بهترین اقامتگاه های بوم گردی یزد | 5 تا از بهترین اقامتگاه های بومگردی یزد

    813 بازدید یزد

یزد، یکی از شهرهای زیبا و تاریخی ایران است که گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند و مسافران را شگفت زده می کند. یزد از نگاه گردشگران خارجی یزد، به شهر بادگیرها شهرت دارد؛ زیرا در یزد، تا چشم کار می کند، می توانید بادگیرهای بلند را ببینید که باعث جریان داشتن هوا در شهر می شوند. غذاهای سنتی یزد و شیرینی های یزدی نیز بسیار خوشمزه هستند و تا مدتها زیر زبان شما می مانند.

اگر قصد سفر به یزد را دارید، به شما توصیه می کنیم که برای اقامت در شهر یزد، به اقامتگاه های بوم گردی و هتلهای سنتی یزد فکر کنید و این مکانهای سنتی را انتخاب کنید؛ زیرا در اقامتگاه های بوم گردی یزد می توانید معماری باشکوه یزد را کشف کنید.

منظور از اقامتگاه بوم گردی، خانه هایی است که با معماری همان منطقه ساخته شده اند. در اقامتگاه های بوم گردی یزد، شما می توانید در خانه های اصیل یزد اقامت داشته باشید که در وسط آن حوض های قدیمی وجود دارد و با گلدانهای گل شمعدانی احاطه شده اند. در اقامتگاه های بومگردی یزد شما می توانید غذاهای محلی یزد را بخورید و با مردمان باصفا و مهربان یزد معاشرت کنید.

در این نوشته می خواهیم شما را با بهترین اقامتگاه های بوم گردی یزد آشنا کنیم و از شما می خواهیم تا انتهای این نوشته همراه ما باشید.

بهترین اقامتگاه های بوم گردی یزد

  • اقامتگاه بوم گردی شعر باف

اقامتگاه بوم گردی شعر باف، در دوران قاجار ساخته شده است و بیش از 100 سال است که در بافت تاریخی یزد حضور دارد. اقامتگاه بوم گردی شعر باف، جزو آثار ملی ایران است که در فهرست آثار یونسکو هم ثبت شده است. در سالهای گذشته، این خانه تاریخی کمی بازسازی داده شد تا بتواند میزبان مسافران و گردشگران شهر یزد باشد. اقامتگاه بوم گردی شعر باف دو حیاط اندرونی و بیرونی دارد. این خانه تاریخی با معماری سنتی ایرانی  ساخته شده است و در حیاط اصلی آن، یک حوض بزرگ وجود دارد. اتاقهای این اقامتگاه زیبا، ایوان یا تالار وجود دارد که به مهمانان این اجازه را می دهد که روبه روی حوض بنشینند و صبحانه و ناهار و شام خود را نوش جان کنند. نوشیدن چای عصرانه در این ایوان زیبا بسیار دلچسب است. اگر دوست دارید شبهای کویری و ستاره های درخشان را مشاهده کنید، می توانید به پشت بام اقامتگاه شعرباف بروید و ستاره ها را ببینید و از هوای خنک یزد لذت ببرید. چیدمان سنتی این خانه تاریخی و غذاهای محلی و خوشمزه یزدی به همراه مهمان نوازی پرسنل این اقامتگاه، دست به دست هم می دهند تا لذت سفر شما چندین برابر شود و خاطره ای فوق العاده از سفرتان داشته باشید.

بهترین اقامتگاه های بوم گردی یزد | بومگردی شعر باف یزد

  • اقامتگاه بوم گردی خشت و ماه

نام این اقامتگاه بوم گردی، بسیار زیبا است و آدمی را به یاد درخشش ماه از پس بادگیرهای خشتی یزد می اندازد. در شبهای کویری یزد می توانید ماه را از میان خشت و آجرهای بناها ببینید.

