جاده عباس آباد؛ جاده ایی رویایی در مازندران که باور نمیکنید!

    6,312 بازدید عباس آباد مازندران

جاده عباس آباد؛ جاده ایی رویایی در مازندران

جاده عباس آباد از معروف ترین جاده های تفریحی و جذاب استان مازندران است.این جاده که تمامی آن از داخل جنگل های رشته کوه البرز عبور می کند، مقصد پیک نیک امروز ما است.در این سفر 1 روزه تصمیم گرفتیم که از جاده چالوس به سمت جنگل های عباس آباد برویم.لازم است بدانید که جاده عباس آباد دارای دو راه ارتباطی است.

1 . مسیر چالوس به سمت عباس آباد

2 . مسیر چالوس به کلاردشت

هر دوی این مسیرها بسیار قشنگ و دیدنی هستند.ما سعی کردیم سفر خود را از جاده چالوس به سمت کلاردشت شروع کرده و بعد از لذت بردن از جاده کلاردشت به سمت جاده عباس آباد برویم.در طول مسیر با توجه به اینکه شیب جاده بسیار زیاد است، توصیه میکنیم که حتما تجربه رانندگی در مسیرهای پر پیچ و خم و کوهستانی را دارید؛ به این جاده قدم بگذارید.

جاده عباس آباد؛ جاده ایی رویایی در مازندران

آشنایی با جاده عباس آباد | جاده جنگلی عباس آباد بهترین و زیباترین جاده شمال

جاده جنگلی عباس آباد در 30 کیلومتری شهر چالوس قرار گرفته است.همچنین فاصله این جاده از شهر تنکابن 25 کیلومتر می باشد.جاده جنگلی عباس آباد را می توان به جرات یکی از بهترین و زیباترین جاده های ایران و منطقه مازندران دانست.جاده ای با درختان شمشاد و توسکا که ماننده کمربندی در کوه ها رشد کرده اند.جاده جنگلی عباس آباد نیز از بین این جاده عبور می کند.این منطقه با داشتن بیشترین حجم باران در سال از مناطق همیشه سرسبز و حاصلخیز به شمار میرود.زیبایی جاده در تمامی فصل ها قابل رویت بوده و جذابیت خود را دارند.

جاده جنگلی عباس آباد تا ساحل دریای خزر حدود 8 کیلومتر فاصله دارد.همین امر سبب شده که رطوبت این قسمت چیزی در حدود 70 تا 80 درصد باشد.در خشک ترین روزهای سال، درختان این جاده سرسبز هستند و زیبایی آن کاسته نمی شود.دمای این منطقه کوهستانی بطور متوسط حدود 15 تا 20 درجه است که برای گردشگران و مسافران ایده آل می باشد.

این جاده در سال 1347 شروع به ساخت گردید و تا سال 1350 در حال اماده سازی بود.در سال 1354 جاده مسیر جاده کاملا مشخص گردید.در همین سال نیز با کمک مسئولین وقت و اطلاع از اینکه این منطقه می تواند در آینده مقصد گردشگران بسیاری باشد؛ قوت گرفت و به کمک ماشین های راهداری آسفالته شد.از آنجایی که مسیر جاده از شهر عباس آباد بود؛ به جاده جنگلی عباس آباد یا بطور خلاصه جاده عباس آباد معروف شد.

چرا به جاده عباس آباد برویم ؟

1 . یکی از بهترین جاده های ایران و شمال ایران است.

2 . جاده ای است که دو طرف آن را درختان سرسبز توسکا، شمشماد، راش محصور کرده اند.

3 . جای مناسبی برای پیک نیک یک روزه دارد.

4 . نسبت به شهرهای پایین دست، خنک تر و معتدل تر در فصل تابستان است.

آبشارهای زیبا در طول مسیر جاده جنگلی عباس آباد ( جاده عباس آباد )

همان طور که در بالا اشاره کردیم،میزان بارندگی در این منطقه بسیار بالا بوده بطوری که در کنار جاده شما رودی خروشان را مشاهده می کنید.بیشتر منبع تامین کننده این رودخانه رشته کوه های البرز و باران های فصلی است.وجود آبشارها در دو طرف جاده باعث شده بیشتر مسافران برای استفاده از این آبشارها در کنار جاده توقف کنند و یا با ثبت عکس خاطره ای خوش از این جاده به یادگار داشته باشند.بزرگترین آبشار جاده عباس آباد در میانه جاده قرار دارد و برای رفتن به آن باید مسیری تقریبا 500 متر را با پای پیاده به سمت دره بروید.

ثبت خاطره در طبیعت کلاردشت و عباس آباد

در طول مسیر منظره های بسیار دیدنی از کوهپایه ها و تپه های کلاردشت قابل رویت بود.این تپه ها اکثراً شیب بسیار زیاد دارند و نمی توان در آن ها قدم زد.اما برای عکاسی، یکی از بهترین مکان ها هستند.تمامی مسیر جاده کلاردشت، مکارود، روستای واحد و ... مناسب توقف و تماشایی بوده و می توان توقف کرد.لذت تماشای چرای دام ها در تپه ها و کوه ها را فقط در کارتون ها نمیشه دید!!

اگر قصد ماندن در جاده جنگلی عباس آباد را دارید؛ باید قبل از ورود به جاده وسایل مورد نیاز خود را از مغازه های شهر حسن کیف که قبل از جاده است، تهیه کنید.

آدرس جاده جنگلی عباس آباد

مسیر جاده عباس آباد دارای دو جاده می باشد.هر کدام از جاده ها زیبایی های خاص خود را در طول مسیر دارند.با توجه به مکانی که قرار دارید، می توانید یکی از دو مسیر زیر را استفاده نمایید:

1 . چالوس – مرزن آباد – کلاردشت – جاده جنگلی عباس آباد

2 . چالوس – جاده چالوس به تنکابن – شهر عباس آباد – جاده جنگلی عباس آباد

وسایل مورد نیاز در این پیک نیک

1 . آب آشامیدنی

2 . زیر انداز، بالش و پتو برای استراحت در جنگل

3 . آماده کردن وعده غذایی مناسب برای توقف چند ساعته

4 . شارژر و دوربین عکاسی

اقامت در نزدیکی جاده عباس آباد

برای اقامت در نزدیکی این جاده رویایی می توانید با اجاره ویلا در یکی از شهرهای کلاردشت و عباس آباد، با فاصله چند دقیقه به این جاده رویایی برسید.همچنین برای اجاره ویلا در کلاردشت می توانید با وارد شدن در صفحه ویلاهای کلاردشت، ویلای مورد نظر خودتون رو رزرو کنید.از اینکه تا پایان این مطلب همراه ما بودید ممنونیم.در ادامه می توانید تصویر هوایی از جاده عباس آباد را در 1 دقیقه ببینید و لذت ببرید.

 

ارسال نظر