بهترین و معروف ترین شهرهای گیلان کدامند؟ | 12 شهر معروف گیلان + توضیحات

    20,986 بازدید گیلان

سفر به گیلان از آن دسته سفرهایی است که جذاب است. گیلان با داشتن مناطق طبیعی و بکر سالانه پذیرای مسافرین زیادی از گوشه کنار ایران است.سفر به گیلان در دل خود ماجراجویی های خاص خود را طلب می کند.سفر به ماسال،اقامت در ماسوله،قلعه رودخان،اشکورات و... همه ایناها طلب وقت و هزینه می کند.گردشگرانی هستند که فارغ از هزینه و وقت دل به دریا می زنند و به سفر می روند.اینبار قصد داریم استان گیلان و جاذبه های تفریحی آن را برای دوستداران مجله گردشگری ببین ویلا شرح دهیم.

ثبت خاطرات در بهترین شهرهای گیلان

گیلان با داشتن بطور متوسط سالانه 30 میلیون گردش توانسته دومین رتبه گردشگری را بدست آورد.مناطق طبیعی بکر و دیده نشده زیادی در استان گیلان وجود دارند.همه ما وقتی سخن از مسافرت می آید ناخود آگاه یاد سفر به شمال می افتیم.سفر به گیلان و یا سفر به مازندران یکی از دو انتخاب ها است.امروزه می خواهیم از گوشه کنارهای استان گیلان مناطق پر بازید را برای شما معرفی کنیم.

عروس گیلان؛ لاهیجان

شهر لاهیجان که بیشتر آن را با سوغاتی معروفش یعنی کلوچه می شناسند یکی از شهرهای پر بازدید استان گیلان است که طرفداران زیادی دارد.استخر لاهیجان که در مرکز شهر قرار گرفته بسیار زیبا است. از دیگر جاذبه های شهر لاهیجان " شیطان کوه" است. این کوه در مجاورت استخر لاهیجان قرار دارد. از یک سمت کوه می توان پیاده به قله کوه صعود کرد و از سمت دیگر بوسیله ماشین می توان به نوک کوه رسید. در اینجا کل شهر لایجان و قسمتی از شهرهای اطراف قابل رویت هستند. چرخ و فلک، تله کابین لاهیجان،ماشین تصادفی ها و ... از جمله تفریحات در این مکان تفریحی است.برای اجاره ویلا در لاهیجان می توانید از ببین ویلا کمک بگیرید.

بهترین و معروف ترین شهرهای گیلان کدامند؟ | 12 شهر معروف گیلان + توضیحات

ماسال؛ روستایی بر فراز ابرهای گیلان

قطعا نمونه آن را در هیچ کجا ندیده اید. برای اولین بار که تصاویر آن را در شبکه های اجتماعی دیده باشید متوجه خواهید شد که مگر همچین جایی داریم!! یعنی سفر به ماسال بدون لذت بردن از آن حرفی بیهوده است. ماسال در 60 کیلومتری مرکز استان گیلان قرار گرفته است. روستای ماسال در فصل اردیبهشت واقعا دیدنی است و ما سفر به ماسال رو به شما پیشنهاد می کنیم چون این یک اغراق نیست بلکه خود واقعیت این طبیعت وصف نشدنی در استان گیلان است. اجاره ویلا در ماسال و اقامت در ماسال با اجاره باما به راحتی قابل انجام است و شما می توانید بیشتر از منظره طبیعی این استان استفاده کنید.

ماسوله بهشت کوچک در استان گیلان

همه شما گردشگران و مسافرین با ماسوله آشنایی کامل دارید. ماسوله با معماری خانه های آن که بصورت پلکانی است در ایران و جهان معروف شده است. هوای مه آلود در فصل سرما و آب و هوای خنک و معتدل در تابستان مسافران زیادی را به سمت خود می کشاند. سفر به ماسوله جزء سفرهای خاطره ساز است.بقول سهراب سپهری " ماسوله را نباید نوشت، باید دید"

بهترین و معروف ترین شهرهای گیلان کدامند؟ | 12 شهر معروف گیلان + توضیحات

جاده زیبای منتهی به ماسوله بسیار زیبا بوده و در فصل پاییز این زیبایی دو چندان می شود. اگر قصد اقامت در ماسوله را دارید می توانید با اجاره باما با ویلادارانی که در اطراف ماسوله اجاره ویلا می دهند صحبت کنید.

