سفر با قطار | 10 نکته سفر با قطار که باید بدانید

    1,055 بازدید
نکات مهم برای سفر با قطار | لذت سفر با قطار

سفر با قطار را می توان یکی از جالب ترین راه ها برای سفر دانست.لذت سفر در بین طبیعت و یا سفر در دل کویر آن هم با قطار از زیباترین لحظاتی است که هیچگاه فراموش نمی شود.قطار از دیرباز مصرف های گوناگونی داشته است، از از انتقال سربازان جنگ برای صحنه های نبرد تا جابه جایی های مواد غذایی و انتقال مسافران از استفاده های قطار است.

مسافران و گردشگران زیادی برای سفر نوروزی و یا تعطیلات تابستانی از قطار استفاده می کنند.در کشور ما نیز در حال حاضر 13437 هزار کیلومتر خط ریلی دارد.بیشتر شهرهای گردشگر پذیر نیز خطوط ریلی دارند و برای سفر با قطار نگران نبودن خط ریلی نباشید. در پایین ما نکات مهم برای سفر با قطار را برای شما مسافرین قطار توضیح داده ایم تا لذت سفر با قطار دو چندان شود.

سفر با قطار | 10 نکته سفر با قطار که باید بدانید

نکات مهم برای سفر با قطار که با آرامش می توانید سفر کنید

تجربه سفر با قطار تجربه نابی است که شاید در سفر با هواپیما و اتوبوس نباشد.رعایت نکات مهم برای سفر با قطار می تواند به شما کمک کند تا سفر بدون دغدغه ایی داشته و سفر خوبی برای خودتان رقم بزنید.

مسافران زیادی هستند که ترس سفر پرواز دارند و یا از آمار تصادفات جاده ایی حراس دارند.این افراد برای سفر بیشتر تصمیم می گیرند برای امان از حوادث به قطار پناه می آورند. اما چه دلایلی می تواند سفر طولانی قطار را به یک سفر به یاد ماندنی تبدیل کند؟ اجاره باما به شما برای یک سفر راحت راهنمایی می کند.

1 – سعی کنید اگر کنار پنجره نیستید در راه رو قدم بزنید

قطارهای مسافری بطور کلی دو نوع هستند.قطارهای اتوبوسی و کوپه ای، که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.همه می دانیم نشستن طولانی و خیره شدن به بیرون باعث اعصاب خرد شدن و کمر درد می شود.راهرو قطار جای مناسبی برای قدم زدن و گفتگو با دیگر مسافران است.راه رفتن در راهرو باعث می شود جریان خون در بدن بطور طبیعی گردش کند و حس خستگی نداشته باشید.توجه کنید رفت و آمد زیاد می تواند باعث آزار دیگران شود.

2 – وسایل برقی و الکترونیکی خود را شارژ کامل کنید

در قطارهای مسافری حتما یکی دو پریز برای شارژ تبلت یا موبایل وجود دارد. اما تعداد کم باعث می شود دیگران نیاز از آن استفاده کنند.تصور کنید در یک کوپه 6 نفره همه بخواهند گوشی خود را شارژ کنند و این یعنی تحمل بیش از 3 الی 4 ساعت که خود کلافه کننده است.قبل از حرکت و یا زمانی که قطار توقف کامل دارد تمام وسایل برقی خود را شارژ کنید.وجود یه منبع ذخیره ( پاور بانک ) می تواند به شما کمک فراوانی کند.

3 – لذت نشستن کنار پنجره

قطعا لذت نشستن در کنار پنجره آنقدر هست که برای لحظاتی روحیه آدمی عوض می شود.موقع رزرو بلیط به آرایش نشستن صندلی ها دقت کنید.اگر موفق به رزرو نشدید از همسفر کناری خود تقاضا کنید که کنار پنجره بنشید و در طول سفر باهم تعویض کنید.چه در سفر جنوب و چه در سفر به شمال می توانید از منظره کویر و درختان استفاده کرده و نعمت های خداوند لذت ببرید.از مزایای نشستن کنار پنجره می توان به خوابیدن و تکیه دادن به پنجره نام برد.

