امامزاده عبدالوافی (علیه السلام ) در کلارآباد

    6,111 بازدید كلارآباد مازندران

امامزاده عبدالوافی (علیه السلام ) در کلارآباد

امامزاده عبدالوافی یکی از جاذبه های زیارتی در استان مازندران است.این امامزاده که در 20 کیلومتری شهرستان چالوس قرار گرفته در شهر کلارآباد قرار دارد.کلارآباد از جمله شهرهایی است که به سبب اماکن زیارتی در استان مازندران معروف شده است.هر ساله در عاشورا و تاسوعای حسینی مردم و گردشگران جهت برگزاری و تماشای تعزیه به این مکان زیارتی می آیند.در ادامه می خواهیم درباره تاریخچه این امامزاده و مراسم هایی که در این مکان مذهبی برگزار می شود برایتان توضیح دهیم.با ببین ویلا همراه باشید.

امامزاده عبدالوافی ( علیه السلام ) در کلارآباد از نوادگان امام سجاد (ع) است

همان طور که در ابتدای پاراگراف اول گفته شد این امازاده در شهر کلارآباد قرار گرفته است. امامزاده عبدالوافی در 20 کیلومتری جاده چالوس به تنکابن و در انتهای شهر کلارآباد در میان جنگل های سرسبزی شمال قرار گرفته است.مکانی زیبا که علاوه بر جاذبه مذهبی بعنوان جاذبه طبیعی نیز می توان نام برد.قرار گیری امامزاده عبدالوافی در بین جنگل باعث شده به مقبره ایشان زیبایی دو چندانی اضافه بشود.طبق گفته سازمان اوقاف و دانشمندان اسلامی ، نسب این امامزاده به امام سجاد (ع) از امام شیعه مسلمانان می رسد.

امامزاده عبدالوافی در کلارآباد مازندران

در روزهای عاشورا و تاسوعای حسینی هر ساله تعداد کثیری از مردم محلی کلارآباد و حومه برای زیارت و برگزاری مراسم های محرم به بقعه این امامزاده جلیل القدر مشرف می شوند.تعزیه خوانی و برگزاری نمایشگاه ها از جمله کارهایی است که در این مکان اجرا می شود.در اطراف امامزاده و در حیاط مدفن بسیاری از شهدا و مردم محلی است.مردم این منطقه ارادت بسیار زیادی به امامزاده عبدالوافی دارند و برای نذر و دعا بیشتر مواقع در این مکان جمع می شوند.

امامزاده عبدالوافی در کلارآباد

امامزاده عبدالوافی که نسب اصلی ایشان ( سید عبدالوافی بن ادهم بن برهان بن زیدبن علی بن الحسین ( علیه السلام ) است که در مقبره ایشان حک شده و قابل رویت می باشد.

مشخصات امازاده عبدالوافی ( علیه السلام ) در کلارآباد

امام زاده سید عبدالوافی در روستای چارز کلارآباد قرار دارد و دارای 700 متر زیر بنا بوده و به سبک ایرانی – اسلامی ساخته شده است.ضریح ایشان بیشتر شبیه ضریح امام رضا (ع) می باشد.معرق کاری های زیبا در کاشی ها و کاشی ها بزرگ با نوشته های قرآنی جلوه زیبایی به آستان مقدس امامزاده داده است.در کنار امازاده عبدالوافی درختی بزرگ و تنومند وجود دارد که قدمت آن به 1000 سال می رسد.همچنین رودخانه ایی روان از کنار امامزاده عبور می کند.

آستان مقدس سید عبدالوافی (ع) در 27 هزار متر مربع قرار گرفته که بیشتر محوطه آن مختص به درختان سر به فلک کشیده است.در قسمتی از این امام زاده مزار شهدای جنگ 8 ساله ایران است که با بازسازی انجام شده اخیرا بسیار زیبا سازی شده است.در ابتدای امام زاده همیشه پر از بازارهای محلی و دست فروشان است که می توانید مهر و تسبیح برای سوغات تهیه کنید.

چطور به آستان مقدس امامزاده سید عبدالوافی در کلارآباد بریم ؟

برای رفتن به امام زاده کافی است از سمت چالوس بعد از عبور از نمک آبرود به شهر کلارآباد برسید.در انتهای شهر و قبل از پل در سمت چپ مسیر امام زاده است.برای رفتن باید از پل عبور کرده و در اولین دور برگردان دوباره به سمت چالوس حرکت کنید و سپس بعد از عبور از پل و در ابتدای شهر به سمت راست بروید.جاده را ادامه داده و به انتهای خیابان بروید.در طول مسیر می توانید از تابلوهای نصب شده کمک بگیرید.بعد از حدود 15 دقیقه به امام زاده خواهید رسید.ماشین را پارک کرده و ادامه مسیر را پیاده حدود 5 دقیقه طی کنید.از حضور دست فروشان و بازار محلی قبل از امام زاده متوجه آستان مقدس خواهید شد.

برای اجاره ویلا در چالوس نیز می توانید از طریق اقامتگاه های ثبت شده در چالوس نیز، اقامتگاه مورد نظر خود را مشاهده و رزرو نمایید.از اینکه تا پایان مقاله با ما همراه بوده اید متشکر هستیم.

ارسال نظر