هر آنچه باید در مورد دیدنی های متل قو بدانید | آبشار جینگوم+غار دانیال و...

    4,829 بازدید متل قو مازندران

دیدنی های معروف متل قو در کجاست؟

سلمانشهر یا به عبارتی همان متل قوی سابق،از زیباترین شهرهای استان مازندران است.مناطق طبیعی و کلوپ های دریایی فرصت مناسبی برای تفریح و گردش در این شهر زیبا است.اگر از آن دسته افرادی هستید که عاشق طبیعت گردی در جنگل هستند،حتما تا پایان همراه مجله گردشگری ببین ویلا باشید.

هر آنچه باید در مورد دیدنی های متل قو بدانید | آبشار جینگوم+غار دانیال و...

متل قو کجاست ؟

در ابتدا بیایید در مورد شهر توریستی سلمانشهر یا همان متل قو اطلاعات کسب کنیم.متل قو از معدود شهرهایی است که در کنار دریا واقع شده است.شهر متل قو به واسطه نزدیکی به دریا و جنگل توانسته از این نعمت خدادادی به درستی استفاده کرده و از حداکثر طرفیت موجود برای جذب گردشگر استفاده نمایید.

کلوپ دریایی با تنوع بسیار بالا در فصل تابستان بسیار شلوغ است.در این کلوپ دریایی انواع جت اسکی،شاتل دریایی،پاراسل،بنانا،موتور چهارچرخ،اسکی روی آب و ... همیشه طرفداران خاص خود را دارد.

شهرهای کلارآباد و عباس آباد در شرق و غرب شهر متل قو قرار دارند که هر کدام جاذبه های خاص خود را دارد.امام زاده عبدالوافی در کلارآباد و جاده معروف عباس آباد از معروف ترین جاذبه های این دو شهر هستند.غار دانیال نیز از معروف ترین جاذبه های شهر متل قو است.اگرچه غار دانیال بازدیدکننده بسیار کمی در متل قو دارد، ولی طبیعت گردانی که به این منطقه رفته اند از آن به عنوان یکی از غارهای شگفت انگیز شمال نسبت داده اند.

جنگل تیلاکنار؛ طبیعت بکر در متل قو

همان طور که قبلا هم گفتیم، شهر متل قو در کنار دریا و جنگل است.جنگل تیلاکنار نیز یکی از جنگل های زیبا و معروف طبیعت گردان در مازندران بشمار می رود.تیلاکنار دارای طبیعتی انبوه از درختان سر به فلک کشیده است.این جنگل با عمث نسبتا زیادی که دارد،بهترین مکان برای گردش یک روزه است.ساعت ها قدم زدن در جنگل تیلاکنار و کمپ زدن در آن می تواند ساعاتی پر از شادی را برای شما به ارمغان بیاورد.

اما جنگل تیلاکنار کجاست؟ این جنگل در روستای تیلاکنار استان مازندران قرار گرفته است.برای رسیدن به جنگل تیلاکنار ابتدا باید به مرکز شهر سلمانشهر وارد شوید.در میدان اصلی شهر خیابانی معروفی بنام " دریا گوشه " قرار دارد.انتهای خیابان دریا گوشه، روستای تیلاکنار قرار دارد.بعد از رسیدن به انتهای خیابان می توانید به جنگل تیلاکنار برسید.

تفریحات جنگل تیلاکنار چیست؟

فاصله کمه دریا و جنگل بی نظیرترین انتخاب برای کسانی است که دوست دارند در فرصت کم از همه جا دیدن کنند.این جنگل دارای امکانات خصوصی نیست و این به معنای این است که نمی توان از آن انتظار امکانات تفریحی خاصی بود.اما برای طبیعت گردان و خانواده ها می تواند بهترین مکان برای خوش گذرانی باشد.

توجه داشته باشید که جنگل تیلاکنار نیز مانند اکثر جنگل های شمال کشور بصورت مردمی است و باید توسط مردم محلی و گردشگران محافظت شود.حتما به یاد داشته باشید که جنگل سرمایه ای است که باید برای آیندگان حفظ شود.از آتش روشن کردن و یا صدمه زدن به درختان و طبیعت این مکان جدا خود داری کنید.

غار دانیال؛ دومین غار آبی طولانی ایران

غار آبی دانیال که در نزدیکی روستای تیلاکنار است؛ از طولانی ترین غارهای آبی ایران است.برای رسیدن به این غار زیبا باید در دل جنگل تیلاکنار بروید.غار دانیال دارای 2158 متر طول و 74/2 متر ارتفاع است.ارتفاع دهانه ورودی غار از سطح دریا 160 متر می باشد و یک دهانه دارد.رودی که در غار دانیال جریان دارد  از جریان سرچشمه های کوچک در اقصی نقاط جنگل تیلاکنار سرچشمه می گیرد.

