ییلاقات رامسر | 6 روستای ییلاقی رامسر که بهترین اند

    15,780 بازدید رامسر مازندران

ییلاقات رامسر در کجاها است ؟

رامسر، یکی از زیباترین شهرهای شمالی ایران است که مناطق دیدنی و گردشگری بسیاری دارد. ییلاقات رامسر، از بهترین مقاصد سفر و گردشگری در فصل بهار و تابستان هستند؛ زیرا آب و هوای بسیار خنک و مطبوعی دارند و طبیعتشان نیز سرسبز و فوق العاده است. در این نوشته می خواهیم شما را با چند مورد از ییلاقات رامسر آشنا کنیم و امیدواریم تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید.

ییلاقات رامسر | 6 روستای ییلاقی رامسر که بهترین اند

با ییلاقات رامسر بیشتر آشنا شوید :

  1. روستای گرسماسر رامسر

در 40 کیلومتری رامسر، روستای زیبای گرسماسر قرار دارد که جزو ییلاقهای رامسر به حساب می آید و آب و هوای خنک و دلپذیری دارد. بهترین زمان برای دیدن گرسماسر، بهار و تابستان است؛ زیرا در پاییز و زمستان بسیار سرد می شود. گرسماسر با روستای جواهرده هم فاصله کمی دارد و می توانید در سفر خود از هر دو مکان زیبا و خاص دیدن کنید. علاقه مندان به کوهنوردی نیز می توانند به روستای گرسماسر بروند و کوه های مرتفع این روستا را فتح کنند.

  1. روستای جواهرده رامسر

جواهر ده، یکی از زیباترین ییلاقات رامسر است که منظره های طبیعی آن بسیار خاص و به یادماندنی است. جواهر ده به عنوان یکی از بهترین و پرطرفدارترین روستاهای شمال ایران معروف است. در روستای جواهرده شما می توان سکوت، آرامش و زیبایی طبیعت را ببینید و تا دلتان می خواهد عکس بگیرید. به دلیل آب و هوای سرد و ییلاقی جواهرده، فصل بهار و تابستان برای بازدید از روستای جواهرده عالی است و در پاییز و زمستان بسیار سرد و خالی از سکنه می شود. در جواهرده می توانید آبشار و پارک جنگلی صفارود و همچنین دریاچه قو را مشاهده کنید و لذت ببرید.

  1. ییلاق اَزَرِه یا ازارک

اگر می خواهید طعم واقعی گردش در دل طبیعت جنگلی را تجربه کنید، به روستای ازره رامسر بروید. این روستا به قدری خاص و زیبا است که به بهشت جاری رامسر معروف شده است. وقتی به ییلاق ازره رامسر رفتید، خودتان را به دل طبیعت بسپارید و اجازه دهید خستگی های روح و جسمتان از بین بروند. البته ازره به زبان مردم محلی است و روی تابلوهای مسیر این روستا، نام روستا ازارک نوشته شده است. با رفتن به این منطقه ییلاقی خوش آب و هوا، می توانید از دریاچه زیبای مجیران دیدن کنید و با خوردن یک چای آتیشی، تمام وجودتان را گرم کنید.

  1. روستای سادات محله

سادات محله، یکی دیگر از ییلاقات رامسر است که به دلیل داشتن آب گرم معدتی شهرت زیادی دارد. بسیاری از مسافران و گردشگران به سادات محله می آیند تا هم از طبیعت زیبای این روستا لذت ببرند و هم از خاصیت درمانی چشمه های آب گرم معدنی استفاده کنند. این چشمه های آب گرم در درمان بیماریهای پوستی، رماتیسم و دردهای عصبی و عضلانی بسیار موثر هستند.

  1. روستای جنت رودبار

یکی دیگر از ییلاقات زیبای رامسر، روستای جنت رودبار است که آب و هوای ییلاقی دارد و به همین دلیل است که در بهار و تابستان جمعیت زیادی دارد و در پاییز و زمستان خلوت و خالی از سکنه می شود. شما می توانید با سفر به روستای ییلاقی جنت رودبار، آبشارهای خروشان و متعدد این منطقه را مشاهده کنید و از حضور در طبیعت زیبا و پرطراوت روستای جنت رودبار لذت ببرید. مردم روستای جنت رودبار هم بسیار خونگرم و مهربان هستند.

  1. روستای ایزکی رامسر

یکی دیگر از ییلاقات رامسر، روستای ایزکی است که در غرب مازندران قرار دارد. روستای ایزکی منطقه ای کوهستانی است و جمعیتش به حدود ۵۰۰ نفر می رسد. اکراسر، چاک چرته و جیررود هم از ییلاق های همجوار با روستای ایزکی هستند. روستای ایزکی هم جزو ییلاقات رامسر است که فقط در 6 ماه اول سال، آب و هوای مطبوعی دارد و در بقیه ایام سال بسیار سرد است. با رفتن به ییلاق ایزکی می توانید آبشارهای بسیار زیبایی مثل آبشار ریزبراز و آبشار هیسیان را مشاهده کنید.

در این نوشته با ییلاقات رامسر آشنا شدید و دانستید که با سفر کردن به شهر رامسر، می توانید از کدام روستای خوش آب و هوا بازدید کنید.

برای اقامت در هنگام سفر به رامسر می توانید به سایت ببین ویلا بیایید و انواع سوئیتها و خانه های آپارتمانی را با قیمت مناسب و منطقی رزرو کنید تا در طول مسافرت خود، بهتر استراحت کنید و از سفر خود، بیشتر لذت ببرید.برای اجاره ویلا در رامسر می توانید با ببین ویلا با خیال راحت سفر کنید.

 

ارسال نظر