ییلاق سوباتان

ییلافی که تا چشم کار می کند بزرگی و عظمت پروردگار دیده می شود. بزارید سوباتان را این طور تصور کنید که دشتی پر از لاله های وحشی که بین آنها اسب های آزاد می دوند و از بالای تپه ها به دور دست ها سفر می کنند.سوباتان در 20 کیلومتری شهر لیسار از توابع تالش است. مردم این منطقه به زبان تالشی صحبت می کنند. سوباتان از جمله مناطقی است که هنوز به دست انسان ها خراب نشده و روستایی بودن خود را حفظ کرده است. سوباتان بخاطر منطقه کوهستانی که دارد در شش ماه اول سال معتدل بوده و در شش ماه دوم سال سرد و گاهی با برف شدید رو به رو می شود. اقامت در کلبه های چوبی و اقامتگاه های سنتی از جمله لذت های سفر به سوباتان است.

بهترین و معروف ترین شهرهای گیلان کدامند؟ | 12 شهر معروف گیلان + توضیحات

سفر به شهر زیتون ها؛ رودبار

رودبار شهری معروف به درختان زیتون یکی از شهرهای زیبای استان گیلان است.رودبار به طور کلی چون شهری استراحت گاهی در مسیر استان گیلان است توجه خاصی به جاذبه ای گردشگری آن نشده است.اما چند شب اقامت در رودبار به معنی وقت تلف نکردن نیست. سوغات رودبار، زیتون است. از جاذبه های تفریحی رودبار می توان به : درخت سرو هرزویل، دریاچه بره سر، داماش نام برد. هر یک از جاذبه ای بالا در نوع خود بسیار جالب و دیدنی هستند.

بهترین و معروف ترین شهرهای گیلان کدامند؟ | 12 شهر معروف گیلان + توضیحات

فومن

یکی دیگه از شهرهای زیبای گیلان فومن است. فومن که در لغت از فوم آمده است به معنی سیر است. جالب است بدانید که یکی از محصولات کشاورزی فومن سیر است. فومن با داشتن مکان های تاریخی همیشه شهری بر سر زبان های گردشران گیلان بوده است.برای دیدنی های فومن دست کم 1 روز اقامت احتیاج است. قلعه رودخان یکی از جاذبه های تفریحی شهر فومن است که در 20کیلومتری شهر فومن قرار دارد. حتما در سفر به فومن به این قلعه باستانی سر بزنید.برای اجاره ویلا در فومن نیز می توانید از اقامتگاه هایی که در اطراف جاذبه های دیدنی شهر قرار گرفته اند استفاده نمایید.

بهترین و معروف ترین شهرهای گیلان کدامند؟ | 12 شهر معروف گیلان + توضیحات

اشکورات؛ نگین درخشان در بین معروف ترین شهرهای گیلان

اشکورات که یکی از ییلاق های استان گیلان است در دامنه های کوه های البرز قرار گرفته است. اشکورات از جنوب رودسر تا به سمت رامسر در دامنه های البرز کشیده شده است. اشکور به دلیل آب و هوای زمستانی سرد در زمستان و برف شدید در این منطقه در تابستان آبشارهای زیادی دارد. همچنین در فصل گرم سال آب و هوای خنک و معتدل دارد که باعث شده سفر به اشکور برای مسافرین جذاب باشد. از محصولات کشاورزی معروف ییلاق اشکورات فندق است. اشکورات از جمله روستاهای تاریخی کشور است که باستان شناسان در این منطقه به کشفیات فراوانی از گذشتگان رسیده اند. آن ها تاریخ اشکور را به دوره ساسانی ها نسبت می دهند.

بهترین و معروف ترین شهرهای گیلان کدامند؟ | 12 شهر معروف گیلان + توضیحات

بندر انزلی

مهم ترین بندر شمال ایران بندر انزلی است.شهری استراتژیک در جنوب غربی استان گیلان که از قدیم تا به امروز از شهرهای مهم  تجاری و توریستی ایران است.بندر انزلی به واسطه بندر تجاری که دارد همیشه جزء شهرهای توریستی در بین گردشگران به شمار می رود.

بندر انزلی در بیشتر روزهای سال بارانی است و این یعنی شما فقط در 6 ماه اول سال می توانید از این شهر لذت ببرید اگرچه در فصل زمستان هم این شهر زیبایی های خاص خود را دارد، اما مسافران بیشتر فصل بهار و تابستان را برای تفریح و خرید به شهر می آیند.تالاب انزلی،پناهگاه حیات وحش سرخانکل،پل تاریخی غازیان،برج ساعت،مجتمع تفریحی کاسپین،کاخ موزه میان پشته،بقعه بی بی حوریه و ... از جمله دیدنی ها و مکان های تفریحی شهر توریستی انزلی می باشند.

بهترین و معروف ترین شهرهای گیلان کدامند؟ | 12 شهر معروف گیلان + توضیحات

صومعه سرا

صومعه سرا که از شهرهای کوچک در استان گیلان می باشد، دارای جاذبه های زیادی نیست اما به معنای این نیست که نباید به راحتی از این شهر عبور کنیم.عسل تازه،ابریشم بافی،برنج،مروار بافی از جاذبه های فرهنگی و زیبای این شهر می باشد.مردم صومعه سرا به گویش گیلی ( بیه پس ) صحبت می کنند و با گویش گیلانی کمی تفاوت دارد.روستای سیاه درویشان از جمله مهم ترین روستاهای گردشگری در صومعه سرا می باشد.

