آشنایی با روستای سیاه رودبار گلستان + عکس و آدرس

    1,801 بازدید گلستان

روستای سیاه رودبار، یکی از جاذبه های زیبای استان گلستان

در استان گلستان و در 20 کیلومتری شهر علی آباد کتول، روستای سیاه رودبار قرار دارد که بسیار زیبا و دیدنی است. در این نوشته می خواهیم شما را با این روستای زیبا و خاص در استان گلستان بیشتر آشنا کنیم.همچنین شما می توانید علاوه بر آشنایی با روستای سیاه رودبار دیگر مقالات جالب و خواندنی ببین ویلا را در مجله ببین ویلا مشاهده کنید.

با روستای سیاه رودبار بیشتر آشنا شوید!

روستای سیاه رودبار در منطقه ای جنگلی قرار دارد و به همین دلیل، بسیار زیبا و خاص است. با دیدن چشم اندازهای زیبای روستای سیاه رودبار، قطعا حیرت زده خواهید شد. روستای سیاه رودبار 700 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و به همین دلیل است که آب و هوایش مرطوب و خنک است. از جمله چیزهای بی نظیری که در سیاه رودبار مشاهده خواهید کرد، شالیزارهای سبز برنج و درختان بلند افراد و توسکا است.

با رفتن به روستای سیاه رودبار، می توانید آرامش واقعی را تجربه کنید و از طبیعت سبز جنگل، صدای آواز پرنده ها و وزش ملایم نسیم در میان برگهای درختان لذت ببرید.

تنوع گیاهی و جانوری روستای سیاه رودبار بسیار جالب توجه و حیرت انگیز است. پوشش گیاهی این منطقه شامل درختانی مانند درخت بلوط، ملیچ، ون، انجیلی، سرخدار و داغداغان است که زیبایی سیاه رودبار را چندین برابر کرده است. به دلیل قرار گرفتن روستا در دل جنگل، حیواناتی نظیر گراز، شغال، راسو، روباه، سمور، گرگ، پلنگ، خرس و شوکا در این منطقه زندگی می کنند.

روستای سیاه رودبار، یکی از جاذبه های زیبای استان گلستان

وقتی به روستای سیاه رودبار بروید، واقعا معنی عشق و حال و لذت بردن از طبیعت را تجربه خواهید کرد. این روستا روی تپه ای سرسبز قرار دارد و با رویش درختان بلند، بسیار باصفاتر شده است. خانه های روستایی سیاه رودبار با گل و خشت و چوب ساخته می شوند. سقف خانه ها نیز چوبی و شیروانی است.

مردمان سیاه رودبار، بسیار مهمان نواز و مهربان هستند. کشاورزی، قالیبافی، عروسک دوزی و پارچه بافی جزو مشاغل اصلی مردم روستای سیاه بیشه است. با رفتن به این روستا، واقعا عاشق زیبایی این منطقه و آب و هوای دلپذیرش خواهید شد. همچنین می توانید تفریحات هیجان انگیزی مثل جنگل نوردی، سوارکاری، دره نوردی، دوچرخه سواری و پیاده روی را انجام دهید و مناطق تاریخی روستا را نیز مشاهده کنید.

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B4%D9%88%DA%A9%D8%A7

حالا که حرف از آثار تاریخی روستای سیاه رودبار شد، بگذارید بگویم که چندین آثار تاریخی زیبا در این منطقه قرار دارد که واقعا ارزش دیدن را دارند. قلعه باستانی سیاه چال و قلعه موران از جمله آثار تاریخی روستای سیاه رودبار هستند. با رفتن به این روستا، می توانید چشمه آب شوری را مشاهده کنید که املاحش سرخ رنگ است. این چشمه، جزو پدیده های بی نظیر در زمین شناسی به حساب می آید.

توصیه های مهم برای سفر به روستای سیاه رودبار

اگر به روستای سیاه رودبار سفر کردید و خواستید از جنگلش نیز دیدن کنید، بهتر است از اهالی همان منطقه و روستاییها بخواهید که شما را همراهی کنند؛ زیرا در این منطقه حیوانات وحشی و درنده زندگی می کنند. هم چنین به دلیل بزرگ بودن این منطقه جنگلی، خطر گم شدن نیز شما را تهدید می کند. به همین دلیل بهتر است با یک فرد بومی این روستا به جنگل بروید.

با رفتن به روستای سیاه رودبار، بهتر است بی خیال غذاهای آماده و ساندویچ شوید و خود را به خوردن غذاهای مردم محلی دعوت کنید. در سیاه رودبار، انواع غذاهای ارگانیک، گیاهان دارویی، عسل طبیعی و میوه های جنگلی مثل زردآلو، آلو، سیب و بادام وجود دارد که می توانید آنها را تهیه کرده و میل کنید. اگر به ترشیجات علاقه دارید می توانید تا دلتان می خواهد در سیاه رودبار لواشک و رب آلوچه بخورید و به عنوان سوغاتی هم آنها را بخرید.

اگر می خواهید سفر راحت تری به این روستا داشته باشید، به فکر رزرو یک مکان اقامت مناسب برای خودتان باشید. شما می توانید در هتلهای گلستان بمانید، برای رزرو ویلا در شهر گلستان اقدام کنید یا در خانه های مردم محلی منطقه شب را بگذرانید.

روستای سیاه رودبار، یکی از جاذبه های زیبای استان گلستان

برای دیدن روستای سیاه رودبار، بهتر است لباس گرم به همراه داشته باشید. مخصوصا اگر با کودکان به سفر رفته اید؛ زیرا هوای این منطقه خنک است و امکان دارد سردتان بشود.

اگر فرصت گشت و گذار دارید، باید بدانید که سیاه رودبار به آبشار کبودوال و دریاچه سد مخزنی علی آباد کتول نیز نزدیک است و در سفرتان بهتر است از این دو منطقه زیبای گردشگری نیز دیدن کنید.

اگر به روستای سیاه رودبار رفتید، گوشی موبایلتان را کنار بگذارید و خود را به دل جنگل بسپارید. با رفتن به روستای سیاه رودبار می توانید طعم واقعی آرامش را تجربه کنید و دل مشغولی هایتان را به فراموشی بسپارید.

مسیر رفتن به روستای سیاه رودبار چگونه است ؟

برای رفتن به سیاه رودبار ابتدا وارد بلوار امام رضا (ع) گلستان شوید. سپس به سمت جاده زرین گل – شیرین آباد حرکت کنید. بعد از طی 18 کیلومتر به دوراهی سیاه رودبار می رسید. مسیر سمت راست این دوراهی، شما را به روستای ابر در سمنان می رساند و مسیر سمت چپ، به روستای علی آباد کتول منتهی می شود. وقتی به علی آباد کتول رسیدید، باز هم رانندگی کنید. فاصله روستا تا علی آباد کتول حدود 20 کیلومتر است. خوبی مسیر این روستا این است که کل مسیر در منطقه ای جنگلی قرار دارد و اصلا متوجه گذشت زمان و خستگی نخواهید شد.

 

ارسال نظر

اجاره آنلاین