تله کابین لاهیجان (بام سبز لاهیجان) | هر آنچه که باید بدانید + عکس

    2,004 بازدید لاهیجان گیلان

لاهیجان، به «عروس شهرهای گیلان» معروف است؛ از بس که زیبا و شگفت انگیز است و مناظر طبیعی زیبایی دارد. یکی از زیباترین مناطقی که در سفر به لاهیجان توصیه می کنیم آن را ببینید، بام سبز لاهیجان است. وقتی به بام لاهیجان رفتید، حتما سوار تله کابین لاهیجان هم بشوید تا گردش هیجان انگیزتری داشته باشید.

تله کابین لاهیجان (بام سبز لاهیجان) | هر آنچه که باید بدانید

بام سبز لاهیجان کجاست؟

بام سبز لاهیجان در بالای شیطان کوه قرار دارد و به واسطه اشرافش به شهر لاهیجان، به «بام سبز» معروف است. بام سبز لاهیجان یک محوطه زیبا و سرسبز است که بازدید از آن را به شما توصیه می کنیم. از بام سبز لاهیجان شما می توانید باغهای چای، استخر لاهیجان و شیطان کوه را مشاهده کنید. منظره لاهیجان از آن بالا بسیار زیبا و دیدنی است. چه در روز به بام سبز لاهیجان بروید و چه شب این منطقه را ببینید، بام سبز لاهیجان فوق العاده است. هر ساله، تعداد زیادی از گردشگران استان گیلان به بام لاهیجان می آیند و مجذوب زیبایی های بام لاهیجان می شوند.

در بام سبز لاهیجان، شهربازی، بستنی فروش، رستوران و کافه وجود دارد و شما می توانید هم تفریح کنید و هم یک خوراکی خوشمزه بخورید.

تله کابین لاهیجان (بام سبز لاهیجان) | هر آنچه که باید بدانید

در بالای بام سبز لاهیجان، تله کابین لاهیجان قرار دارد که از بام لاهیجان به سمت «قله تاج خروس» کشیده شده است. یکی از هیجان انگیزترین تفریحات شهر لاهیجان، تله کابین احرار یا همان تله کابین لاهیجان است. تله کابین لاهیجان در سال 1384 تاسیس شد. برای راه اندازی تله کابین لاهیجان، شرکت احرار، شهرداری لاهیجان و یک شرکت اتریشی با هم همکاری کردند و این تله کابین را به صورت بسیار مستحکم و بدون خطر ساختند.

تله کابین لاهیجان دو ایستگاه دارد که یکی از آنها روی بام لاهیجان است و ایستگاه بعدی روی شیطان کوه قرار دارد. در تله کابین لاهیجان، 33 کابین وجود دارد که هرکدام از آنها، 6 نفر ظرفیت دارند.

طول مسیری که تله کابین جابه‌جا می کند، 1500 متر است و از آن بالا تمام باغهای چای، جنگل، خانه های شیروانی و مناطق اطراف به خوبی قابل مشاهده است. تله کابین لاهیجان می تواند در هر ساعت، 1000 نفر را جابه‌جا کند.

مدت زمان رفت و برگشت با تله کابین لاهیجان، در کل 20 دقیقه است.

وقتی بلیط سوار شدن تله کابین را تهیه می کنید، ابتدا در صف انتظار می ایستید. در زمان انتظار و قبل از سوار شدن به تله کابین عکاسها از شما و خانواده تان عکس می گیرند و بعد از اینکه از تله کابین پیاده شدید، می توانید به غرفه عکاسی مراجعه کنید و عکستان را ببینید. اگر از آن عکس خوشتان آمد می توانید پول عکس را پرداخت کنید و عکس چاپ شده خود را تحویل بگیرید.

تله کابین لاهیجان (بام سبز لاهیجان) | هر آنچه که باید بدانید

بعد از پیاده شدن از تله کابین در سمت دیگر، شما روی شیطان کوه قرار دارید که بسیار زیبا و دیدنی است. می توانید در آنجا پیاده روی کنید و از مناظر طبیعی و سرسبزش لذت ببرید. در سمت دیگر تله کابین، شهربازی کوچکی برای بچه ها وجود دارد که می توانند سوار تاب و سرسره شوند و بازی کنند. در این قسمت هم شما می توانید انواع آبمیوه، یخ در بهشت، بستنی و... را بخرید و بخورید. بسیاری از مسافران هم ترجیح می دهند که در بام لاهیجان چای و کلوچه بخورند. در این قسمت از بام لاهیجان، آلاچیق های چوبی وجود دارد که می توانید درون آنها بنشینید و خستگی را از تنتان بیرون کنید.

ساعت فعالیت تله کابین لاهیجان، از 8 صبح تا 8 شب است؛ البته در روزهایی که تعداد مسافران کم است، ساعتها کمی تغییر می کنند و زودتر بسته می شود.

تله کابین لاهیجان کجاست؟

برای رفتن به تله کابین لاهیجان کافی است این آدرس را روی مسیریاب بزنید؛ زیرا مسیرش خیلی راحت و سرراست است.

آدرس: گیلان، لاهیجان، بام سبز لاهیجان

با وب سایت ببین ویلا، سوئیت یا ویلای خودتان را انتخاب کنید!

وقتی به لاهیجان سفر می کنید، با کمک وب سایت ببین ویلا، می توانید یک مکان اقامتی عالی برای خودتان پیدا کنید. با این کار می توانید خوب استراحت کنید و مکانهای دیدنی و جاذبه های لاهیجان را سرفرصت ببینید و نگران محل اقامتتان هم نباشید. در وب سایت ببین ویلا، سوییت ها و خانه های ویلایی زیادی وجود دارند که می توانید از بین آنها، خانه یا سوئیت مناسب خود را پیدا کنید و با قیمت بسیار مناسب و منطقی، مکان اقامت خود را اجاره کنید.

       

ارسال نظر