دیدنی های رامسر | نگین سبز در دامان طبیعت مازندران

    746 بازدید رامسر مازندران

دیدنی های رامسر 

رامسر از شهرهای شمالی ایرانه که در غرب استان مازندران واقع شده است.این شهر با توجه به زیبایی های خدادادی و طبیعت منحصر به فردش بعنوان عروس شهرهای شمالی نام گذاری شده است.دیدنی های رامسر باعث شده سالانه مسافران و گردشگران فراوانی از اقصی نقاط کشور برای گردش به این شهر سفر کنند.دیدنی های رامسر در نوع خود زیباست.رامسر با قرارگیری در نزدیکی دریا و کوه در فاصله خیلی کم آب و هوایی معتدل را دارد. " سخت سر " از اسم های قدیمی این شهر شمالی است.موقعیت جغرافیایی رامسر به گونه است که از شمال به دریای بی کران خزر و از جنوب به رشته کوه های البرز می رسد و از غرب با شهر شمالی استان گیلان یعنی چابکسر و از شرق به تنکابن همسایه است.در حقیقت رامسر آخرین شهر استان مازندران در غرب استان بشمار می رود.

دیدنی های رامسر از معروف ترین آنها کاخ شاه، روستای جواهرده، تله کابین رامسر،روستای صفارود، جنگل دالیخانی و ... است.دیدنی های رامسر مورد علاقه بیشتر طبیعت گران کشور است.رامسر با دارا بودن مناطق ییلاقی بسیار زیبا و آبشارهای متعدد و همچنین آب گرم درمانی های زیاد از قدیم بعنوان شهری توریستی مورد پسند گردشگران بوده که امروزه نیز در بین شهرهای توریستی دارای رتبه بالایی هست.

مشخصات جغرافیای رامسر

رامسر از شهرهای شمالی استان مازندران است که حدود 68000 نفر جمعیت دارد.( طبق آمار سال 1390 ) رامسر در سال 1364  طبق تقسیمات شهری کشور از شهرستان تنکابن جدا شد.مردم رامسر اکثرا اهل گیلان بوده و به زبان گیلانی سخن می گویند.آب و هوای رامسر در طول سال معتدل بوده و بیش از حد سرد و یا گرم نمی شود.بطور متوسط دمای استان 21 درجه است که در گرم ترین شرایط می توان با شنا کردن در دریا خنک شد.این یکی از دلایلی است که مسافران عاشق شهر رامسر هستند.

اقتصاد شهر رامسر مبتنی به کشاورزی، دامداری و صنعت گردشگری است.از بابت کشاورزی جالب است بدانید اولین نهال کیوی برای رشد و تاکثیر در این شهر کاشته شد.شهر با داشتن امکاناتی نظیر فرودگاه اختصاصی و هتل های 3 و 4 ستاره پذیرای مهمان از کل کشور و همینطور کشورهای خارجی است.اجاره ویلا در رامسر یکی از پر رونق ترین کارها در این شهر توریستی است.

کاخ شاه یا همان کاخ مرمر

کاخ شاه که به آن کاخ مادر نیز گفته می شود از عمارت های دوران پهلوی است که در سال 1316 به دستور رضاه شاه ساخته شد.این کاخ بعد پیروزی انقلاب اسلامی به بنیاد مستعضعفان داده شد و امروزه بعنوان موزه قدیمی مورد استفاده قرار می گیرد.این کاخ توسط هوانس اونیک قریبیان طراحی شد که با همکاری معماران ایرانی و آلمانی بنا شد.در طراف باغ انواع گیاهان بومی و گیاهان زینتی یافت می شود.با وارد شدن به باغ درختان سر به فلک کشیده بلوط و درختان شمشاد رو مشاهده خواهید کرد.بعد از پشت سر گذاشتن راه به نمای جلوه کاخ سلطنتی رامسر خواهید رسید که در جلوی آن استخری با ماهیانی کمیاب از دریای خزر مواجهه می شوید.این ماهی ها که تعداد آن ها هر سال بیشتر می شود خاویار نام دارند که بسیار زیبا هستند.

دیدنی های رامسر | نگین سبز در دامان طبیعت مازندران

کاخ شاه دارای 60 هزار متر وسعت دارد و سبک بنای آن شبیه اروپائیان است.این کاخ قبل از انقلاب اسلامی ایران بعنوان اقامتگاه خانوادگی مورد استفاده خاندان پهلوی قرار می گرفته است.

تله کابین رامسر | دیدن وسعت دریای خزر در بالای کوه

" تله کابین رامسر " تنها ترین تله کابین خاورمیانه که از دریا آغاز شده و به بلندای کوه می رسد.تله کابین رامسر 2 کیلومتر طول دارد و حدود 40 کابین برای جا به جایی مسافر دارا می باشد.تله کابین رامسر که بنام " مجتمع تفریحی شهر سبز " نیز شناخته می شود دارای امکانات متعددی برای گردشگران و مسافرین است.رستوران، کلوپ دریایی، هتل، پینت بال، قایق سواری، شهر بازی، فروشگاه های لباس و ... از جمله امکانات رفاهی مجتمع رفاهی تفریحی شهر سبز است.تله کابین رامسر بعد از تله کابین چالوس بزرگترین تله کابین کشور بشمار می رود.

