آبشار گزو در مازندران | شگفت انگیزترین آبشار مازندران در دل جنگل

    1,239 بازدید شیرگاه مازندران

آبشار گزو در مازندران

یکی از زیباترین آبشارهای استان مازندران، آبشار «گزو» است که در دل جنگل قرار دارد. برای دیدن این آبشار زیبا باید به مازندران، سوادکوه شمالی و منطقه شیرگاه بروید. آبشار گزو از جمله آبشارهای بلند و مرتفع ایران است که در دل ‌جنگل ‌های هیرکانی قرار گرفته است.

مسیر رسیدن به آبشار گزو بسیار دیدنی و پر از زیباییهای طبیعی است. برای رسیدن به آبشار گزو باید از مسیر سرسبز «دریاچه لفور» عبور کنید. درست است که این مسیر پر از پیچ‌و‌خم است؛ اما به قدری زیبا است که ارزش دیدنش را دارد. آبشار گزو در تنگه ای جنگلی با درختان انبوه قرار دارد و منظره ای بسیار فوق العاده و رویایی را خلق کرده است.

آبشار گزو در مازندران | شگفت انگیزترین آبشار مازندران در دل جنگل

وقتی پای آبشار گزو می ایستید، از مشاهده عظمت و زیبایی این آبشار شگفت زده خواهید شد. در پایین آبشار گزو، حوضچه ‌ای قرار دارد که در بهار و تابستان، بازدیدکننده‌ ها در آن شنا می‌ کنند و لذت می برند.

آبشار گزو از دو آبشار تشکیل شده است که ارتفاع اولین آبشار، حدود 5 متر و آبشار دوم، حدود 43 متر است. مجموع این آبشارها به 48 متر می رسد و جزو مرتفع ترین آبشارهای ایران است.

آبشار گزو در مازندران | شگفت انگیزترین آبشار مازندران در دل جنگل

آبشار گزو مازندران، از جمله آبشارهای خاص ایران است که در دل جنگل قرار گرفته است. مسیر دسترسی به آبشار گزو دشوار است و به همین دلیل، این منطقه بکر و دست نخورده مانده است.

بهترین زمان برای سفر به آبشار گزو چه زمانی است؟

فصل بهار، تابستان و اوایل پاییز برای بازدید از آبشار گزو استان مازندران بهترین زمان هستند. البته اگر هوای شرجی و گرم مازندران را دوست ندارید، مردادماه و شهریورماه به این منطقه سفر نکنید و برنامه سفرتان را به اواخر تابستان و اوایل بهار موکول کنید.

برای رسیدن به آبشار گزو مازندران از چه مسیری بروید؟

برای رفتن به آبشار گزو مازندران، می توانید مسیر رودخانه لفور و پشت سد البرز در جاده کارسنگ را پیش بگیرید و بعد از طی کردن 23 کیلومتر جاده خاکی و جنگلی به آبشار گزو برسید. البته راه دیگری هم وجود دارد که از مسیر جمشید آباد می گذرد و در نهایت به همان مسیر لفور و جاده کارسنگ منتهی می شود.

آبشار گزو در مازندران | شگفت انگیزترین آبشار مازندران در دل جنگل

برای رسیدن به آبشار گزو استان مازندران باید بین 2 تا 3 ساعت در راه باشید. وقتی مسیر را طی کردید، به امامزاده گزو می رسید. همانجا باید از ماشین پیاده شوید؛ زیرا عبور از شیب تند این منطقه برای ماشین کار راحتی نیست. بعد از اینکه از ماشین پیاده شدید، باید 2 ساعت جنگل پیمایی کنید تا به آبشار گزو برسید. البته این منطقه جنگلی به قدری زیبا است که متوجه گذر زمان نخواهید شد. در طول مسیر هم می توانید تا دلتان می خواهد عکس، فیلم و استوری بگیرید.

یادتان باشد که در هنگام راه افتادن برای بازدید از آبشار گزو، حتما کفش مناسب کوهنوردی و طبیعت گردی، حوله و لباس اضافی به همراه داشته باشید.

رفت و برگشت از آبشار گزو یک روز زمان می برد. اگر می خواهید جاذبه های گردشگری نزدیک این آبشار را هم ببینید، می توانید از منطقه لفور، امامزاده گزو و آبشارهای هفت تیر کن دیدن کنید.

برای اقامت در هنگام سفر به آبشار گزو استان مازندران، بهترین کار این است که یک خانه یا سوئیت در شیرگاه اجاره کنید و شب را با خیال راحت استراحت کنید.

برای رزرو سوئیت مسافرتی در هنگام سفر به این منطقه می توانید به وب سایت ببین ویلا بیایید و سوئیت یا خانه موردنظر خود را با قیمتی منطقی و مناسب رزرو کنید. البته امکان اقامت در منزل روستائیان و چادر زدن در کنار آبشار گزو هم وجود دارد؛ اما بهترین گزینه اجاره ویلا و سوئیت در اطراف این منطقه است.

چرا بازدید از آبشار گزو را به شما توصیه می کنیم؟

منطقه جنگلی و سرسبز لفور، وجود پوشش گیاهی زیبا و آبشار شگفت انگیز گزو به قدری جذاب است که دلتان را می برد و شما را غرق لذت و شگفتی می کند. وقتی به نزدیکی آبشار گزو می رسید، از شنیدن صدای آب لذت می برید و می توانید خستگی جسم و روحتان را در طبیعت چشم نواز آبشار گزو از بین ببرید و نفس تازه کنید. به همین دلیل است که بازدید از آبشار گزو را به شما توصیه می کنیم...

آدرس آبشار گزو سوادکوه :

استان مازندران، سد لفور، به سمت امامزاده سه بزرگوار گزو

 

 

ارسال نظر