بهترین و معروف ترین شهرهای گیلان کدامند؟ | 12 شهر معروف گیلان + توضیحات

املش

شهر زیبای املش در 75 کیلومتری مرکز استان قرار دارد.شهری کوهپایه ای که تپه های آن سراسر از چمن فرا گرفته است.هوای مرطوب و بارانی موجب شده املش نسبت به دیگر شهرها زیباتر به نظر بیاید.

بازارهای محلی استان گیلان در همه روزها برقرار است.کافی است فقط از روز و ساعت آن باخبر شوید تا جیبتان خالی شود.در این بازارها انواع مرکبات تازه و محصولات کشاورزی کشاورزان بدون واسطه می توانید خرید کنید.چای، برنج،مرکبات،فندوق از محصولات همیشگی این بازارها هستند.

بهترین و معروف ترین شهرهای گیلان کدامند؟ | 12 شهر معروف گیلان + توضیحات

لنگرود

شهر لنگرود از قدیمی ترین شهرهای استان گیلان است.قدمت شهر لنگرود به سال 512 ه ق بر می گردد.توت،برنج،چای،صیفی جات،ماهی از محصولات این شهر تاریخی است.در لنگرود همه چیز ارزان است.زمانی متوجه این جمله می شوید که در این شهر شروع به خرید کنید.لباس،لوازم خانگی،سوغاتی و ...از ارزان ترین وسایل در شهر لنگرود است.در فاصله بین دو شهر لنگرود و لاهیجان نیز می توانید  بهترین رستوران ها و سوغاتی های استان گیلان را ببینید.

بهترین و معروف ترین شهرهای گیلان کدامند؟ | 12 شهر معروف گیلان + توضیحات

آستانه اشرفیه

آستانه اشرفیه نیز مانند شهر لنگرود از قدیمی ترین شهرهای استان گیلان است.آستانه اشرفیه علاوه بر تاریخی بودن،شهر مذهبی معروف در استان گیلان است.سید جلال الدین اشرف از برادران امام رضا (ع) می باشد که بعد از وفات ایشان در این شهر به احترام این بزرگوار نام شهر به آستانه اشرفیه نام گذاری شد.

بادام زمینی از محصولات معروف این شهر است.خوشمزگی و تازه بودن این محصول موجب شده که معروفیت بادام آشتانه اشرفیه حتی به خارج از کشور نیز برسد.اگر به این شهر رسیدید، حتما بادام بخرید!

بهترین و معروف ترین شهرهای گیلان کدامند؟ | 12 شهر معروف گیلان + توضیحات

رشت

مرکز استان گیلان رشت است.این شهر 67000 نفری جز پر جمعیت ترین شهر استان است.مکان های فرهنگی و رستوران های زیبا از دیدنی های تمام نشدنی این شهر زیباست.رشت از دوره شاه عباس دوم تا زمان قاجار و بعد از آن نیز جز شهرهای مهم استان گیلان بوده و هست.شهری که همه برای فقط کار کردن نمی آیند!در این شهر مهربانی و یکدستی به وفور دیده می شود.در تمامی دوران این شهر چهره غم در خود ندیده و تمام مردم آن همیشه باهم در اتحاد بوده اند.

بهترین و معروف ترین شهرهای گیلان کدامند؟ | 12 شهر معروف گیلان + توضیحات

انواع برنج،کلوچه،لواشک،ترشیجات،صنایع دستی و... از سوغاتی های است که می توان در گوشه گوشه این شهر یافت.تالاب سراوان که جز بزرگترین تالاب شهری خاورمیانه است نیز از دیدنی های فوق العاده زیبای شهر محسوب می شود.

در پایان

بدون شک استان گیلان جز استان های زیبای ایران است.این استان که در بین رشته کوه های البرز و از یک سمت به دریای کاسپین محدود می شود در تمامی فصل ها زیبایی خاص خود را دارد.

  • به نظر شما استان گیلان چه زیبایی دیگری دارد؟
  • بهترین شهر از نظر شما در استان گیلان کدام است؟

منتظر دیدگاه های شما از این شهر زیبا هستیم.از اینکه تا پایان باما همراه بوده اید؛متشکریم.

ارسال نظر

بابک بهرادفر بابک بهرادفر 10 ماه پیش
DissLike Button 0
Like Button 0
متاسفانه زیباترین شهر گیلان چابکسر از قلم افتاده شهری که دروازه مازندران همپای رامسر و نزدیکترین فاصله بین کوه و دریا میباشد با آب و هوای معتدل