آبشار میلاش رحیم آباد | عکس و فیلم + مشخصات آبشار

    3,690 بازدید رودسر گیلان

آبشار میلاش از زیباترین آبشارهای استان گیلان است.آبشار میلاش در 45 کیلومتری رودسر قرار دارد.این آبشار پر آب در منطقه رحیم آباد شهر رودسر در شرق گیلان واقع شده است.آبشار میلاش از جمله آبشارهای ناشناخته دنیای گردشگری است.در این قسمت مجله گردشگری ببین ویلا قصد داریم درباره آبشار میلاش رحیم آباد بیشتر صحبت کنیم.

آبشار میلاش رحیم آباد | عکس و فیلم از آبشار

مشخصات آبشار میلاش رحیم آباد

آبشار میلاش رحیم آباد که در یک کیلومتری غرب روستای میلاش و در مسیر رودخانه میلاش قرار دارد و سرچشمه آن کوه بندبن است.روستای میلاش از بخش های رحیم آباد رودسر است. این روستا در 30 کیلومتری رحیم آباد قرار گرفته است.آبشار میلاش رحیم آباد دارای 25 متر اراتفاع و 8 متر پهنا است. همچنین آب از شیب حدود 90 درجه از ارتفاع 25 متری به زمین فرود می آید.آبشار میلاش در طول سال از آب ان کم نشده و حتی در فصل تابستان جذابیت و طراوت خود را داراست.

طبیعت گردان و گردشگران به دلیل صدای دلنشین آبی که از ارتفاع زیاد به پایین دست می ریزد مجذوب آن شده اند.اسم این آبشار از روستای میلاش که در نزدیکی آبشار میلاش رحیم آباده گرفته شده است.آبشار از معروف ترین و بزرگ ترین آبشارهای منطقه رحیم آباد و استان گیلان است.آبشار میلاش در فصل تابستان هفت پره آبی دارد و عمق استخر پایین آن 70 سانتی متر است.البته این ارتفاع در ایام مختلف متفاوت هست چون آب بصورت پلکانی فرو می ریزد.آب آبشار در حدود 20 درجه بالای صفر حرارت دارد.مساحت حوضچه اطراف آبشار در پایین دست حدود 30 متر است.

آبشار میلاش رحیم آباد | عکس و فیلم از آبشار

منطقه کهنه سر که در نزدیکی آبشار میلاش رحیم آباد قرار دارد از نقاط باستانی روستا است.این منطقه در قدیم محل سکونت انسان های گذشته بوده است. منطقه " کهنه سر " در تاریخ 2 بهمن 1382 بععنوان اثر ملی ایران به ثبت رسیده است.آبشار میلاش رحیم آباد در بین جاذبه های استان گیلان تقریبا ناشناخته است. اما میزان بازدید از آن در فصل تابستان بسیار زیاد است.این آبشار رو به طبیعت گردان پیشنهاد می کینم.

برای رفتن به آبشار میلاش از کجا بریم ؟

برای رسیدن به آبشار میلاش از شهرستان رودسر به سمت رحیم آباد حرکت می کنید.بعد از عبور از روستای زیاز و پیاده روی حدود 2 کیلومتر و همچنین عبور از باغ های فندق به آبشار می رسید.در این مسیر آبشار دیگری بنام سجیران سحر انگیز را می توان مشاهده کرد.در واقع بعد از گذشتن از جنگل و باغ فندق که حدود 500 متر است به آبشار میلاش رحیم آباد می رسید.افرادی که مشتاق پیاده روی هستند می توان از این سفر کمال لذت رو ببرند.

آبشار میلاش رحیم آباد | عکس و فیلم از آبشار

برای اسکان نیز می توانید با اجاره ویلا در رودسر و یا اجاره ویلا در کلاچای دو شهر نزدیک به رحیم آباد از جاذبه های بیشتر این منطقه استفاده کنید.هرچند در این دو شهر محل اقامت هتلی و مهان پذیر کم است ولی اجاره روزانه ویلا می تواند جوابگو میزان گردشگران و مسافرین این منطقه باشد.

آدرس و موقعیت دقیق آبشار :

 استان گیلان، شهرستان رودسر، بخش رحیم آباد، بالاتر از سفید آب، 5 کیلومتر بعد از پردیس گردشگری همت، روستای میلاش

در ادامه می توانید فیلم زیبا از آبشار را مشاهده کنید و از این زیبایی لذت ببرید.اگر تجربه رفتن به این آبشار را دارید حتما مشاهدات خودتون رو برای ما به اشتراک بزارید.از اینکه تا پایان با ما همراه بوده اید ممنونیم.

 

ارسال نظر