بیمه مسافرتی چیست ؟ | هر آنچه که باید درباره بیمه مسافرتی بدانید!

    551 بازدید تهران

اگر می خواهید با خیال راحت به سفر بروید، به فکر داشتن یک «بیمه مسافرتی» با شرایط عالی باشید. داشتن بیمه مسافرتی باعث اطمینان خاطر افراد در سفر می شود و مزایای زیادی دارد.

داشتن بیمه مسافرتی به افراد کمک می کند که سفر راحت تری داشته باشند و در مواقع آسیب و خسارت از خدمات بیمه مسافرتی بهره مند شوند.

اگر زیاد اهل سفر هستید و می خواهید در طول سفر، کمترین دغدغه را داشته باشید و از لحظات خود لذت ببرید، به فکر داشتن بیمه مسافرتی باشید. در این نوشته می خواهیم درباره بیمه مسافرتی با شما صحبت کنیم و دعوت می کنیم که تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید.

بیمه مسافرتی چیست ؟ | هر آنچه که باید درباره بیمه مسافرتی بدانید!

بیمه مسافرتی چیست؟

بیمه مسافرتی، بیمه ‌‌ای است که برای مسافرانی که می خواهند به خارج از کشورشان سفر کنند کاربرد دارد.

بعد از تهیه بیمه مسافرتی، بیمه گذار موظف است که تمام هزینه‌های درمانی و بیمارستانی از جمله ویزیت پزشک، جراحی، پانسمان، انواع آزمایشهای پزشکی، هزینه های بیهوشی، هزینه‌ های اتاق عمل و انتقال به بیمارستان، هزینه ‌های دارو، دندانپزشکی، بلایای طبیعی، تروریسم، زایمان و... را پرداخت کند و پوشش دهد.

برای تهیه بیمه مسافرتی باید پول بپردازید و این موضوع هزینه های سفر شما را افزایش می دهد؛ اما ارزش هزینه کردن دارد؛ زیرا بیمه گر و شرکت بیمه گزار موظف می شود که هزینه های پزشکی، هزینه گم شدن چمدانها و اسباب سفر، لغو سفر، سوانح هوایی و سایر خسارتهای احتمالی در طول سفر را بپردازد.

برای تهیه بیمه مسافرتی باید چه کار کنید؟

اگر می خواهید بیمه مسافرتی را تهیه کنید، باید قبل از سفر اقدام کنید. بیمه مسافرتی باید همزمان با رزرو سفر، رزرو هتل و رزرو پرواز برای شما آماده باشد تا در طول سفر بتوانید از آن استفاده کنید.

شرکتهای بیمه متفاوت، خدمات مختلفی را برای بیمه کردن مسافران خارج از کشور ارائه می دهند و با هم تفاوتهای جزئی با هم دارند؛ اما اکثر آنها حوادث و خسارتهای سفر را پوشش می دهند.

بعضی از بیمه نامه های مسافرتی، هزینه بیشتری دارند. این بیمه نامه ها، سطح بیشتری از مخارج پزشکی را به عهده می گیرند و معمولا برای کشورهایی هستند که هزینه مخارج پزشکی در آنها بسیار بالا است. مثلا برای سفر به کشور آمریکا، باید از این بیمه نامه های مسافرتی گران قیمت داشته باشید؛ زیرا مخارج و هزینه خدمات پزشکی در آمریکا بالا است و باید بیمه نامه شما با مخارج کشور مقصد تناسب داشته باشد و تمام هزینه ها را پوشش دهد.

بیمه مسافرتی چیست ؟ | هر آنچه که باید درباره بیمه مسافرتی بدانید!

انواع بیمه مسافرتی

بیمه نامه مسافرتی هم به صورت فردی و هم به صورت گروهی قابل خریداری هستند. شما می توانید هم در سفرهای داخلی و هم در سفرهای خارجی از بیمه مسافرتی استفاده کنید.

 1. در بیمه نامه های انفرادی یا شخصی، بیمه گزار یک شخص حقیقی است و می تواند به صورت آنلاین یا حضوری، به یکی از دفاتر بیمه مراجعه کند و با ارائه کپی گذرنامه، مدت اقامت و مقصد سفر خود را اعلام کند و برای خرید بیمه مسافرتی اقدام کند.
 2.  بیمه نامه های گروهی، مخصوص تورهای مسافرتی است. در این مدل بیمه نامه، بیمه گزار می تواند شخصیت حقیقی یا حقوقی داشته باشد و با توجه به مدت زمان سفر و بودجه خود، برای خرید بیمه مسافرتی اقدام کند.

