سوغات معروف در لاهیجان | کلوچه، کوکی، ماهی شور و ...

    1,883 بازدید لاهیجان گیلان

سوغات معروف در لاهیجان

یکی از شیرین ترین بخش های مسافرت، خرید سوغاتی برای دوستان و عزیزان است تا وقتی به خانه برگشتیم، آنها را خوشحال کنیم و یک یادگاری خوب از سفرمان به آنها هدیه کنیم.

سوغات معروف لاهیجان چیست؟

هر شهری، سوغات خاص خودش را دارد. مثلا امکان ندارد به یزد برویم و بدون خرید پشمک و قطاب بیرون بیاییم یا به اصفهان برویم و گز و پولکی اصفهان را امتحان نکنیم! حالا ما می خواهیم در این نوشته درباره سوغات معروف لاهیجان با شما صحبت کنیم تا اگر به این شهر زیبا در استان گیلان سفر کردید، با سوغاتی های خوشمزه به شهرتان برگردید! از شما می خواهیم که تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید.

سوغات معروف لاهیجان چیست؟

 • چای: چای لاهیجان، عطر و طعم فوق العاده ای دارد. اگر می خواهید طعم واقعی چای ایرانی را تجربه کنید، چای لاهیجان را دم کنید و بنوشید. یکی از بهترین سوغاتی های لاهیجان ، چای خوش عطر و خوشبوی این شهر است.

سوغات معروف لاهیجان چیست؟ | باغ چای

 • کلوچه: یکی دیگر از سوغاتی های معروف در لاهیجان، کلوچه است. کلوچه لاهیجان را می توان در کنار یک چای ایرانی نوش جان کنید و از مزه خوبش لذت ببرید. شرکتهای نادری و نوشین از جمله بزرگترین شرکتهای تولیدکننده کلوچه در لاهیجان هستند. شما می توانید انواع کلوچه های گردویی، نارگیلی، موزی و کاکائویی را به عنوان سوغاتی لاهیجان خریداری کنید.

سوغات معروف لاهیجان چیست؟ | کلوچه لاهیجان

 • کوکی: یکی دیگر از سوغاتی های خوشمزه لاهیجان، کوکی است. کوکی از ترکیب گردوی خشک شده، وانیل، کشمش، تکه های کاکائو، تخم مرغ، کره و شکر درست می شود و بسیار پرطرفدار است!

سوغات معروف لاهیجان چیست؟ | کوکی

 • برنج لاهیجان: اگر یک بار برنج لاهیجان را بخورید، به مشتری پروپاقرص آن تبدیل می شوید! برنج لاهیجان، جزو بهترین و باکیفیت ترین انواع برنجها در ایران است که تحت بهترین شرایط کشت می شود. وقتی برنج لاهیجان را می پزید، از بو و طعم خوشمزه آن شگفت زده خواهید شد. برنج، یکی از سوغاتی های لاهیجان است که توسط مسافران و گردشگران زیادی خریداری می شود.

سوغات معروف لاهیجان چیست؟ | برنج لاهیجان

 • انواع زیتون: اگر به لاهیجان سفر کردید، از خوردن و سوغاتی آوردن زیتون غافل نشوید. در لاهیجان می توانید انواع زیتون شور، زیتون شیرین، زیتون پرورده و زیتون بی هسته را با قیمت خیلی عالی خریداری کنید.

