دیدنی های تهران | 10 مکانی شگفت انگیز که باید رفت و دید!!+عکس

    963 بازدید تهران تهران

تهران از جمله شهرهایی در ایرانه که به هر کسی میگیم یاد شلوغی و ترافیک میافته.این شهر بزرگ با 8 میلیون جمعیت یکی از شهرهای بزرگ ایران است.روزانه افراد زیادی برای گذر از این شهر عبور می کنند.روزانه بالای 500 هزار نفر از تهران دیدن می کنند و این شامل بازدید گردشی و کاری می باشد.دیدنی های تهران در نوع خود جالب هستند.از کاخ گلستان با شکوه گرفته تا پل طبیعت که امروزه بعنوان مکانی برای خوشگذرانی تبدیل شده است.این بخش از مجله ببین ویلا رو اختصاص دادیم به دیدنی های تهران که کمتر کسی به آن توجه می کند.

دیدنی های تهران کجاست ؟

دیدنی های تهران | تاریخچه تهران در گذر زمان

تهران سومین شهر پر جمعیت خاورمیانه است.این شهر با حدود 8 میلیون جمعیت پر جمعیت ترین شهر ایران است.شهری با مردمان اقلیم های مختلف ایران که از جاهای مختلف برای کسب و کار به آن مهاجرت کردند.تهران شهری با 1800 متر ارتفاع از سطح دریاست که اقلیم آن نیمه خشک هست و در بیشتر نیمی از سال بارش برف رو تجربه می کند.تهران قدمتی تقریبا 7000 ساله دارد.این شهر در طول تاریخ بارها بعنوان پایتخت انتخاب شده و دارای اهمیت فراوانی بوده است.شهرت شهر تهران بیشتر بعد از دوره پهلوی شکل گرفت.همین معروفیت باعث شده این شهر از نظر تاریخی و بناهای معروف دست کمی از شهرهای دیگر نداشته باشد.

دیدنی های تهران که بیشتر از همه معروف هستند کدامند ؟

دیدنی های تاریخی تهران در دل خود شاهد هزاران اتفاق بوده است. از جنگ هایی که برای تصرف آن شکل گرفته تا جشن هایی که برای انقلاب اسلامی برپا شده است.بیشتر گردشگران با خود می پندارند که تهران در خود جاذبه تاریخی خاصی و یا منطقه ای برای خوشگذرانی ندارد، ولی این اشتباه است.کاخ گلستان، پل طبیعت،برج میلاد، برج آزادی، موزه ملت، پارک ژوراسیک و ... از نمونه مکان های دیدنی تهران هستند.در ادامه به نمونه های معروفی که در این سال ها برای گردشگران جذاب بوده می پردازیم.

باغ فردوس تهران

قصر تاریخی که بعنوان نگین قصرهای تهران شناخته می شود.عمارتی زیبا در دل باغ که طاق های آن با گچ بری های کم نظیر دوره قاجار ساخته شده و لوسترهایی که از سقف آویزان شده به زیبایی این عمارت افزوده است.در حال حاضر این عمارت بعنوان مجموعه ایی جذاب از فروشگاه های فرهنگی و کافی شاپ مورد استفاده قرار می گیرد.باغ فردوس در خیابان ولیعصر ، نرسیده به تجریش قرار دارد.

دیدنی های تهران | باغ فردوس تهران

باغ پرندگان تهران

تعجب بر انگیز است که بگوییم همچین مکانی در تهران شلوغ وجود دارد.باغی زیبا با پرندگان گوناگون که بدو ورود حس وارد شدن به طبیعت را به انسان القا می کند.اکثر پرندگان در این باغ نگهداری می شوند. لک لک، فلامینگو، پلیکان، شتر مرغ و ... از نمونه پرندگان معروف در این باغ هستند.باغ پرندگان که نمونه آن را می توان در اصفهان یافت؛ در طول 3 سال احداث شده است.باغ پرندگان دارای دو فاز هست که فاز اول آن شامل پرندگانی است که توانایی پرواز ندارند و فاز دوم پرندگانی که پرواز می کنند.باغ پرندگان از دیدنی های تهران است که پیشنهاد می کنیم حتما از آن دیدن کنید.

دیدنی های تهران | باغ پرندگان

هرم هیجان

سوپر نوا یا به اصلاح هرم هیجان از تفریحات هیجانی است که باعث افزایش آدرنالین خون می شود.این محصول که سازنده آن کمپانی زمینس آلمان است از دیدنی های تهران به شمار می رود.هرم هیجان در کنار پارک چیتگر قرار گرفته و همیشه طرفداران خاص خود را دارد.هرم هیجان همه روزه باز است و می توانید با دوستانتان لحظاتی پر از هیجان رو تجربه کنید.

دیدنی های تهران | هرم هیجان

بوستان آب و آتش تهران

یکی از دیدنی های تهران، بوستان آب و آتش است.کمتر کسی در تهران است که با بوستان آب و آتش خاطره نداشته باشد.پارکی با فانوس دریایی، فضای آب بازی، نقاله خوانی خیابانی که ساعت ها می توان در آن خوشگذرانی کرد.معمولا بوستان آب و آتش شب ها طرفداران زیادی دارد و مناسب خانواده ها برای تفریح است.این بوستان بعد از چهار راه جهان کودک قرار گرفته است.