بیمه مسافرتی چیست ؟ | هر آنچه که باید درباره بیمه مسافرتی بدانید!

خدمات بیمه مسافرتی در سفرهای خارج از کشور

بیمه نامه های مسافرتی، خدمات زیر را ارائه می دهد:

 • پرداخت هزینه های پزشکی و مخارج بستری در مراکز درمانی خارج از کشور که شامل پرداخت هزینه های بستری در بیمارستان، جراحی، معاینه های پزشکی و خرید داروهای تجویز شده می شود. اگر در سفر به خارج از ایران بیمار شوید یا صدمه جسمانی ببینید، می توانید از این خدمات بیمه های مسافرتی استفاده کنید.
 • برگرداندن فرد بیمه شده به کشور خود در اثر بیماری یا حادثه که در صورت بروز هرگونه حادثه یا بیماری ناگهانی، فرد بیمه شده را به مرکز درمانی مجهز منتقل می کنند یا او را به کشور خود برمی گردانند. این موضوع به موقعیت شخص و وخامت حال بیمه شده بستگی دارد و در شرایط حاد به کشورش بازگردانده می شود.
 • پرداخت هزینه های فوریتی دندانپزشکی که شامل هزینه های معالجه دندان درد، درمان عفونت و کشیدن دندان می شود.
 • بازگشت اعضای درجه یک خانواده همراه شخص بیمه شده به کشور خود، در صورتی که بیمه شده، بیش از ۱۰ روز نیازمند بستری در بیمارستان باشد، هزینه برگشتن خانواده او به کشورش پرداخت می شود.
 • بازگرداندن جسد شخص فوت شده، اگر بیمه شده بر اثر حوادث مشمول بیمه نامه فوت کند، هزینه های موردنیاز برای بازگرداندن جسد وی به کشور محل اقامتش تأمین خواهد شد و شرایط برای انتقالش به کشور فراهم می شود.
 • بازگشت اضطراری به کشور به دلیل فوت یکی از اعضای نزدیک خانواده، در صورتی که شخص بیمه شده به دلیل فوت ناگهانی یکی از اعضای نزدیک خانواده خود، ناچار به توقف سفر و بازگشت به کشور محل اقامت باشد، هزینه سفر او به کشور پرداخت خواهد شد.
 • تحویل دارو
 • حواله تضمین وجوه نقد
 • حواله وجوه نقد
 • جبران هزینه های ناشی از فقدان گذرنامه، گواهینامه رانندگی و شناسنامه در خارج از کشور
 • جبران خسارت فقدان بار تحویلی به هواپیما
 • جبران خسارت تاخیر در ورود بار همراه مسافر، در چنین شرایطی، شرکت بیمه گزار، هزینه های خرید لوازم و مواد بهداشتی ضروری شخص بیمه شده را می پردازد تا چمدان فرد به او تحویل داده شود.
 • پیدا کردن و ارسال بار و وسایل ضروری و شخصی
 • تامین هزینه های لازم برای مساعدت حقوقی شخص بیمه شده تا بتواند خسارت حوادث اتفاقی را بپردازد و هزینه های لازم را بپردازد.
 • پرداخت هزینه های تقبل شده به دلیل تاخیر در حرکت و پوشش این هزینه ها، مثلا اگر وسیله نقلیه عمومی موردنظر بیمه گزار، حداقل ۶ ساعت تأخیر داشته باشد، هزینه های تقبل شده به دلیل این تأخیر، به شخص بیمه شده پرداخت خواهد شد.
 • بازگرداندن کودکان بی سرپرست به کشور، در صورتی که شخص بیمه شده به دلیل بیماری، فوت و دلایل دیگر، قادر به مراقبت از فرزند زیر ۱۵ سال خود نباشد، هزينه برگشت فرزندش به ايران تحت نظارت يک سرپرست، پرداخت می شود.

در این نوشته با مزایای داشتن بیمه مسافرتی در سفرهای خارج از کشور آشنا شدید. از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید از شما متشکریم و پیشنهاد می کنیم که اگر قصد سفر به خارج از کشور را دارید، برای تهیه بیمه نامه مسافرتی خود اقدام کنید.

ارسال نظر

اجاره آنلاین