چرا رامسر بهشت مازندران است؟ | جاذبه هایی که باعث زیبایی رامسر شدند!

    1,258 بازدید رامسر مازندران

عروس شهرهای شمالی کجاست ؟

ایران، پر از شهرهای زیبا و فوق العاده است؛ اما رامسر در میان همه شهرهای ایران جایگاه ویژه ای دارد. رامسر به قدری زیباست که به «بهشت زمینی خدا» و «عروس شهرهای شمال» معروف شده است. رامسر از مهمترین شهرهای گردشگری کشور ماست که علاوه بر رونق گردشگری داخلی، در جذب گردشگران خارجی نیز نقش مهمی دارد. در این نوشته می خواهیم جاذبه های بی نظیر رامسر را برایتان معرفی کنیم تا متوجه شوید که چرا رامسر بهشت مازندران است؟ بعد از خواندن این نوشته، سریعا برای سفر به رامسر و دیدن زیبایی های آن برنامه ریزی خواهید کرد!

رامسر، شهری در میان کوه، جنگل و دریا

با سفر به رامسر، یا چشمتان به دریا می خورد یا اینکه کوه و جنگل را مشاهده خواهید کرد. رامسر از سمت شمال به دریای خزر می رسد و به همین دلیل است که در رامسر می توانید تا دلتان می خواهد منظره های منتهی به دریا را مشاهده کنید. جنوب رامسر هم کوه های البرز قرار دارد و دیده شدن کوه در اطراف رامسر به همین دلیل است. رامسر از شرق به سادات شهر و از غرب به چابکسر گیلان می رسد. به دلیل نزدیکی رامسر به گیلان، فرهنگ مردم رامسر، غذاهای محلی و مدل صحبت کردنشان بیشتر مشابه مردم گیلان است تا مازندران.

آب و هوای رامسر نیز جزو آب و هواهای معتدل است و در تابستان مرطوب و شرجی و در زمستان تاحدودی سرد است.

وقتی به رامسر سفر کردید، حتما برای خوردن غذاهای محلی این شهر برنامه ریزی کنید. ترش تره، کباب ترش، میرزا قاسمی، بادمجان قلیه، شیرین تره، کماج، باقالا قاتوق و باقالی شور از جمله غذاهای محلی رامسر هستند که عطر و طعم فوق العاده ای دارند.

چرا رامسر بهشت مازندران است؟

رامسر به دلیل داشتن طبیعت بی نظیر و وصف ناپذیرش، به عنوان یکی از زیباترین شهرهای ایران است. این موضوع به دلیل داشتن جاذبه های طبیعی فوق العاده زیبای رامسر نیز است.

  • روستای جواهرده: یکی از زیباترین قسمتهای رامسر نیز روستای جواهرده است که مانند جواهر در دل رامسر می درخشد. زیبایی های روستای جواهرده به قدری زیاد است که باورتان نخواهد شد. آب و هوای جواهرده بسیار مطبوع و دلپذیر است و طبیعت بکر و سرسبزی دارد. فاصله جواهرده تا رامسر فقط 30 دقیقه است و به عنوان زیباترین روستای ایران شناخته شده است.

 چرا رامسر بهشت مازندران است؟ | جاذبه هایی که باعث زیبایی رامسر شدند!

 

  • جنگل دالخانی: یکی دیگر از دلایل زیبا بودن و خاص بودن رامسر، جنگل دالخانی است. جنگل دالخانی به قدری زیباست که منظره آن هرگز از یادتان نمی رود. گردشگران داخلی و خارجی به قدری از دیدن جنگل دالخانی حیرت زده شدند که به این جنگل زیبا، عنوان «دالان بهشت» را داده اند. با رفتن به جنگل سرسبز و زیبای دالخانی، می توانید درختان سر به آسمان کشیده، مه غلیظ، پوشش گیاهی متنوع و فضای رویایی داخل جنگل را مشاهده کنید. با رفتن به جنگل دالخانی می توانید پیاده روی، طبیعت گردی و کوهنوردی را با لذت گشت و گذار در طبیعت تجربه کنید.

چرا رامسر بهشت مازندران است؟ | جاذبه هایی که باعث زیبایی رامسر شدند!

 

  • ییلاق گرسماسر: یکی از زیباترین و قدیمی ترین جاذبه های گردشگری رامسر، ییلاق گرسماسر است که محبوبیت زیادی در میان گردشگران ایرانی دارد. گرسماسر، یکی از روستاهای رامسر است که به دلیل قرار گرفتن در ارتفاعات و مناطق کوهستانی آب و هوای خنکی دارد و به منطقه ای ییلاقی تبدیل شده است. در فصل تابستان، هوای گرسماسر بسیار دلپذیر است و مناظر اطراف، در زیباترین حالتشان هستند؛ پس سفر به گرسماسر در تابستان را فراموش نکنید.

​​​​​​​چرا رامسر بهشت مازندران است؟ | جاذبه هایی که باعث زیبایی رامسر شدند!

