مرداب کندوچال؛ مردابی به زیبایی هسل که باید حتما آن را دید

    1,073 بازدید مازندران

مرداب کندوچال؛ مردابی به زیبایی هسل

مرداب کندوچال یکی از دو مرداب های زیبای شهر چالوس است.این مرداب نیز همانند مرداب هسل در دل جنگل های سرسبز شمال قرار گرفته و دور تا دور آن را درختان شمشاد جنگلی فرا گرفته است.مرداب کندوچال دارای 730 متر ارتفاع از سطح دریا می باشد که سرچشمه آن آب های شیرین اطراف آن است.این مرداب همچنین دارای عمق 5 متری است و بعنوان مردابی زیبا در چالوس معروف شده است.

درباره مرداب کندوچال چالوس

هر ساله در اطراف مرداب، جانوران کوچ کرده از کشورهای مختلف به اینجا می آیند.از آنجایی که این مرداب دارای بازدید کمتری نسبت به مرداب هسل است، جایگاه مناسبی برای چناهگاه حیوانات مهاجر می باشد.کندوچال در پاک جنگلی فین چالوس واقع شده و از این رو می توان در این جنگل زیبا چادر زد.بسیاری از مردم محلی در روز طبیعت به کنار این منطقه زیبا آمده و برای ساعاتی مشغول به خوشگذرانی می شوند.داخل مرداب گیاهان مختلفی روییده است از جمله نی های مردابی و نیلوفرهای آبی بسیار دیده می شود.نیلوفر آبی معمولا در اکثر مرداب های کشور دیده می شود.

مرداب کندوچال در کجاست ؟

بیشتر مسافران در فصل بهار و تابستان برای دیدن مرداب می آیند چون هم هوا خوب است و هم اینکه بتوانند در کنار مرداب کمپ بزنند.این مکان زیبا و دیدنی مخصوص طبیعت گردانی است که عاشق مکان های بکر و زیبا هستند.

امکانات موجود در اطراف مرداب کندوچال

با توجه به توریستی بودن چالوس، هر ساله در ایام تعطیلات گردشگران زیادی به اینجا می آیند.در مجاورت مرداب انواع مکان های تفریح و مکانی برای چادر زدن دایر شده است.در اطراف مرداب نیز اسب های زیبا و رام شده برای سواری نیز وجود دارند و می توان برای لحظاتی حس قدم زدن در جنگل را به وجود آورد.در کنار رودخانه نیز امکاناتی نظیر سوپرماکت و کافه های چای و قلیان دایر شده است.

بهترین فصل برای دیدن مرداب کندوچال چه زمانی است ؟

بازدید از اماکن طبیعی نیاز به وقت و زمان خاصی ندارد.این مرداب زیبا دارای 1000 هکتار فضای سبز است که قطعا در تمام فصل ها زیبایی خاص خود ار طلب می کند.در زمستان با رنگ دانه های برف سفید می شود و در فصل بهار به رنگ سبز در می آید.اما در فصل پاییز به رنگ سرخ می رسد و زیبایی خیره کننده ای دارد.اما ما به شما فصل تابستان را پیشنهاد می کنیم.چون هم می توان از منظره لذت برد و همین که می توان برای نهار و یا عصرانه در کنار رودخانه چالوس چادر زد.

چه تفریحاتی در اینجا داریم ؟

1.سوارکاری در اطراف مرداب دارد.

2.چادر زدن برای استراحت و نوشیدن یک لیوان چای مناسب است.

3.ثبت تصاویر زیبا در کنار مرداب و جنگل فین

4.قدم زدن در اطراف مرداب و خش خش برگان خشک درختان

5.پیک نیک یک روزه برای طبیعت گردان

در روز طبیعت اکثر مردم چالوس و نوشهر برای گذراندن اوقات فراغت و خوشگذرانی به مرداب می آیند.

اقامت در کنار مرداب چگونه است ؟

پارک فین مکانی جنگلی است.قطعا طبیعت قابل کنترل نبوده و از آنجایی که وسعت این مرداب زیاد است در آن حیوانات وحشی نیز یافت می شود.در سال های دور در این مکان حیوانات وحشی همچون پلنگ و خرس دیده شده است.اکیداً توصیه می کنیم که برای اقامت در کنار مرداب از افراد محلی کمک گرفته و موارد ایمنی را رعایت کنید.در غیر اینصورت می توانید با اجاره ویلا در چالوس و یا اجاره ویلا در نوشهر به راحتی با فاصله تقریبا 10 کیلومتری به این مکان فوق العاده بیایید.

ویلاهای موجود در سایت همگی تقریبا نزدیک به مرداب بوده و از نظر ترافیک و ذخیره وقت می توان با اجاره ویلا به راحتی و بدون دردسر به تمام نقاط دیدنی چالوس رفت.ضمناً بازهم توصیه میکنیم که ماندن در جنگل کاری خطرناک است.

به چه وسایلی برای رفتن احتیاج است؟

از جمله امکانات پیشنهادی ما به شما :

1.چادر مسافرتی

2.پشه بند برای جلوگیری از نیش پشه های اطراف مرداب

3.آب آشامیدنی به مقدار لازم

4.مقداری خوراکی و تنقلات و مخصوصا چای

5.ذخیره کننده باتری موبایل ( پاور بانک )

6.کفش و لباس مناسب

7.روشنایی برای اقامت در شب

مرداب کندوچال یکی از دو مرداب زیبای چالوس به شمار می رود.در صورتی که به این مرداب زیبا سفر کردید می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با کاربران به اشتراک گذاشته تا آنان نیز با لذت و تجربه بیشتر از این مکان دیدنی دیدن کنند.

آدرس و موقعیت مرداب کندوچال چالوس :

کیلومتر 7 جاده چالوس به تهران – پارک جنگلی فین ( حتما از جاده قدیم برای رسیدن به مرداب استفاده کنید )

ارسال نظر