارند که می توان مدیریت کرد.اینبار در سفر به کیش سعی کنید با یک دیدگاه دیگر به این سفر بروید و بعد از مقایسه کنید که که کدام سفر بهتر است ؟

ارسال نظر