جاذبه های دیدنی و تفریحی نور کجاست ؟ | 7 مکان گردشگری شهرستان نور

    1,526 بازدید نور مازندران

جاذبه های دیدنی شهرستان نور

یکی از زیباترین شهرها در شمال ایران و در استان مازندران، نور است که جاذبه های دیدنی و گردشگری زیادی دارد. در این قسمت از مجله گردشگری ببین ویلا می خواهیم شما را با مهم ترین و زیباترین جاذبه های دیدنی شهرستان نور آشنا کنیم و امیدواریم که تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید.

جاذبه های دیدنی شهرستان نور در استان مازندران

شهرستان نور، از قدیمی ترین قسمتهای مازندران به حساب می آید که آب و هوای بسیار دلچسب و خوبی دارد. نام این شهر، به دلیل وجود رودخانه نور در این منطقه است که از رشته کوه البرز سرچشمه می گیرد و به رود هراز می ریزد. از جمله دیدنی های شهرستان نور می توان مکانهای زیر را نام برد که از زیباترین مکانهای دیدنی نور هستند:

7 جاذبه دیدنی در شهرستان نور

  1. دریاچه الیمالات

در مسیر جاده نور به چمستان، دریاچه الیمالات قرار دارد که بسیار زیبا و خاص است. با سفر به دریاچه الیمالات، شما دریاچه ای را خواهید دید که توسط درختان سبز و بلند احاطه شده است. منظره دریاچه الیمالات به شکلی است که انگار جنگل را در آغوش گرفته است. محیط اطراف دریاچه الیمالات بسیار خلوت، آرامش بخش و زیبا است. پس با رفتن به دریاچه الیمالات می توانید حسابی خستگی در کنید و لذت ببرید.

جاذبه های دیدنی و تفریحی نور کجاست ؟ | 7 مکان گردشگری شهرستان نور

  1. آبشار آب پری

در فاصله 5 کیلومتری نور و در نزدیکی شهر رویان، آبشار آب پری قرار دارد. درست است که آب پری، ابشاری خروشان و پرآب نیست؛ اما ارزش دیدن را دارد. آب و هوای محیط اطراف آبشار آب پری بسیار خنک و دلپذیر است.

جاذبه های دیدنی و تفریحی نور کجاست ؟ | 7 مکان گردشگری شهرستان نور

دلیل به وجود آمدن آبشار آب پری، این صورت بوده است که قسمتی از سنگهای کوه در اثر رانش زمین در شیب تند کوه جمع شده اند و آب کمی از لابه‌لای این سنگها به بیرون می ریزد. با رفتن به آبشار آب پری می توانید از غذاها و خوراکی های خوشمزه این منطقه مثل آش رشته، بلال، آش دوغ و لواشک بخورید و هرچه قدر می خواهید عکس بگیرید.

  1. پارک جنگلی و آبشار سی سنگان

از دیگر جاذبه های طبیعی که در نور قرار دارد، پارک جنگلی و آبشار سی سنگان است. برای دیدن آبشار سی سنگان، باید از شهر کجور وارد جاده معدن زغال سنگ شوید و به مسیرتان ادامه دهید تا به آبشار معروف سی سنگان برسید که بسیار زیبا و دیدنی است. بعد از دیدن آبشار سی سنگان، می توانید در پارک جنگلی سی سنگان تفریح کنید و خوش بگذرانید.

جاذبه های دیدنی و تفریحی نور کجاست ؟ | 7 مکان گردشگری شهرستان نور

  1. پارک جنگلی کشیل

اگر عاشق جنگل و طبیعت گردی هستید، رفتن به پارک جنگلی کشیل را به شما پیشنهاد می کنیم. پارک جنگلی کشیل در مسیر ییلاقی لاویج و در 2.5 کیلومتری چمستان قرار دارد. این پارک جنگلی، بیش از 7 هزار هکتار مساحت دارد و پر از درختان و گیاهان خاص است.

جاذبه های دیدنی و تفریحی نور کجاست ؟ | 7 مکان گردشگری شهرستان نور

  1. آبشار حرام اُو

حرام اُو، آبشاری است که در 25 کیلومتری جاده نور به بلده قرار دارد. این جاده ییلاقی به جاده آب پری نیز معروف است. حرام اُو در زبان مازندرانی از دو بخش حرام + اُو تشکیل شده است. حرام از «حرم» و به معنای مقدس می آید و اُو در زبان محلی به معنای «آب» است. حرام اُو به معنای «آب مقدس» است و به همین دلیل است که بسیاری از مردم محلی این منطقه، بر این باور هستند که آب آبشار حرام او خاصیت درمانی و شفابخشی دارد. یکی از مزیتهای آبشار حرام او این است که در کنار جاده قرار دارد و برای دیدن آن نیازی به پیاده روی و طبیعت گردی ندارید. ارتفاع آبشار حرام او بلند و تقریبا 15 متر است؛ اما حجم آبی که از آن می ریزد کم است.

جاذبه های دیدنی و تفریحی نور کجاست ؟ | 7 مکان گردشگری شهرستان نور

در اطراف آبشار حرام او می توانید زیبایی های طبیعی و سبز زیادی را مشاهده کنید. مثلا در اطراف این آبشار تخته سنگهای بزرگ قرار دارد که روی آنها گل سنگ رشد کرده است. به دلیل سرسبزی و وجود پوشش گیاهی خاص، آبشار حرام او، جاذبه ای خاص و جذاب برای گردشگران به حساب می آید.

  1. فیل سنگی

از عجیب ترین جاهای دیدنی نور، فیل سنگی است که مطمئنا از دیدن آن شگفت زده خواهید شد! فیل سنگی، صخره ای به شکل فیل است و واقعا صورت و ظاهر فیل را دارد. مردم محلی روایت می کنند که در گذشته، فیل بزرگ و سیاهی به روستای لاویج حمله کرده است و باعث وحشت مردم لاویج شد. امام حسن (ع) که در آن زمان به منطقه لاویج سفر کرده بود، با عصایش به فیل می زند و آن فیل سنگ می شود. البته بعضی افراد هم این ماجرا را قبول ندارند و می گویند که فیل سنگی، در ابتدا صخره بوده است و بعد بر اثر فرسایش طبیعی زمین به شکل فیل درآمده است!

  1. آبشار ونوش

یکی دیگر از جاذبه های شهرستان نور، آبشار ونوش است که در روستای ونوش قرار دارد. روستای ونوش، تنها 10 کیلومتر با شهرستان نور فاصله دارد. در این روستا می توان آبشارهای کوچک و بزرگ را مشاهده کرد و از دیدن آنها لذت برد. در روستای ونوش باغهای مرکبات زیادی را نیز می بینید که پر از درختان پرتقال، نارنگی و نارنج هستند.

در این نوشته با 7 جاذبه دیدنی شهرستان نور در استان مازندران آشنا شدید. اگر دوست دارید این جاذبه های طبیعی را از نزدیک مشاهده کنید، برای سفر به شهرستان نور برنامه ریزی کنید. برای اجاره ویلا در شمال نیز می توانید از خدمات ببین ویلا استفاده کنید و ویلا یا سوئیت موردنظر خود را متناسب با بودجه خود رزرو کنید.

ارسال نظر