سوغات معروف لاهیجان چیست؟ | زیتون

 • انواع نانهای محلی: آیا مردم گیلان را در هنگام پخت نان دیده اید؟ آیا نان محلی این منطقه را امتحان کرده اید؟ اگر تا به حال طعم نانهای محلی لاهیجان را نچشیده اید به شما پیشنهاد می کنیم که از خریدن و امتحان کردن نانهای محلی از جمله نان خلفه، نان کلوبیجی و نان برنجی لاهیجان غافل نشوید! حتی می توانید این نانهای محلی را به عنوان سوغاتی لاهیجان هم بخرید و با خود به شهرتان ببرید!
 • انواع مربا: اگر عاشق مرباهای طبیعی و خانگی هستید، در لاهیجان می توانید انواع مرباها مثل مربای تمشک، مربای بالنگ، مربای بهار نارنج، مربای شقاقول و... را پیدا کنید و بخرید. این مرباها با نانهای محلی لاهیجان واقعا خوردنی هستند!
 • انواع ترشی و لواشک: از مرباهای لاهیجان تعریف کردیم، حالا بیایید کمی دهنتان را آب بیندازیم! وقتی وارد مغازه های مسیر لاهیجان می شوید، خواهید دید که انواع لواشک و ترشی ها با رنگها و مدلهای مختلف وجود دارند و شما می توانید هرچقدر دلتان خواست لواشک و ترشی بخرید. سیر ترشی لاهیجان یکی از خوشمزه ترین و متفاوت ترین ترشی هاست که ارزش یک بار امتحان کردن را دارد.

​​​​​​​سوغات معروف لاهیجان چیست؟ | لواشک

 • رب انار و رب آلوچه: خانمهایی کدبانو که دوست دارند برای خوشمزه کردن غذاهایشان از چاشنی های طبیعی استفاده کنند، می توانند انواع رب انار، رب آلوچه و رب ازگیل را با توجه به ذائقه خانواده انتخاب کرده و از لاهیجان خریداری کنند.
 • صنایع دستی: وقتی به لاهیجان سفر کردید، می توانید سوغاتی سفرتان را از میان گزینه هایی انتخاب کنید که ماندگاری بیشتری دارند و تا سالها شما را به یاد سفر خاطره انگیزتان می اندازند. در لاهیجان می توانید صنایع دستی مختلف با هنر بامبوبافی، حصیربافی، صنایع چوبی، سفالگری، نمددوزی و... را بخرید و به عنوان سوغاتی ببرید یا به عزیزانتان هدیه کنید. یکی از سوغاتی های جالب لاهیجان، کدوی منقوش است که روی کدو را با اشکال مختلف و زیبا نقاشی می کنند.

​​​​​​​سوغات معروف لاهیجان چیست؟ | صنایع دستی لاهیجان

 • ماهی: یکی دیگر از سوغاتی های شمال که مشابهش را هیج جایی پیدا نمی کنید، ماهی است. در سفر به لاهیجان می توانید انواع ماهی های تازه صید شده مثل ماهی قزل آلا، ماهی سفید و... را بخرید و در سفر بخورید. حتی می توانید آنها را به عنوان سوغاتی نیز به شهرتان بیاورید. البته به غیر از ماهی تازه می توانید ماهی دودی و ماهی شور شمال را نیز بخرید.

با لاهیجان بیشتر آشنا شوید:

لاهیجان، یکی از شهرهای بزرگ و زیبا در استان گیلان است که جاذبه های دیدنی زیادی دارد که از جمله آنها می توان به شیطان کوه، بام سبز لاهیجان، تله کابین لاهیجان، بقعه شیخ زاهد گیلانی، استخر لاهیجان، موزه چای و... اشاره کرد. لاهیجان به قدری زیبا و خاص است که حسابی از دیدن آن و گشت و گذار در اطرافش لذت می برید. لاهیجان، بزرگترین مرکز کاشت چای در ایران است و از نظر تولید چای، مقام اول را در ایران دارد.

سوغات معروف لاهیجان چیست؟ | شیطان کوه از جاذبه های معروف لاهیجان

اقامت در لاهیجان چگونه است ؟

البته پیشنهاد ما به شما این است که با کمک وب سایت ببین ویلا، یک مکان اقامتی عالی برای خودتان پیدا کنید تا بتوانید خوب استراحت کنید و مکانهای دیدنی و جاذبه های لاهیجان را سرفرصت ببینید و نگران محل اقامتتان هم نباشید. در وب سایت  ببین ویلا، سوییت و خانه های ویلایی زیادی وجود دارند که می توانید از بین آنها، خانه یا سوئیت در لاهیجان را با قیمت مناسب پیدا کنید و با خیال راحت، مکان اقامت خود را اجاره کنید.

 

ارسال نظر