دیدنی های رامسر | نگین سبز در دامان طبیعت مازندران

روستای جواهرده | قدرت پروردگار در ارتفاعات رامسر

کمتر کسی هست که رامسر را با روستای جواهرده آن نشناسد.روستای در ارتفاعات شهر رامسر که مردم آن به دامپروی بیشتر مشغول هستند.جواهرده به سبب آب و هوای خنک در فصل گرم و شرجی رامسر به عنوان بهترین منطقه معروف است.برای رسیدن به رامسر قبل از پل ورودی شهر تابلوی بسمت جوااهرده را مشاهده می کنید.جاده ایی پر پیچ و خم که از داخل کوه ها و جنگل گذر می کند.در فصل زمستان مه شدید در وسط کوه و در بین راه فرصت مناسبی برای عکاسی است.در نزدیکی روستای جواهرده آبشاری بزرگ قرار دارد که در طول سال همیشه آب داشته و بر خلاف دیگر آبشارها در فصل تابستان خشک نمی شود.این آبشار از آب های رشته کوه البرز سرچشمه می گیرد و محل مناسبی برای توقف و خوشگذرانی است.

دیدنی های رامسر | نگین سبز در دامان طبیعت مازندران

روستای ییلاقی گرسماسر

روستای ییلاقی گرسماسر یکی از دیدنی های رامسر در این منطقه گردشگری است.این روستا که بالغ بر 10 قرن قدمت دارد بسیار خوش آب و هوا و طبیعت آن فوق العاده خیره کننده است.منطقه ییلاقی گرسماسر دارای 2000 متر ارتفاع از سطح دریا است و به عبارتی منطقه ای کوهستانی به شمار می رود.وجود رشته کوه های البرز در دو سمت روستا چشم انداز زیبایی خلق کرده که نشان از قدرت پروردگار در این منطقه هست.

جنگل افسانه ای و رویایی دالیخانی ( دالخانی )

به احتمال زیاد اسم این چنگل به گوش شما خورده باشد.جنگلی در 30 کیلومتری شرق رامسر که حدود 800 متر ارتفاع دارد.این جنگل مناسب آفرود سواران و طبیعت گردان برای کوه نوردی و طبیعت گردی است.اسم این جنگل از روستایی که در زندگی این جنگل قرار دارد گرفته شده است.جنگل دالیخانی از جمله مقاصد گردشگری مسافران و گردشگران در طول سال است.جنگلی پر از درختان سر به فلک کشیده و جاده ای در بین آن که به آن " دالان بهشت " لقب داده اند.برای رفتن به جنگل دالیخانی می توانید از جاده کتالم به هریس در مسیر رامسر به تنکابن استفاده کنید.این جاده که به جاده میرزا کوچک خان معروفه بسیار دیدنی است.

دیدنی های رامسر | نگین سبز در دامان طبیعت مازندران

آبشار ایج

همان طور که گفته شد رامسر به دلیل نزدیکی به رشته کوه های البرز دارای آبشارهای فراوانی است.یکی از معروف ترین این آبشارها " آبشار ایج " در نزدیکی روستای ایج است.آبشار ایج که به آبشار دو قلو نیز معروف است از آب شدن برف های رشته کوه البرز سر چشمه می گیرد.

آب گرم رامسر

از دیگر دیدنی های رامسر چشمه های آب گرم رامسر هستند.این آب گرم ها بدلیل وجود املاح معدنی و مفید بعنوان مسکنی برای دردهای عضلانی مورد استفاده قرار می گیرد.این آب های معدنی دارای خواصی مفید برای درمان دردهای عصبی و همچنین روماتیسم و بیمارهای پوستی است.این آب گرم ها در طول سال بیشتر مورد بازدید مسافران خارجی و ایرانی است که برای درمان به آن می آیند.در شهر رامسر مکان های زیادی برای آب درمانی وجود دارد که معروف ترین آن آب گرم سادات محله است. سادان محله در 5 کیلومتری شهر رامسر قرار دارد.

دیدنی های رامسر | نگین سبز در دامان طبیعت مازندران

اقامت در رامسر

همان طور که گفته شد شهر رامسر سالانه طبق آمار آمار رسمی سازمان گردشگری بالغ بر 10 میلیون گردشگر دارد.این رقم باعث شده شهر رامسر دارای امکانات مناسب حداقلی باشد.برای اقامت در رامسر نیز می توانید با اجاره ویلا در رامسر و یا اجاره سوئیت در رامسر از دیدنی های رامسر با کمترین هزینه لذت ببرید.همچنین در صورتی که نیاز به رزرو از قبل دارید با اجاره آنلاین ویلا و سوئیت در رامسر از طریق وب سایت ببین ویلا می توانید اقدام به رزرو نمایید.ویلاهای ارائه شده در سایت بسیار قیمت مناسب و در عین حال با کیفیت هستند و پشتیبانی صد در صدی ببین ویلا را دارا می باشند.

در ادامه می توانید کلیپ زیبایی از رامسر را ببینید و لذت ببرید.

ارسال نظر