 

  • ​​​​​​​باغ ایرانی رامسر: یکی از آثار زیبای گردشگری رامسر، باغ ایرانی است. باغ ایرانی در شهرهای مختلف ایران، شعبه های مختلفی دارد که هر کدام زیبایی های منحصر به فرد خود را دارند. باغ ایرانی رامسر بسیار زیبا و خاص است و در لیست جاذبه های گردشگری تحسین شده در ایران از نگاه مراکز گردشگری خارجی است.
  • سد میجران: یکی دیگر از مناظر زیبا و بکر رامسر را می توان در سد میجران مشاهده کنید. طبیعت بکر این منطقه، جنگل های سرسبز اطراف و هوای مه آلود سد میجران باعث خلق مناظر زیبا و فوق العاده می شود. آب و هوای سد میجران بسیار مطبوع و دلپذیر است و می تواند روحیه شما را به صورت کلی عوض کند.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​چرا رامسر بهشت مازندران است؟ | جاذبه هایی که باعث زیبایی رامسر شدند!

 

  • آبشار ایج یا ده قلو: آبشارهای خروشان و پرآب رامسر، یکی دیگر از دلایل زیبا بودن شهر رامسر است. یکی از آبشارهای پرآب رامسر، آبشار ایج یا ده قلو است. منظره اطراف آبشار ایج بسیار خاص و جذاب است؛ زیرا وجود رطوبت در اطراف آبشار ایج باعث رویش گیاهان مختلف شده است و پوشش گیاهی زیبایی را به وجود آورده است.

​​​​​​​چرا رامسر بهشت مازندران است؟ | جاذبه هایی که باعث زیبایی رامسر شدند!

 

  • روستای جنت رودبار: یکی دیگر از نقاط دیدنی رامسر، روستای جنت رودبار است که طبیعت بکر و شگفت انگیزی دارد. با رفتن به جنت رودبار می توانید آرامش واقعی را تجربه کنید و از زیبایی های طبیعی این روستا لذت ببرید. در جنت رودبار می توانید حسابی عکس بگیرید و تفریح کنید.

چرا رامسر بهشت مازندران است؟ | جاذبه هایی که باعث زیبایی رامسر شدند!

 

  • پارک جنگلی صفارود: یکی دیگر از مکان های بکر رامسر، پارک جنگلی و آبشار صفارود است. صفارود به دلیل قرار گرفتن در دل دره ها، به عنوان منطقه ای بکر و دست نخورده باقی مانده است. پارک جنگلی صفارود به عنوان «آب معدن» هم شناخته شده است.​​​​​​​
  • چالک رود و آبشار سیاسرت: در شهر رامسر به دلیل بارندگی های بسیار، رودهای پرآب و آبشارهای خروشان جاری هستند. چالک رود و آبشار سیاسرت در فاصله ۳۵ کیلومتری جنوب شهرستان رامسر قرار دارند و از جاذبه های دیدنی طبیعی رامسر به حساب می آیند. چالک رود بعد از گذشتن از میان دره و کوه و جنگل به دریای خزر می رسد. آبشار سیاسرت هم در نزدیکی چالک رود است و در پایین دست جاده جنت رودبار قرار دارد. جاری بودن آبشار سیاسرت و رویش پوشش گیاهی در این منطقه، منظره ای زیبا و حیرت انگیز را خلق کرده است.

​​​​​​​​​​​​​​چرا رامسر بهشت مازندران است؟ | جاذبه هایی که باعث زیبایی رامسر شدند!

اقامت در رامسر چگونه است ؟

رامسر از شهرهای پرطرفدار در زمان تعطیلات و آخر هفته می باشد.مناطق دیدنی و بکر رامسر به قدری زیبا است، که می توان اقامت حداقل یک شب را داشته باشد.از آنجایی که ویلاهای شخصی در رامسر نسبت به هتل ها بیشتر است شما برای رزرو اقامتگاه دچار سردرگمی خواهید شد.ببین ویلا با کمک میزبانان رامسر توانسته اقامتگاه هایی را که بهترین خدمات و قیمت را دارا می باشند را در کنار هم برای شما فراهم نماید.اینک شما میهمانان می توانید برای اجاره ویلا در رامسر از طریق صفحه مربوط به ویلاهای رامسر را ببینید و بهترین انتخاب را برای خود داشته باشید.

چرا رامسر بهشت مازندران است؟ | جاذبه هایی که باعث زیبایی رامسر شدند!

در انتها با خواندن این نوشته، احتمالا متوجه شده اید که چرا رامسر به بهشت مازندران معروف شده است. رامسر، زیبایی های طبیعی و مناظر فوق العاده ای دارد و سفر به آن برای شما به خاطره ای ماندگار تبدیل خواهد شد. پس اگر می خواهیم زیبایی های طبیعی رامسر را از نزدیک مشاهده کنید، برای سفر به این شهر جذاب و بی نظیر برنامه ریزی کنید.

ارسال نظر