دمای غار در اکثر اوقات 23 درجه سانتیگراد است و دمای متعادلی برای گشت یک روزه دارد.برای بازدید از غار آبی دانیال به طور تقریبی حدود 3.5 ساعت زمان لازم است و نیاز به یک لیدر و اکیپ کامل است.

هر آنچه باید در مورد دیدنی های متل قو بدانید | آبشار جینگوم+غار دانیال و...

تمامی سنگ ها و اشکال موجود در غار آبی دانیال طبق فرآیند استلاگمیت و استلاکتیت ها ( چکنده و چکیده ) طی هر 100 سال به وجود آمده اند.یعنی هر 100 سال 1 سانتی متر به ارتفاع سنگ های اهکی اضافه شده است!

غار دارای حوضچه های مختلف و تالارهای مختلفی است که هر کدام زیبایی های خاص خود را دارد.300 متر بعد از حوضچه اول غار تالار خفاش ها وجود دارد.تالار خفاش ها یکی از تجربه های زیبای این غار زیباست.مراقب خفاش ها در مسیر باشید.

آبشار جینگوم؛ آبشاری شگفت انگیز در شمال ایران

آبشار جینگوم زیباترین و پر آب ترین آبشاری است که در متل قو وجود دارد.آبشار جینگوم دارای 35 متر ارتفاع است و برای رسیدن به آن باید حدود 12 کیلومتر پیاده روی را به جان بخرید.این آبشار زیبا در عمق جنگل تیلارکنار قرار گرفته است و دسترسی به آن با ماشین امکان پذیر نیست.پر آب بودن و فرود اب از ارتفاع زیاد در دل جنگل باعث شده این آبشار صدای فوق العاده زیبایی را در نزدیکی خود ایجاد کند.

همان طور که گفته شد برای رسیدن به این آبشار باید 12 کیلومتر پیاده روی را در داخل جنگل داشته باشید و بدون راهنمای محلی امکان پیدا کردن این آبشار وجود ندارد.آبشار جینگوم بزرگترین آبشار در این جنگل است.در نزدیکی آبشار جینگوم دو آبشار دیگری نیز وجود دارد که به فاصله 40 متری هم قرار گرفته اند.

توجه داشته باشید که مسیر آبشار جنگلی است ولی در نزدیکی آبشار کمی صعب العبور است.

پلاژ متل قو، آدرنالین و هیجان در ساحل شنی

یکی از تفریحات مسافران شمال دریا است.اکثر افرادی که برای تفریح به شمال کشور می آیند، حتما به دریا می روند تا تنی به آب بزنند و یا از آرامش دریا لذت ببرند.ساحل زیبای متل قو، با داشتن تفریحات آبی و ساحلی زیبا در این چند سال توانسته به واسطه سرمایه گذاری درست مسافران زیادی را جذب خود کند.

یکی از تفریحات هیجان انگیز در کنار ساحل متل قو؛ پاراسل سواری است.آرزوی پرواز برای هر انسانی تجربه ای متفاوت است که می تواند در این ساحل تجربه کند.پاراسل سواری،چتر بازی و پاراگلایدر از جمله تفریحات هیجان انگیز پلاژ متل قو هستند.در سمت دیگر این ساحل زیبا، قایق های تفریحی و جت اسکی های تندرو قرار دارند.اینبار می توان بر روی آب این هیجان را تجربه کرد.امنیت و هیجان و همچنین محیط خانوادگی در این قسمت از ساحل باعث شده در تابستان برای سوار شدن، ساعت ها در صف باشید.

هر آنچه باید در مورد دیدنی های متل قو بدانید | آبشار جینگوم+غار دانیال و...

در یکی دوسال اخیر تفریح جدیدی به این پلاژ اضافه شده است که به ذاق توریست ها خوش آمده است.ساخت مجسمه های شنی چند سالی می شود که برای تفریح در این ساحل برگذار می شود و برای گردشگرانی که به ساحل می آیند، جالب است.برای ثبت عکس های زیبا می توانید از این هنر مجسمه سازی در گوشه پلاژ متل قو دیدن کنید.

صحبت پایانی

سلمانشهر یا به عبارتی همان متل قو سابق؛ از شهرهای پر بازدید برای گردشگران مازندران است.شهری زیبا که در بین شهرهای مازندران کمی متفاوت است.قیمت اجناس و اقامت در این شهر بسیار بالا است.برای اجاره ویلا و سوئیت در متل قو می توانید با مراجعه به صفحه اقامتگاه های متل قو، بهترین ویلا را با قیمت مناسب رزرو کنید.از اینکه تا پایان این مطلب همراه ما بوده اید متشکریم.آیا شما جاذبه دیگری را در متل قو می شناسید؟

 

 

ارسال نظر