آبشار ویسادار معروف ترین آبشار استان گیلان

    1,649 بازدید رضوانشهر گیلان

استان گیلان و زیبایی های آن تمام نشدنی است.استانی سراسر طبیعت خدادادی که شاید می توان نمونه بارز آن را در هیچ کجای کشور ندید.برای رفتن به مناطق طبیعی استان گیلان باید روزها و ساعت وقت گذاشت تا بتوانیم گوشه ای از نعمت های پروردگار را در این منطقه کشف کرد.

آبشار ویسادار؛ آبشاری به زیبایی جنگل های شمال

آبشار ویسادار تنها آبشار استان گیلان نیست، بلکه یکی از آبشارهای دیدنی این روزهای استان گیلان به شمار می رود.بازدید از آبشار ویسادار ددر عید نوروز و اوایل فصل تابستان بیشتر از دیگر روزهای سال است.طبیعت جادویی با طبیعتی پاکیزه از اکسیژن تازه بهترین جا برای یک گردشگری می باشد.

آبشار ویسادار؛ آبشاری به زیبایی جنگل های شمال

مسافران شمال در ایام مختلف سال به دنبال مکان های گردشگری کمتر بازدید هستند، دلیل آن را هم می توان به کم بودن بازدید ها و اینکه بکر هستند دانست.گستردگی گردشگری و طبیعی در گیلان بیشتر از آن چیزی است که یک گردشگر می تواند برای خود بررسی کند.اما ببین ویلا به شما طبیعت گردان، بازدید از آبشار ویسادار را در ایام تابستان 99 به شما پیشنهاد می دهد.

آبشار ویسادار به طرز معجزه آسایی بسیار دیدنی است.فرود آب از ارتفاع بالا و فرود آن بر روی صخره های کوهی باعث شده صدای دل نشین و آرامی در محیط جنگلی این منطقه طنین انداز شود.وبی دلیل نیست که گردشگران آبشار ویسادار را یکی از خیره کننده ترین آبشار از بین 4000 هزار آبشار شناخته شده گیلان می دانند.قرار گیری آبشار در دل جنگل های شمال و آواز پرندگان در سکوت جنگل باعث خلق رویایی شده که آن را می توان زیباترین موسیقی جهان نام گذاری کرد.

آبشار ویسادار ؛ آبشاری به طراوت زندگی

زیبایی این آبشار و پر آب بودن ویسادار باعث شده در طول سال همیشه پر آب باشد و در چهار فصل سال از جریان آب خروشان آن کاسته نشود.آبشار ویسادار تا امروز جز مناطق بکر و دست نخورده گردشگری استان گیلان به شمار می رود و انتطار می رود در دراز مدت از زیبایی و تمییزی آن کم نشود.

آبشار ویسادار؛ آبشاری به زیبایی جنگل های شمال

آبشار ویسادار در کجاست ؟

آبشار ویسادار همان طور که گفته شد یکی از 4000 هزار آبشار شناخته شده استان گیلان است که در طول چهار فصل سال پر از  آب است.جال است بدانید که آبشار ویسادار جزء سومین آبشار بلند استان گیلان شناخته می شود.این آبشار در شهرستان رضوانشهر استان گیلان قرار دارد.رضوانشهر یکی از شهرهای پر جمعیت گیلان است که همسایه کناری آن را می توان ماسال دانست.مردم رضوانشهر همچنین در نزدیک تالش نیز قرار دارند.زبان مردم رضوانشهر تالشی است و آبشار ویسادار در این شهرستان قرار دارد.

برای رسیدن به آبشار ویسادار باید به 16 کیلومتری پره سر بروید.(پره سر یکی از بخش های شهرستان رضوانشهر است.) همچنین بعد از پره سر باید به دهستان ییلاقی ارده و از آنجا به روستای آووییار بروید.روستای زیبا با مردمی از جنس مهربانی که در طول سال پذیرای مهمان های زیادی از سرتا سر کشور هستند.مردم روستا چند وقتی است که دیگر به رفت آمد های گردشگران و مسافران عادت کرده و با این حال همیشه با رویی خوش از مهمانان پذیرایی می کنند.

آبشار ویسادار؛ آبشاری به زیبایی جنگل های شمال

برای گردشگرانی که از غرب کشور به استان گیلان سفر می کنند، توجه داشته باشند که آبشار ویسادار در 30 کیلومتری تالش قرار دارد.آبشار ویسادار آبشاری زیباست که در فصل بهار با روییدن درختان جلوه زیبایی بسیار قشنگی دارد.

مشخصات آبشار ویسادار استان گیلان

ارتفاع آبشار چیزی حدود 15 متر است و آب همان طور که در عکس زیر مشاهده می کنید از ارتفاع 15 متری که شبیه چاله ایی می باشد فرو میریزد.در پایین آبشار نیز صخره های تیزی وجود دارند که به سبب فرود آب در دراز مدت تغییر شکل داده اند. در اطراف آبشار نیز به خاطر صخره ای بودن زمین، ریشه درختان بر روی زمین کاملا قابل رویت است.رو به روی آبشار هم پلی وجود دارد که از یک سمت جنگل به سمت دیگر مرتبط است و گردشگران می توانند بر روی آن عکاسی کنند.

آبشار ویسادار تنها گوشه ایی از زیبایی های استان گیلان است که با دیدن آن می توان ساعت از آن لذت برد.آبشار بعد از فرود از ارتفاع به سمت مقصد خود روانه می شود و در طول مسیر به درختان آب رسانی می کند.همچنین در طول مسیر نیز کندوداران زیادی هستند که از طبیعت استفاده کرده و زنبوران برای گرده افشانی در این جنگل پرواز می کنند.براستی زیبایی این آبشار فقط با دیدن آن می توان لمس کرد.

برای اجاره آنلاین ویلا نیز شما می توانید از طریق وب سایت ببین ویلا به راحتی و با خیال راحت اقامتگاه مورد علاقه خودتون رو رزرو کنید.از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بوده اید ممنونیم.

آدرس آبشار ویسادار :
استان گیلان – شهرستان رضوانشهر – شهر پره سر – روستای آووییار

ارسال نظر