آبشار لوشکی تالش | گام به گام تا بهشت ایران گیلان

    5,854 بازدید تالش گیلان

آبشار لوشکی تالش

تالش، یکی از شهرهای استان گیلان است که در نزدیکی آستارا قرار دارد. در تالش شما می توانید جاذبه های طبیعی بسیار زیبا را مشاهده کنید و از طبیعت فوق العاده این منطقه لذت ببرید. در این نوشته می خواهیم درباره آبشار لوشکی تالش با شما صحبت کنیم و از شما می خواهیم که تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید.

یکی از جاذبه های گردشگری گیلان، آبشار لوشکی تالش است که هرساله، گردشگران و مسافران زیادی را به خود جذب می کند.

آبشار لوشکی کجاست؟

این آبشار در بالای روستای «درزکری» و در پایین روستای ییلاقی «مسکین» قرار دارد. لوشکی، یکی از مرتفع ترین و زیباترین آبشارهای ایران است که تاکنون بکر و ناشناخته مانده است.

آبشار لوشکی با روستای درزکری 5 کیلومتر فاصله دارد. زیبایی این آبشار به دلیل قرار گرفتنش در دل جنگل است. وقتی به آبشار لوشکی بروید، می توانید تا دلتان می خواهد عکس بگیرید.

آبشار لوشکی تالش | گام به گام تا بهشت ایران گیلان

اگر به استان گیلان سفر کردید، حتما به تالش بروید و از آبشار لوشکی دیدن کنید. آبشار لوشکی از سه آبشار جداگانه و پله مانند تشکیل شده است. ارتفاع آبشار اصلی لوشکی 75 متر بوده، آبشار بالادست 14 متر و آبشار پایین دست 16 متر است.

سرچشمه آبشار لوشکی کجاست؟

 آبشار لوشکی، از قله سنگر با 2120 متر ارتفاع در رشته کوه های تالش نشأت می گیرد.

یکی از مزایای بازدید از آبشار لوشکی این است که امکان استراحت و بر پا کردن چادر برای مسافران و گردشگران فراهم است. البته به دلیل امنیت پایین اقامت در چادر و سختی های این کار، ما به شما پیشنهاد می کنیم که به وب سایت ببین ویلا سر بزنید و با اجاره ویلا در تالش یا اجاره ویلا در رشت برای خودتان ویلا رزرو کنید تا سفری راحت و مطمئن داشته باشید و بتوانید شب را به خوبی استراحت کنید.

وقتی به آبشار لوشکی می روید، خواهید دید که بخش بزرگی از آبشار لوشکی از لایه های سنگی تشکیل شده است. این لایه های سنگی به رنگ سیاه هستند. در اطراف این آبشار هم با گیاهان سبز و خاص پوشیده شده است. مجاورت آبشار لوشکی با کوه و پوشش گیاهی خاص باعث شده است که منظره بسیار زیبایی از طبیعت را مشاهده کنید.

آبشار لوشکی تالش | گام به گام تا بهشت ایران گیلان

چرا آبشار لوشکی بکر و دست نخورده مانده است؟

در مسیر رسیدن به آبشار زیبای لوشکی، امکان تردد ماشین وجود ندارد و به دلیل عدم وجود مسیر ماشین رو، این منطقه بکر و ناشناخته مانده است.

یادتان باشد که مسیر دسترسی به آبشار لوشکی تالش، پر پیج و خم است و باید از کنار رودخانه بگذرید؛ پس کفش مناسب کوهنوردی و طبیعت گردی به همراه داشته باشید. بخش زیادی از مسیر رسیدن به آبشار لوشکی، از پل های چوبی روی رودخانه تشکیل شده است.

آبشار لوشکی تالش | گام به گام تا بهشت ایران گیلان

در مسیر 2 ساعته رسیدن به آبشار لوشکی می توانید از زیبایی های منطقه، جاده خرم و سرسبز جنگلی، گذر از پل های چوبی، آب و هوای پاک و صدای دلنشین آب لذت ببرید.

چگونه به آبشار لوشکی بروید؟

اگر می خواهید به آبشار لوشکی بروید، باید به استان گیلان سفر کنید و پس از رسیدن به شهر تالش، به سمت روستای درزکری راه بیفتید. وقتی به 5 کیلومتری روستای درزکری برسید، آبشار لوشکی را خواهید دید. در مسیر دسترسی به آبشار لوشکی از روستای درزکری نیز چشمه های گوناگونی جریان دارند که می توانید آنها را مشاهده کنید.

چرا بازدید از آبشار لوشکی را به شما توصیه می کنیم؟

اگر به استان گیلان سفر کردید، حتما برای مشاهده آبشار زیبای لوشکی زمان بگذارید. وقتی به آبشار لوشکی می روید، می توانید از صدای دلنشین رودخانه لذت ببرید، در جاده های جنگلی قدم بزنید، به سمت چشمه های پرآب بروید، در هوای مطبوع آبشار نفس بکشید و از دیدن منظره های اطراف این منطقه کیف کنید. پیاده روی مسیر رسیدن به آبشار لوشکی، حدود 2 ساعت طول می کشد؛ اما این جاده و مسیر به قدری زیبا و جذاب است که اصلا گذر زمان را حس نخواهید کرد. بهار، تابستان و اوایل پاییز، بهترین زمان بازدید از آبشار لوشکی تالش است؛ زیرا در بقیه اوقات، این منطقه بسیار سرد می شود و مسیر رسیدن به آبشار برای شما سخت خواهد شد. به همراه داشتن کفش مناسب، لباس گرم، تجهیزات ضروری سفر و رزرو مکان اقامتی مناسب در سفر را فراموش نکنید تا سفری آسوده و راحت داشته باشید.

آدرس و موقعیت آبشار لوشکی تالش :

استان گیلان،تالش،درزکری،لوشکی،آبشار لوشکی

 

ارسال نظر