سفر با قطار | 10 نکته سفر با قطار که باید بدانید

4 – خوش رویی با همسفرتان

برقراری ارتباط با همسفرتان می توان از خستگی سفر کم کند.صحبت با آنان و نوشیدن کمی چای می تواند قدم مثبتی برای ارتباط صمیمی بین شما و دیگران باشد.قطارها چه کوپه و یا سالنی باشد؛ شما و همسفرتان می توانید در طول سفر به همدیگر کمک کنید.

5 – خواب راحت در سفر

اگر از آن دسته افرادی هستید که با صدای بلند نمی تواند بخوابد، حتما با خودتان گوش گیر ببرید.هر چند خوابیدن سخت است اما با رعایت نکات ساده می توان برای ساعاتی چرت زد.بالش کوچک و چشم بند در سفر با قطار داشته باشید تا با آرامش بخوابید.توجه کنید که در قطار عوامل نور و یا صدای قطار و دیگر موارد از کنترل شما خارج است.

6- لوازم ضروری در سفر با قطار

دستمال کاغذی، صابون، چسب زخم و مقداری آب با خود همراه داشته باشید.این وسایل را سعی کنید در دسترس  و به راحتی قابل استفاده باشند.اگر با قطار کوپه ای سفر می کنید یک ملافه تمییز به همراه داشته تا به راحتی بر روی تختی که در نظر گرفته شده استتراحت کنید.صابون و مواد شوینده نیز داشته باشید تا زمانی که خواستید از سرویس بهداشتی ویا غذاخوری استفاده کنید به دنبال آن نباشید.

7 – یار همیشگی؛ کتاب

داشتن یک مجله و یا کتاب در طول مسیر می تواند مناسب باشد.البته در بیشتر قطارها روزنامه برای مطالعه وجود دارد.خواندن کتاب علاوه بر پر کردن اوقات سفر به آرامش شما نیز کمک می کند.

سفر با قطار | 10 نکته سفر با قطار که باید بدانید

فیلم نگاه کردن و یا سرگرم شدن با تبلت یا موبایل می تواند از گزینه های بعدی برای گذراندن وقت باشد.قطارهای ویژه دارای اینترنت رایگان هستند.با کمک مامور واگن می توانید به اینترنت وصل شوید.

8 – داشتن خوراکی در سفر

برای داشتن سفری سلامت و بی دردسر شما می توانید از خوراکی هایی که قابل استفاده در سفر هستند استفاده کنید.غذای رستوران قطار امکان دارد از کیفیت خوب برخوردار نبوده و یا اینکه باب میل شما نباشد.در بیشتر سفرها استفاده از غذای خانگی گزینه مناسبی برای تغذیه مناسب است.

9 – از زمان رسیدن مطلع شوید

قبل از رسیدن به ایستگاه نهایی از مامور واگن حتما از زمان رسیدن اطلاع پیدا کنید تا قبل از رسیدن به راحتی وسایل خود را جمع کنید.بسیاری از مسافران با رسیدن به ایستگاه عجله می کنند و گاهی اوقات وسایل خود را گم می کنند.به دقت وسایل را چک کنید؛ قطار به اندازه کافی در ایستگاه می ایستد.

سخن آخر در سفر با قطار

نکات مهم برای سفر با قطار از جمله نکات مهم و کاربردی هستند و این نکات از تجربه شخصی گردشگران گرفته شده است.البته عادت رفتاری افراد در سفر متفاوت است و هر شخص با توجه به عادت های خود در سفر می تواند برای خود برنامه ریزی کند.شما هم اگر تجربه مهمی از سفر با قطار دارید برای ما در پایان همین مقاله به اشتراک بگذارید تا دیگران نیز از آن استفاده نمایند.

 

ارسال نظر