دیدنی های تهران | بوستان آب و آتش
پارک ژوراسیک های تهران

پارک ژوراسیک ها محیطی است تفریحی –آموزشی برای خانواده ها و دانش آموزان که می توانند در آن علاوه بر تفریح، یادگیری کنند.در کشور این پارک نمونه بوده و برای دانش آموزان فرصتی مناسب است که مفاهیم علوم تجربی را بطور زننده لمس کنند.تا قبل از این افتتاح این پارک آموزش ژوراسیک ها از طریق فیلم بود.این دایناسورها که با دقت فراوان ساخته شده برای نخستین بار برای عموم به نمایش گذاشته شده و نمونه دیگه ای ندارد.

دیدنی های تهران | پارک ژوراسیک ها

موزه مقدم حسن آباد 

این موزه که محل زندگی خاندان احتساب الملک بوده است برای دوران قاجار است.این موزه که به همت استاد مقدم به همراه همسر فرانسویش بازسازی شده و آثار تاریخی در آن گرداوری شده است.استاد مقدم و همسرشان بعد از بازسازی و تزئیین زیبای این خانه آن را در سال 1351 وقف دانشگاه تهران کردند.حس و زیبایی باغ آنچنان زیباست که آدمی را به فکر فرو می برد که چرا در این شهر شلوغ باید در آپارتمان های بی روح زندگی کرد.

دیدنی های تهران | موزه مقدم در تهران

خانه کاظمی

بطور قطع بیشتر افرادی که در تهران زندگی می کنند، از دیدنی های تهران خبر ندارند.افاردی که فکر می کنند برای تفریح و خوشگذرانی حتما باید میلیون ها تومان خرج کرد و به شمال رفت.اما در نزدیکی همین شهر با اندکی هزیته می توان خوشگذرانی کرد و آخر هفته زیبایی ساخت.در این شهر بروز شده هنوز محله هایی هستند که یاد آور تهران قدیم اند.خیابان 15 خرداد در چهار راه سیروس و یا خیابان امامزاده یحیی از مناطق یادآور تهران قدیم هستند که هنوز صلح و صفای قدیمی خود را حفظ کرده اند.با قدم زدن در این خیابان ها می توانید از تاریخ این شهر پر راز اطلاع کافی بدست آورید.

دیدنی های تهران | خانه کاظمی

تئاتر شهر در پارک دانشجو

مجموعه ایی زیبا که در سال 1346 توسط آقای افخمی طراحی شد.این سازه 5 سال بطور مداوم ساخته شد و امروزه یکی از دیدنی های تهران است.این مجموعه با نمایش باغ آلبالو به کارگردانی آربی اوانسیان افتتاح شد.

دیدنی های تهران | تئاتر شهر

کاخ گلستان از دیدنی های تهران که باید از نزدیک دید

کاخی از عهد صفوی که از دیدنی زیبای تهران است.زیبایی معماری در کاخ ،از دوران صفوی ودوران زندیه گرفته شده است.این کاخ حدود 440 سال قدمت دارد.این کاخ در دوران های مختلفی شاهد سقوط و تاج گذاری های شاهان زیادی بوده است.داخل کاخ اثرهایی از نقاش معروف، کمال الملک قرار دارد.از دیدنی های جذاب این کاخ می توان به تالار آینه اشاره کرد که مورد توجه بیشتر گردشگران خارجی این کاخ است.کاخ گلستان در خیابان داور قرار دارد و برای رسیدن به آن می توان از مترو استفاده کرد.

دیدنی های تهران | کاخ موزه گلستان از معروف ترین دیدنی های تهران

مجموعه کاخ نیاوران جز زیباترین دیدنی تهران

کاخ در شرق تهران قرار دارد.این کاخ نیز به دوران قاجار نسبت داده می شود که از کاخ های دیدنی شهر تهران است.کاخ نیاوران در مساحتی حدود 11000 هکتاری دارد که شامل دو طبقه هست.این کاخ محل زندگی محمد رضا پهلوی بوده که قبلا از آن بعنوان مکانی برای پذیرایی میهمانان خارجی استفاده می کردند.کاخ نیاوران توسط محسن فروغی طراحی شده و گچ بری های آن توسط استادان معروف ایرانی انجام شده است.در حال حاضر کاخ نیاوران محلی برای بازدید عموم است که ساعت کاری آن از ساعت 9 صبح تا ساعت 17 بعد از ظهر است.کاخ دارای اتاق های متعدد است که که در دوران پهلوی خانواده محمد رضا از آن استفاده می کردند.

دیدنی های تهران | کاخ نیاوران

سخن اخر ...

تهران با اینکه شهری شلوغ و پر ترافیک است در دل خود اتفاق های زیادی دیده است.بیشتر عموم برای بازدید به شهرهای دیگه سفر می کنند اما تهران نیز از جمله شهرهای زیبا برای گردش است که در خود دیدنی های زیادی دارد.طبق گفته سازمان گردشگری؛ شهر تهران دارای بیش از 2000 نقطه گردشگری، تاریخی و تفریحی است.برای بازدید کامل از تمام این مناطق باید 1 ماه مداوم در سفر بود و این کاملا غیر ممکن است.برای اقامت در تهران می توانید با اجاره ویلا در تهران و یا شهرهای اطراف که خوش آب و هواتر از تهران هستند چند روزی را برای گردش از معروف ترین مناطق صرف کنید.در بالا ما به مناطق کمتر دیده شده اشاره کردیم و شما می توانید برای ما از جاهای کمتر دیده شده در پایین همین مقاله برای دیگران به اشتراک بگذارید تا مسافران تهران از این شهر بیشتر لذت ببرند.  

ارسال نظر