آبشار سواسره در مازندران

    1,211 بازدید نور مازندران

آبشارهای ایران، جزو زیباترین آبشارهای دنیا هستند. آبشار «سواسره»، یکی از ابشارهای شگفت انگیز ایران است که در استان مازندران قرار دارد. در این نوشته می خواهیم درباره آبشار سواسره با شما صحبت کنیم و از شما می خواهیم تا پایان این نوشته با ما همراه باشید.

آبشار سواسره کجاست؟

مازندران، یکی از پرآبشارترین مناطق داخل ایران است که گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند. آبشار سواسره در شهرستان نور قرار دارد و به ناحیه ای از توابع بلده اشراف دارد. این آبشار، بسیار زیبا و منحصر به فرد است. ارتفاع آبشار سواسره، بیش از 100 متر است. آبشار سواسره و طبیعت اطرافش، واقعا جذاب و فوق العاده است؛ به حدی که نفس را در سینه مسافران و گردشگران حبس کرده و آنها را غرق لذت و زیبایی می کند. وجود آبشار سواسره در دل جنگل باعث شده است که فضایی کوهستانی و جنگلی به وجود بیاید که آب و هوایی مطبوع و لطیف دارد و چشم اندازهایش بسیار زیبا و شگفت انگیز باشد.

آبشار سواسره در استان مازندران

سواسره یعنی چی؟

شاید دوست داشته باشید که معنی «سواسره» را بفهمید تا متوجه شوید که چرا این آبشار به سواسره معروف شده است؟ در زبان مردم محلی مازندران، سواسره به معنی «نسیم صبحگاهی» است. دلیل نام گذاری ابشار سواسره به دلیل قرار گرفتن آن در منطقه ای کوهستانی و آب و هوای خنک و دلپذیر آن است که انسان را به یاد لذت و لطافت نسیم صبحگاهی می اندازد.

بهترین زمان برای دیدن آبشار سواسره چه زمانی است؟

آبشار سواسره در ارتفاعات و منطقه ای کوهستانی قرار دارد و به همین دلیل آب و هوای این منطقه خنک است. هوای اطراف این آبشار بسیار خنک است. به همین دلیل بهترین زمان برای بازدید از آبشار سواسره، اواسط فصل بهار تا آخر تابستان است. البته اوایل پاییز و قبل از سرد شدن هوا نیز می توانید به این منطقه بروید. اگر قصد بازدید از آبشار سواسره را دارید، یادتان باشد که لباس گرم و کفش مناسب به همراه داشته باشید. اگر به این منطقه رفتید و احساس سرما کردید، می توانید در پایین آبشار و مناطق اطراف، آتش روشن کنید تا گرم شوید؛ البته حواستان به طبیعت باشد تا آسیبی به محیط زیست وارد نکنید.

وقتی به آبشار سواسره می روید، خواهید دید که منظره پخشابی این آبشار بسیار زیبا و خاص است. در اطراف این آبشار هم می توانید از پرواز پرندگان و صدای خوش پرندگان لذت ببرید. در این منطقه می توانید تا دلتان می خواهد عکس بگیرید و لذت ببرید.

چگونه به آبشار سواسره بروید؟

برای اینکه از ابشار زیبای سواسره استان مازندران بازدید کنید، باید ابتدا از جاده هراز راه بیفتید و بعد از عبور از شهرستان آمل و محمودآباد به شهرستان نور بروید. بعد از پشت سرگذاشتن شهرستان نور، به بلده و سواسره می ‌رسید و می توانید آبشار سواسره را ببینید.

جاذبه های اطراف آبشار سواسره  کجاست ؟

برای رسیدن به آبشار سواسره، باید از روستای بلده عبور ‌کنید. در روستای بلده می توانید خانه های مردم محلی را مشاهده کنید و از این روستا، محصولات محلی و سوغاتی های خوشمزه مثل لبنیات، مربا، لواشک، ترشی و... را خریداری کنید.

در مسیر رسیدن به آبشار سواسره، مناطق جنگلی و رودخانه‌ های متعددی را می ‌بینید که از آبشار سواسره جاری می شوند. وجود این آبشار باعث سرسبز شدن این منطقه شده است. در مسیر رسیدن به آبشار زیبای سواسره، گیاهان دارویی را مشاهده خواهید کرد که رشد کرده اند و شما می توانید آنها را جمع کنید و بعد از بازگشت از سفرتان، گیاهان را خشک کنید. بسیاری از این گیاهان دارویی خاصیت دارویی دارند و می توانید از آن برای درست کردن دمنوش و مصارف دارویی استفاده کنید.

آبشار سواسره مازندران

در نزدیکی روستای بلده، شهر یوش قرار دارد که زادگاه «نیما یوشیج»، شاعر شعر نوی ایرانی است. بعد از بازدید از آبشار سواسره می توانید به خانه این شاعر مشهور ایرانی بروید.

بعد از دیدن آبشار سواسره کجا اقامت کنید؟

بعد از اینکه آبشار سواسره را دیدید، می توانید شب را در خانه های محلی بمانید یا اینکه در اطراف آبشار چادر بزنید. اما به دلیل رطوبت بالای این منطقه و سختی های اقامت در چادر، ما به شما پیشنهاد می کنیم که شب را در هتل یا سوئیت بگذرانید.

در وب سایت ببین ویلا، شما می توانید ویلاها، سوئیت ها و خانه های مناسب را در شهرهای مختلف استان مازندران پیدا کرده و بهترین گزینه را برای خودتان رزرو کنید. مناسب ترین مکانها برای اقامت در هنگام سفر به آبشار سواسره، اقامت در شهرهای آمل، محمودآباد، نور و روستای بلده است. در وب سایت ببین ویلا شما می توانید انواع سوئیتها و خانه ها را در این مکانها پیدا کنید. یکی از مزایای اجاره ویلا یا سوئیت از ببین ویلا، قیمت مناسب و منطقی این وب سایت است و شما می توانید با مناسب ترین قیمت، ویلا یا سوئیت مناسب خودتان را پیدا کرده و سفر خوبی را به همراه خانواده تان تجربه کنید.

 

ارسال نظر

محمود بابایی سواسری محمود بابایی سواسری 2 سال پیش
DissLike Button 0
Like Button 0
سلام این تصاویر مربوط به روستای سواسره چهاردانگه ساری توابع کیاسر می باشد محمود بابائی سواسری
محمود بابایی سواسری محمود بابایی سواسری 2 سال پیش
DissLike Button 0
Like Button 0
سلام این تصاویر مربوط به روستای سواسره چهاردانگه ساری توابع کیاسر می باشد محمود بابائی سواسری