پارک جنگلی فین چالوس | راهنمای سفر به پارک فین چالوس

    1,458 بازدید چالوس مازندران

پارک جنگلی فین چالوس

بدون شک می توان گفت که جاده چالوس، زیباترین و پرطرفدارترین مسیر گردشگری در ایران است. جاده چالوس از انتهای کرج آغاز می شود و پر از منظره های جنگلی زیبا است. در انتهای جاده چالوس، به شهر زیبای چالوس می رسید که از دو بخش مرکزی و کلاردشت تشکیل شده است.

یکی از خوش آب‌و‌هواترین شهرهای استان مازندران، شهر زیبای چالوس است. در شهر چالوس، شما می توانید طبیعت زیبا و سرسبز را مشاهده کنید و حسابی خوش بگذرانید.

در این نوشته می خواهیم درباره یکی از جاذبه های طبیعی چالوس یعنی «پارک جنگلی فین چالوس» با شما صحبت کنیم و امیدواریم تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید.

پارک جنگلی فین چالوس | راهنمای سفر به پارک فین چالوس

پارک جنگلی فین چالوس کجاست؟

پارک جنگلی فین چالوس در کیلومتر 7 جاده چالوس به تهران قرار دارد. در تعطیلات و روزهای خاص سال مثل عید، سیزده به در و روزهای تابستان، مسافران زیادی به پارک جنگلی فین در چالوس می آیند و از زیبایی های این مکان لذت می برند.

اگر به شهر چالوس رسیده اید و می خواهید به پارک جنگلی فین بروید، باید از سمت چالوس به سمت تهران یا کرج حرکت کنید. بعد از پیمودن 6 کیلومتر به پارک جنگلی فین می رسید. کل این مسافت، کمتر از 10 دقیقه طول می کشد.

پارک جنگلی چالوس به این دلیل پارک جنگلی فین نام گرفته است؛ زیرا در حوزه قدیمی جنگل فین قرار دارد و این نام از گذشته روی این پارک مانده است.

معمولا افرادی به پارک جنگلی فین می آیند که در چالوس، خانه یا سوئیت اجاره کرده اند و می خواهند برای صرف غذا یا تفریح، به طبیعت بروند. در کنار رودخانه چالوس که مسیرش از داخل این پارک جنگلی می گذرد، می توانید بنشینید و آرامش واقعی را تجربه کنید.

البته شما می توانید برای اقامت در شب، در پارک جنگلی فین چادر بزنید و استراحت کنید؛ اما اقامت در یک خانه یا سوئیت، بسیار مطمئن تر و راحت تر است. برای اجاره ویلا در چالوس، می توانید به سایت ببین ویلا سر بزنید و ویلای موردنظر خود را با قیمت منطقی و متناسب با بودجه سفرتان انتخاب کنید.

پارک فین چالوس چه امکاناتی دارد؟

در پارک جنگلی فین چالوس، امکاناتی مانند آلاچیق، کلبه و کومه های مخصوص گردشگران وجود دارد. شما می توانید در این آلاچیقها بمانید و از طبیعت سرسبز پارک لذت ببرید. در پارک جنگلی فین، انواع رستورانها نیز وجود دارند که می توانید برای خوردن وعده های غذایی خود به این رستورانها بروید. در این پارک جنگلی بزرگ، یک جایگاه بازی مخصوص کودکان وجود دارد تا بتوانند بازی کنند و لذت ببرند. اگر به عکس گرفتن در طبیعت علاقه دارید، می توانید روی میز و نیمکتهای چوبی پارک بنشینید و عکس بگیرید.

پارک جنگلی فین چالوس | راهنمای سفر به پارک فین چالوس

بهترین زمان برای سفر به پارک جنگلی چالوس چه زمانی است؟

بهترین فصل سفر برای شمال ایران، بهار و تابستان است. البته یادتان باشد که در فصل تابستان، هوای شمال شرجی و رطوبتی است و باید خودتان را آماده کنید. اگر در 6 ماه دوم سال یعنی پاییز و زمستان به پارک جنگلی فین بروید، ممکن است به دلیل سردی هوا و بارش فراوان، اذیت شوید.

البته اگر از جمله کسانی هستید که از سرما لذت می برید، مسافرت به چالوس به همراه خنکی ماه های اول پاییز واقعا برایتان دلپذیر خواهد بود.

یکی از بهترین زمانها برای سفر به چالوس و بازدید از پارک جنگلی فین، اردیبهشت ماه است. در این ماه، هوا نه سرد و نه گرم و شرجی است و شما می توانید با خیال راحت در پارک تفریح کنید. یکی از جذاب ترین اتفاقهایی که در اردیبهشت ماه می توانید در این پارک جنگلی زیبا مشاهده کنید، رشد نیلوفرهای آبی روی مرداب داخل پارک فین است که منظره فوق العاده ای را به وجود می آورد.

مسافران و گردشگرانی که به پارک جنگلی فین می آیند، انقدر عاشق این پارک جنگلی می شوند که نمی توانند سریع از آن دل بکنند! شما هم با دیدن پارک جنگلی فین چالوس متوجه می شوید که چرا منظره این پارک خاص و جذاب است. بخشی از جذابیت پارک جنگلی فین به خاطر وجود رودخانه چالوس است که از داخل پارک می گذرد. در گذشته روی این رودخانه، یک پل سنگی قرار داشت که به پل طلاجو معروف بوده است.این پل در حال حاضر ارتباط دهنده خیابان اصلی به روستای طلاجو است.

پارک جنگلی فین چالوس | راهنمای سفر به پارک فین چالوس

زباله و مشکل همیشگی انسان با طبیعت

باتوجه به مردمی بودن این پارک جنگلی و نبود ارگان و سازمان خاصی در این پارک جنگلی؛محوطه جنگل تا حدودی تمییز نمی باشد.مسافرانی که برای خوش گذرانی به این منطقه زیبا سفر می کنند با پسماند غذاها و زباله ها باعث آلوده شدن محیط پارک به انواع زباله ها شده اند.این زباله ها به مرور زمان زیاد شده و از زیبایی این پارک کم کرده است.لطفاً در صورت مراجعه به این پارک حتما بعد از لذت بردن از طبیعت پارک جنگلی فین،زباله های خود را در سطل زباله بریزید.

در این نوشته با پارک جنگلی فین و جاذبه های طبیعی آن آشنا شدید. از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید از شما متشکریم و از شما می خواهیم که با دیگر مقالات وب سایت ببین ویلا همراهمان باشید.

ببین ویلا، می تواند به شما کمک کند تا بهترین سوئیت و آپارتمان را برای سفر خود پیدا کنید و خیالتان را از بابت محل اقامت در سفر راحت کنید. با پیدا کردن یک مکان خوب برای اقامت در سفر به مازندران و سفر به گیلان، سفرتان بیشتر به شما خوش می گذرد و آسوده تر خواهید بود.برای اجاره آپارتمان و سوئیت در چالوس می توانید با مراجعه به صفحه اقامتگاه های شهر چالوس؛نسبت به رزرو بهترین ویلای مورد نظر خود اقدام نمایید.

 

ارسال نظر