اقامتگاه بوم گردی خشت و ماه ۳۰۰ سال است که در دل بافت قدیمی یزد قرار دارد و به تازگی به اقامتگاهی برای میزبانی از مسافران و گردشگران تبدیل شده است. این اقامتگاه بومگردی، ۸ اتاق سنتی دارد و میزبان ۴۰ مهمان است. در خشت و ماه، شما می توانید طعم زندگی محلی یزدی ها را تجربه کنید. در این اقامتگاه، تختی برای خوابیدن وجود ندارد و به رسم زندگی ایرانی های اصیل، مهمانها روی تشک می خوابند و رویشان لحاف می کشند. در حیاط این اقامتگاه بومگردی، رستوران وجود دارد که مجهز به تخت است که می توانید روی آن بنشینید و غذاهای محلی و سنتی یزد بخورید. در وسط حیاط هم حوضچه و گلهای شمعدانی جلب توجه می کنند. اقامتگاه بوم گردی خشت و ماه در نزدیکی بافت تاریخی اردکان قرار دارد و با چند دقیقه پیاده روی می توانید این اثر تاریخی زیبا را ببینید.

بهترین اقامتگاه های بوم گردی یزد | بوگردی خشت و ماه یزد

  • اقامتگاه بوم گردی طارونه

اقامتگاه بوم گردی طارونه، از دوران زندیه به یادگار مانده است. اقامتگاه بومگردی طارونه، می تواند معماری سنتی و زیبای کویری را به خوبی نشان دهد. اتاق های اقامتگاه بومگردی طارونه دور تا دور حیاط کوچک خانه قرار گرفته اند. حیاط اقامتگاه بومگردی طارونه نیز بسیار باصفا است و صندلی هایی برای نشستن مهمانها در آن وجود دارد. مهمانهای این خانه تاریخی می توانند غذایشان را در در حیاط یا ایوان رو به حیاط خانه نوش جان کنند. چیدمان این خانه نیز با وسایل سنتی مانند کوزه و اشیای قدیمی انجام شده است که حال و هوای آن را خاص تر و سنتی تر کرده است.

بهترین اقامتگاه های بوم گردی یزد | بومگردی طارونه یزد

  • اقامتگاه بوم گردی خانه خشتی یزد

خانه خشتی یزد، یکی از اقامتگاه های دلنشین در شهر یزد است که قدمتی 150 ساله دارد. خانه خشتی، کوچک است؛ اما بی نهایت باصفا و دوست داشتنی است. 25 مهمان می توانند در 6 اتاق خانه خشتی یزد اقامت داشته باشند. اتاق‌ های این اقامتگاه ساده و دلنشین هستند و به شما امکان می دهند که زندگی سنتی ایرانی را تجربه کنید. در فصل بهار و تابستان، می توانید صبحانه خود را در حیاط خانه خشتی یا پشت بام نوش جان کنید؛ اما در پاییز و زمستان، صبحانه شما در اتاق سرو می شود.

بهترین اقامتگاه های بوم گردی یزد | بومگردی خانه خشت یزد

  • اقامتگاه بوم گردی بادگیر

اقامتگاه بوم گردی بادگیر، در 100 سال پیش ساخته شده است و در سال 95، مرمت و بازسازی آن به پایان رسیده است. اقامتگاه بوم گردی بادگیر، بسیار باصفا است. در حیاط این اقامتگاه، یک حوض کوچک قرار دارد که با درختان نارنج و لیمو شیرین احاطه شده اند. به علاوه ایوانی بزرگ وجود دارد که می توانید بنشینید و منظره روبروی خود را تماشا کنید. اقامتگاه بوم گردی بادگیر، در بافت تاریخی یزد قرار دارد و تا باغ دولت آباد فاصله کمی دارد. یکی از مزایای اقامتگاه بوم گردی بادگیر این است که یک آشپزخانه مجزا برای مهمانان وجود دارد که به افراد این امکان را می دهد که خودشان آشپزی کنند و غذاهای دلخواهشان را درست کنند.

بهترین اقامتگاه های بوم گردی یزد

اجاره اقامتگاه بومگردی در ببین ویلا

در وب سایت ببین ویلا می توانید خانه های بومگردی را ببینید و از نظرات دیگر مسافران برای رزرو بهتر اقدام کنید.همچنین میزبانانی که می خواهد اقامتگاه خود را در سایت ثبت کنند می توانند با ثبت نام در وب سایت و ارسال مدارک هویتی خود نسبت به ثبت اقامتگاه خود اقدام نمایند.

 

ارسال نظر