غار آبی دانیال در متل قو | بزرگترین غار آبی شمال را بهتر بشناسید

    1,600 بازدید متل قو مازندران

غار آبی دانیال در متل قو

یکی از زیباترین و پرطرفدارترین شهرهای شمال ایران، «سلمان شهر» یا «متل قو» در استان مازندران است. در متل قو، انواع امکانات رفاهی مانند پلاژ و تفریحات آبی مختلف وجود دارد که مسافران و گردشگران می توانند از آنها استفاده کنند و تفریحات هیجان انگیز را تجربه کنند.

یکی از جاذبه های متل قو، غار آبی دانیال است که در این نوشته با آن آشنا خواهید شد.

غار آبی دانیال کجاست؟

غار آبی دانیال یکی از بزرگترین غارهای آبی ایران است. غار آبی دانیال، در میان رشته کوه های البرز قرار گرفته است و جزو جاذبه ‌های دیدنی شمال به حساب می آید.

قدمت غار آبی دانیال به چندین میلیون سال پیش برمیگردد. غار آبی دانیال، بدون شک یکی از شاهکارهای طبیعت ایران است که به دلیل نزدیکی به روستای «دانیال» به این نام معروف شده است. البته این غار آبی بزرگ به نام های دیگری مانند کردکوی، گرده ‌کوه و چاری نیز شناخته شده است.

غار آبی دانیال در متل قو | بزرگترین غار آبی شمال را بهتر بشناسید

غار آبی دانیال فقط از طریق یک دهانه با فضای بیرون ارتباط دارد و رودخانه ای از میان آن جریان دارد. آب درون غار بسیار زلال است و از چندین چشمه و جویبار سرچشمه می گیرد.

طول دالان اصلی غار آبی دانیال به حدود 2000 متر می رسد و عرض آن تقریبا 5/1 متر است. در درون این غار آبی هم پیچ و خم های فراوان و دالانهای تنگ و باریک وجود دارد. درون این غار آبی هم حوضچه ها و آبشارهای کوچک جاری هستند که زیبایی داخل غار را چندین برابر کرده است.

چگونه به غار آبی دانیال در متل قو باید رفت؟

برای رفتن به غار آبی دانیال، به سلمان شهر یا متل قو بروید و راه روستای دانیال را طی کنید. در انتهای روستای دانیال و قبل از رسیدن به شیب، راه فرعی سمت چپ را پیش بگیرید و راه را ادامه دهید تا دهانه غار آبی دانیال را مشاهده کنید. در طول مسیر هم رودخانه جاری شده از غار آبی دانیال را خواهید دید که بسیار زیبا است.

با دیدنی ها و تفریحات غار آبی دانیال بیشتر آشنا شوید

وقتی به غار آبی دانیال در متل قو بروید، از وجود زیبایی ها و تفریحات این مکان تفریحی شگفت زده خواهید شد. پیشنهاد ما به شما این است که حداقل 3 تا 4 ساعت را برای بازدید از غار آبی دانیال کنار بگذارید. موارد زیر، جزو جالب ترین تفریحات غار آبی دانیال هستند:

  • روستای دانیال و جنگل نوردی

اگر می خواهید به غار آبی دانیال بروید، باید ابتدا به روستای دانیال بروید و از آنجا وارد مسیر جنگلی شوید. در مسیرتان، باید از میان جنگل عبور کنید و یک جنگل نوردی عالی و هیجان انگیز را تجربه کنید! می توانید در هنگام جنگل نوردی و خوشگذرانی در طبیعت جنگلی، کلی عکس یادگاری بگیرید و خاطره این روز را ماندگار کنید.

  • فضای داخلی غار آبی دانیال

برای ورود به غار آبی دانیال، راهنما و قایقی وجود ندارد. اگر علاقه مند هستید که داخل این غار را ببینید، باید خودتان لباس مناسب بپوشید و وارد غار شوید. پس از ورود به غار دانیال، حوضچه ای پیش رویتان وجود دارد که عمق زیادی دارد و تا کمر در آب فرو می روید. عبور از بعضی مسیرهای پرپیچ و خم این غار دشوار است؛ اما تجربه ای هیجان انگیز را برای شما خلق می کند. وقتی وارد غار آبی دانیال متل قو شدید، از دیدن سنگهای آهکی با شکلهای عجیب و غریب شما را شگفت زده خواهد کرد.

  • جانوران داخل غار آبی دانیال

وقتی وارد غار آبی دانیال شدید، خواهید دید که جانورانی مثل خفاش، پشه، قورباغه و خرچنگ در قسمت‌ های مختلف غار زندگی می کنند. یادتان باشد که به این جانوران آسیب نزنید و آنها را نترسانید.

  • آبشار و تنگه داخل غار دانیال

با پیاده روی در داخل غار آبی دانیال، آبشاری زیبا و پرآب را مشاهده خواهید کرد. اگر می خواهید این آبشار را بهتر ببینید، می توانید گیره های سنگی روی صخره ها را بگیرید و از آبشار بالا بروید تا تنگه ای عمیق و پرآب را مشاهده کنید. یادتان باشد که عمق آب در این منطقه زیاد است و برای ادامه دادن به راهتان باید تا گردن داخل آب بروید و با فشار دستهایتان از روی آب عبور کنید!

  • تالار ریزان

زیباترین بخش غار، تالاری به نام «تالار ریزان» است. بعد از پشت سر گذاشتن آن تنگه عمیق و پرآب، به دو اتاق بزرگ‌ وارد می ‌شوید. در این قسمت شما می توانید از بالای صخره عبور کنید. برای پیمودن این مسیر، گاهی اوقات باید غواصی را تجربه کنید و چند متر از مسیر را زیر آب طی کنید. سپس از آب بیرون می آیید و باید کمی پیاده روی کنید تا به تالار ریزان برسید. در تالار ریزان، خواهید دید که دمای غار پایین تر می آید و سرمای بیشتری را حس خواهید کرد.

غار آبی دانیال در متل قو | بزرگترین غار آبی شمال را بهتر بشناسید

به دلیل شرایط خاص غار آبی دانیال و آب و هوای این منطقه، بهتر است فصلهای بهار و تابستان را برای سفر به غار آبی دانیال متل قو انتخاب کنید.

اگر می خواهید خیال خود را از موضوع اقامت در سفر به متل قو راحت کنید، به شما توصیه می کنیم که قبل از شروع سفرتان، برای اجاره ویلا در سلمان شهر یا شهرهای دیگر مازندران اقدام کنید تا سفر راحت تر و بهتری داشته باشید.

برای اجاره ویلا و اجاره سوئیت در سلمان شهر مازندران به شما توصیه می کنیم که به وب سایت ببین ویلا بیایید و خانه یا سوئیت موردنظر خود را با قیمت مناسب و منطقی رزرو کنید.

ارسال نظر