دو هزار و سه هزار تنکابن؛ نگین غرب مازندران + معرفی جاذبه ها

    1,269 بازدید تنكابن مازندران

 دو هزار و سه هزار کجاست؟

سرتاسر استان مازندران پر از طبیعت کشف نشده است. تنکابن و یا همان شهسوار از شهرهای گذری استان مازندران است که شاید کمتر به آن توجه شده است. شاید دلیل آن هم جواری با رامسر عروس استان مازندران باشد. فاصله بین تنکابن و رامسر برابر با 30 دقیقه است. این فاصله کم باعث شده اکثر مسافرین کمتر به این شهر زیبا توجه کنند. دو هزار و سه هزار یکی از جاذبه های طبیعی تنکابن هست. با ببین ویلا همراه باشید تا به همراه هم گذری داشته باشیم به قسمت های مختلف این جنگل زیبا در ارتفاعات .

 دوهزار و سه هزار کجاست؟

مسیر دو هزار و سه هزار کجاست؟

خرم آباد یکی از شهرها از توابع تنکابن است. برای رفتن به جنگل های دو هزار و سه هزار باید از خرم آباد که جزء جنوبی ترین توابع تنکابن است عبور کنیم. با گذشتن از مرکز شهر خرم آباد، یعنی تقریبا 10 کیلومتر از شهر به اول جاده دو هزار و سه هزار می رسیم. در اینجا دو مسیر قرار دارد. یکی از جاده ها به دوهزار و دیگری به سمت سه هزار می رود. ارتفاع دراین دوراهی به گونه ایی است که می توان باریکه ایی از دریای خزر را دید.اما اینجا اول زیبایی های دو هزار و سه هزار است. آب و هوا در این منطقه معتدل کوهستانی است که در تابستان باد خنک از سمت کوه می وزد.

مسیر دو هزار و سه هزار کجاست؟

دو هزار و سه هزار؛ جنگل همیشه سرسبز

در امتداد مسیر جاده دوهزار پارک جنگلی چالدره قرار دارد. همچنین در مسیر جنگلی دو هزار ایستگاه های پرورش ماهی قزل آلا هستند که شما می توانید بصورت رایگان به تماشای این ماهیان پرورشی بنشینید. فروش ماهیان پرورشی از جمله قزل آلا، قزل آلا گوشت قرمز، سالمون در این ایستگاه ها انجام می شود. از نکات جالب توجه این ایستگاه های پروش ماهی زمان غذا دادن به ماهیان است که صحنه ای بسیار جالب را رقم می زند. حتما از این حوضچه های ماهی دیدن کنید.

دشت زیبای دریاسر در مسیر دو هزار و سه هزار تنکابن

برای رسیدن به این دشت باید حدودا یک ساعت پیاده روی کنید. از عسل محله، پس ازطی مسیری پر شیب و زیبا به دشت دریا سر می رسیم.در این منطقه جنگل تمام می شود و به دشت وسیع و زیبایی می رسیم.درختان آلوچه که در فصل بهار غنچه می زنند زیبایی این دشت را دوچندان می کنند. وجود پوشش گیاهی یک دست در این منطقه باعث شده است که تبدیل به منطقه ای بی نظیر شود.

عسل محله دو هزار و سه هزار

آبشارهای دو هزار و سه هزار از گوارا ترین آب های این منطقه هستند. به گونه ایی که آب شرب تنکابن از این آبشارها و رودخانه تامین می شود. ارتفاعات کوه های تنکابن محل مناسبی برای کوهنوردان است. مردم دو هزار و سه هزار اکثر به شغل دامداری مشغول هستند.درختان فندق، گردو و سیب به خوبی در این منطقه رشد می کنند

درآخر اینکه شما دوستان می توانید برای اقامت در این منطقه معتدل کوهستانی و اجاره ویلا در تنکابن به کمک ببین ویلا، ویلاهای اطراف دو هزار و سه هزار رو ببینید و بهترین آن را برای خود اجاره کنید. اجاره ویلا در دو هزار و سه هزار به دلیل تعداد محدود ویلاهای اجاره ایی به سختی انجام می شود.

اقامت در دو هزار و سه هزار

 روستای چنی واقع در ارتفاعات البرز در شهرستان تنکابن استان مازندران دارای طبیعت بکر بی نظیری است.در پایین می توانید از ارتفاعات تنکابن را در 1 دقیقه مشاهده کنید و از جاذبه های طبیعی تنکابن لذت ببرید.

موقیت و آدرس دو هزار و سه هزار تنکابن :

تنها راه رسیدن به جنگل‌های دوهزار از تهران، جاده چالوس و بعد هم شهر تنکابن (شهسوار) است.

 

ارسال نظر