فرق اقامتگاه های بومگردی با ویلاهای شخصی

    713 بازدید مازندران

فرق اقامتگاه های بومگردی با ویلاهای شخصی را بیشتر می توان در هدف اجاره ای این دو اقامتگاه ها دانست.بومگردی بیشتر به دنبال اقامت به همراه آموزش است در حالی که ویلاهای شخصی فقط به دنبال اقامت هستند.این مقاله قصد داریم درباره  درباره فرق اقامتگاه های بومگردی با ویلاهای شخصی بپردازیم.

اصلی ترین فرق اقامتگاه های بومگردی با ویلاهای شخصی در چیست ؟

در ابتدا بگذارید معنی این دو اقامت ها را به شما بگوئیم تا بهتر با مفهوم این نوع اجاره ها بیشتر آشنا شوید:

اقامتگاه بوم گردی : به اقامت هایی گفته می شود که به سبک قدیمی ساخته شده و از سبک های قدیمی آن منطقه یا دیار استفاده شده است.در حقیقت بومگردی اقامتگاه گردشگری است که سعی دارد با اجاره کوتاه مدت انسان را به گذشته خود سوق دهد و فارق از کسب درآمد باعث آرامش و لطافت روحی شخص اجاره دهنده شود.در بوم گردی اصل بر حفظ محیط زیست اطراف و یادگیری سنت نیاکان است.

ویلاهای شخصی : به اقامت های گفته می شود که برای اجاره کوتاه مدت هستند. این ویلاها به صورت خصوصی اداره شده و تابع قوانین شخص مالک هستند.امکانات بالا و قیمت های متنوع با انواع سلیقه ها باعث شده چند سالی رقابت بسیار زیادی با هتل های لوکس و هتل آپارتمان ها داشته باشند.البته در سال های اخیر سازمان گردشگری برای این نوع اجاره ها قوانین مشخصی را تعیین نموده است.

اقامتگاه های بومگردی به چه صورت است ؟

اقامتگاه های بومگردی در حال حاضر رو به رشد هستند. بومگردی های استان ها روز به روز در حال زیاد شدن و به روز شدن هستند.اما نکته اینجاست که کدام اقامتگاه ها بوم گردی محسوب می شوند؟ خانه های بومگردی بیشتر در محل های وجود دارند که کمتر مدرنیته بوده و بیشتر قدیمی نشین است.مثلا بومگردی های استان های شمالی در دل طبیعت هستند.امروزه با اینکه خانه ها فضای بزرگتر و امکانات بیشتری دارند اما کمتر صفا و صمیمت در آن وجود دارد و این همان چیزی است که باعث شده اقامتگاه های سنتی به دنبال آن بروند و از این روش دوباره صمیمت و مهربانی های قدیمی را احیا کنند.

فرق اقامتگاه های بومگردی با ویلاهای شخصی

معماری بوم گردی بیشتر سبک تاریخی دارند و هماهنگ با محیط خود هستند.بومگردی استان گیلان بیشتر خانه های چوبی با گل هستند و در حیاط آن می توان انواع درختان میوه و گیاهان دارویی یافت.صدای پرنده ها و حیوانات اهلی در حیاط از نشانه های دیگر اقامتگاه های گیلان و مازندران هستند.بومگردی های استان های مرکزی ایران بیشتر خانه های گلی با پنجره های رنگی که در روشنایی آفتاب به رنگین کمان تبدیل می شوند.با رفتن به حیاط می توانید حوضچه های پر از ماهی را ببینید و بر روی تخت های استراحت بنشینید و چای بنوشید.

تمامی موارد بالا از نشانه های اقامت بوگردی است.در حال حاضر سازمان گردشگری نظارت کامل بر این نوع اقامتگاه ها دارد و برای دایر کردن بومگردی نیاز به رعایت اصولی همچون ایمنی و بهداشت دارند.مزیت استفاده از بومگردی یادگیری و اقامت است.شما در حین اقامت با خانواده می توانید با سنت و آداب و رسوم منطقه آشنا شوید.

اجاره ویلاهای شخصی

ویلاهای شخصی قبل از بوم گردی بوده و زمانی به اوج رسید که حجم مسافر آنقدر بالا بود که هتل ها توان پذیرش نداشتند.نداشتن مالیات و هزینه پایین اجاره ویلا و نداشتن محدودیت در اجاره سبب این نوع اجاره شد.اجاره ویلا در ایران بیشتر مختص شهر شمالی است.مالک های ویلاها  در ابتدا با امکانات بسیار کم شروع به اجاره کردند و هر ساله با توجه به نیاز مسافران و گردشگران نیازهای آن ها را شناختند، به گونه ایی که امروزه ویلاهایی در شمال وجود دارد که از خانه های خودمان امکانات بیشتری دارند.استخر روباز و استخر سرپوشیده، زمین والیبال، بیلیارد و ... تنها نمونه ایی از امکانات ویلاها هستند.مزیت استفاده از این نوع اقامت را می توان تنوع زیاد و قیمت های مناسب آن دانست.

فرق اقامتگاه های بومگردی با ویلاهای شخصی

ویلاهای شخصی بیشتر برای سکونت ساخته شده و گاهی برای شخصی مشخص ساخته می شوند.سبک مدرن و ایمنی بالا از مزیت های خوب ویلاهای شخصی است.تعداد بالای ویلاها در اقصی نقاط کشور و بخصوص شمال کشور تعادل قیمتی مکان های اقامتی را برهم زده و هتل ها کمتر سعی در بالا بردن اجاره می کنند.اما در آینده اقامتگاه ها باید بیشتر به مهان پذیری مسافران و جذب حداکثری گردش تلاش کنند، در غیر اینصورت اقامتگاه های بومگردی گوی سبقت را از ویلاهای شخصی می ربایند.

فرق اقامتگاه های بومگردی با ویلاهای شخصی | کلام آخر

با تعریفی که در فرق اقامتگاه های بومگردی با ویلاهای شخصی کردیم مشخص شد که بومگردی بیشتر سعی در ارائه سنت گذشته دارد، درحالی که ویلاهای شخصی فقط به فکر اقتصادی گردشگری هستند.همچنین بومگردی بیشتر به اقتصاد منطقه و محل کمک می کنند ولی ویلاها به درآمد بیشتر سرمایه خود نگاه می کنند.

بطور کلی اگر بخواهیم برتری بین این دو نوع اجاره را بیان کنیم هر یک برتری خاص خود را دارد.یکی امکانات بالا دارد و دیگری آرامش را به ارمغان می آورد.سلیقه شخصی و خانوادگی تاثیر بسیار زیادی در انتخاب هر یک از این نوع اقامتگاه ها دارد.زیرا بسیاری افراد و خانواده ها حساس بوده و نمی توانند در اقامتگاه های بومگردی که اکثراً بازسازی شده اماکن قدیمی هستند اقامت کنند.

از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بوده اید متشکریم.شما خوانندگان عزیز می توانید با اجاره آنلاین ویلا و سوئیت در تماممی استان ها با خیال راحت،اقامتگاه مورد نظر خود را رزرو نمایید.

 

ارسال نظر