نکات آشپزی در سفر | چکار کنیم که هزینه هایمان در سفر کم باشد؟

    484 بازدید گیلان

نکات مهم برای آشپزی در سفر

اگر بدانید که چطور در سفر آشپزی کنید، هزینه های سفرتان را به میزان زیادی کاهش دهید و بودجه مالی خود را بهتر مدیریت کنید.

وقتی در سفر بتوانید خودتان آشپزی کنید و غذای خانواده را بپزید، دیگر نیازی به رستوران رفتن و پرداخت صورت حسابهای سنگین نیست. با این کار می توانید پول بیشتری پس انداز کنید. در این نوشته می خواهیم درباره نکات مهم برای آشپزی در سفر با شما صحبت کنیم و از شما می خواهیم تا پایان این نوشته همراه ما باشید.

نکات مهم برای آشپزی در سفر | نکات کاهش هزینه ها در سفر

برای آشپزی در سفر، به نکات زیر توجه داشته باشید!

  • تهیه مواد غذایی اولیه ( نمک،فلفل،روغن،مواد لازم آشپزی و... )

  • اطلاعات کامل از وسایل آشپزی اقامتگاه

  • استفاده از مواد اولیه تازه و فاسد نشدنی

  • تهیه مواد غذایی ساده و مقوی

  • تهیه مواد غذایی بعنوان میان وعده در طول روز

  • خوردن صبحانه کامل قبل از بیرون رفتن

تهیه مواد غذایی اولیه

مواد غذایی اولیه برای آشپزی را خریداری کنید. برای آشپزی در سفر، نیاز است که مواد غذایی ضروری برای پخت و پز را ابتدا خریداری کنید. نمک و فلفل، روغن، رب گوجه فرنگی و ادویه ها از جمله مواد غذایی اولیه برای آشپزی هستند. در ابتدا می توانید این مواد اولیه را از مغازه های محلی خریداری کنید تا مشکلی بابت آشپزی در سفر خود نداشته باشید. حتی می توانید بعضی از این مواد مانند ادویه ها را از خانه خود بردارید و دیگر مجددا آنها را خریداری نکنید.

نکات مهم برای آشپزی در سفر | نکات کاهش هزینه ها در سفر

اطلاعات کامل از اقامتگاه مورد نظر

اگر می خواهید در طول سفرتان آشپزی کنید، پس خانه یا ویلایی را انتخاب کنید که آشپزخانه یا مکانی برای آشپزی داشته باشد. همچنین دقت کنید که محل اقامت شما، وسایل ساده و ضروری آشپزی مانند گاز، قابلمه، ماهیتابه و قاشق و چنگال داشته باشد. برای این منظور می توانید در طول مدت سفرتان، به آپارتمان های مبله شده یا سوئیتهای مجهز بروید. شاید هزینه اجاره خانه های مبله کمی بیشتر از اتاقهای ساده باشد؛ اما اجاره آنها نسبت به غذا خوردن در رستورانهای بیرون، اقتصادی تر است و ارزان تر تمام می شود.برای اجاره ویلا می توانید از این صفحه استفاده نمایید.

 

نکات مهم برای آشپزی در سفر | نکات کاهش هزینه ها در سفر

استفاده از مواد اولیه تازه و فاسد نشدنی

مواد غذایی ارزان قیمت را به مقدار کافی خریداری کنید. در هنگام خرید مواد غذایی در طول سفرتان، خیلی زیاد خرید نکنید و از خرید مواد غذایی که فاسد و خراب می شوند خودداری کنید. قبل از رفتن به فروشگاه یا سوپرمارکت، مایحتاج خود را لیست کنید؛ زیرا این کار از خرید موادغذایی غیرضروری و تنقلات جلوگیری می کند. همانقدر خرید کنید که استفاده می کنید و از خریدهای بیهوده پرهیز کنید. خرید کردن از مردم محلی، ارزان تر از خرید از فروشگاه های بزرگ است و می توانید میوه ها و سبزی را از مردم محلی آن منطقه خریداری کنید. به هر شهری که سفر کردید، مکان بازار محلی آن شهر را پیدا کنید و محصولات کشاورزی تازه، سالم و ارگانیک را از این بازارها بخرید.

نکات مهم برای آشپزی در سفر | نکات کاهش هزینه ها در سفر

تهیه مواد غذایی ساده و مقوی

قبل از سفر، جستجو کنید و دستور غذاهای سالم و ساده را پیدا کنید. اگر نمی دانید که چه غذاهایی را در هنگام سفرتان بپزید، می توانید در گوگل جستجو کنید و با غذاهای ساده و مناسب برای سفر آشنا شوید. به دنبال دستور غذاهایی باشید که در مدت زمان کوتاه و با کمترین امکانات درست می شوند. دستور غذاها را ذخیره کنید و آنها را به همراه داشته باشید.

غذای ساده تر = وقت بیشتر برای گردش و تفریح

غذاهای سبک و ساده درست کنید و بخورید. می دانم که آشپزی کردن در سفر با سختی های زیادی همراه است؛ اما شما می توانید غذاهای سالم و سبک درست کنید و آنها را میل کنید. حتی می توانید یک روز غذای خود را درست کنید و دو روز آینده همان غذای سالم خانگی خود را بخورید. راحت بگیرید و چند روز را با غذاهای سبک و ساده سر کنید. به جایش پولتان را برای تفریح کردن و بازدید از جاذبه های گردشگری آن منطقه خرج کنید. در سفر می توانید برای پختن این غذاها ساده فکر کنید: غذاهایی که با تخم مرغ درست می شوند مثل نیمرو یا املت، برنج و تن ماهی، ماکارونی و اسپاگتی، لوبیاپلو یا عدس پلو، سالاد سزار، پوره سیب زمینی، ساندویچهای سبک مثل نان و پنیر و گردو، استیک، خوراک لوبیا، انواع کوکو یا کتلت و...

نکات مهم برای آشپزی در سفر | نکات کاهش هزینه ها در سفر

خرید مواد غذایی محلی در نزدیکی خود

صبحانه کامل را در خانه یا سوئیت خودتان بخورید. بسیاری از رستورانها و کافه ها، صبحانه کامل را با قیمت بالا سرو می کنند. شما می توانید با خرید نان محلی، شیر، پنیر، خامه و مربا هم صبحانه کاملی بخورید و هم دیگر پول زیادی برای خوردن صبحانه پرداخت نکنید.

نکات مهم برای آشپزی در سفر | نکات کاهش هزینه ها در سفر

میان وعده سالم

میان وعده های سالم درست کنید. علاوه بر آشپزی در سفر و آماده کردن ناهار و شام، شما می توانید میان وعده های سالم برای خودتان یا فرزندتان درست کنید و مانع از خوردن پیراشکی و بستنی در بیرون از خانه شوید. انوع آجیلها، انواع نوشیدنی های گرم مثل قهوه، شیرموز، کیک خانگی، میوه های تازه و آبمیوه ها از جمله میان وعده های سالم در طول سفر هستند.

در آخر..

شما می توانید با همکاری اعضای خانواده خود، در سفر آشپزی کنید و علاوه بر لذت بردن از آشپزی گروهی، مطابق با ذائقه اعضای خانواده غذا درست کنید. آشپزی کردن در سفر باعث می شود بتوانید رژیم خود را نیز در سفر حفظ کنید و به برنامه غذایی خود متعهد باشید. با کمک 7 نکته گفته شده در این نوشته می توانید در سفر آشپزی کنید و با این کار، در هزینه های سفرتان صرفه جویی کنید. از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید از شما متشکریم.

 

ارسال نظر