معرفی روستای ارنگه در جاده چالوس + عکس + جاذبه های ارنگه

    12,687 بازدید آسارا البرز

معرفی روستای ارنگه در جاده چالوس

روستای ارنگه در 15 کیلومتری جاده چالوس قرار گرفته است.این روستای خوش آب و هوا که از توابع بخش آسارا شهرستان کرج در استان البرز قرار گرفته، دارای آب و هوایی چهار فصل است.روستای ارنگه در جاده چالوس با داشتن مناطق دیدنی از جمله آبشار خور و دره هفت چشمه گی و پیست اسکی توانسته گردشگران زیادی را در مسیر جاده چالوس مجذوب خود کند.روستای ارنگه قدمت بسیار قدیمی دارد و این را می توان از سنگ های قدیمی و کهن در روستا مشاهده کرد.

معرفی روستای ارنگه در جاده چالوس + عکس + جاذبه های ارنگه

ارنگه دارای باغ های بزرگ میوه است.در این باغ ها می توان میوه های سیب قرمز،گیلاس،گردو،گلابی و توت را دید.آب و هوای مطبوع و دلنواز باعث حداکثر حاصلخیزی خاک شده و این به معنای کاشت خوب میوه های تابستانی و زمستانی در این روستا است.در فصل تابستان و زمستان اگر به این روستا بروید، می توانید از باغ داران میوه تازه بخرید.

چگونه به روستای ارنگه در جاده چالوس برسیم؟

برای رسیدن به منطقه ارنگه، پس از ورود به جاده چالوس از سمت کرج در کیلومتر 15 ، در سمت راست تابلویی را با نام روستای ارنگه مشاهده می کنید.بعد از ورود به روستا می توان علاوه بر روستای ارنگه به روستاهای ابهرک،گورآب،سرزیارت و سیجان رفت.برای راحتی در مسیر روستای ارنگه اگر از ورودی خوزنکلا وارده شده باشید راحت تر به روستای ارنگه دسترسی خواهید داشت.

مناطق دیدنی در روستای ارنگه جاده چالوس کدامند؟

قبرستان تاریخی ارنگه :

در شمال روستا یک قبرستان قدیمی با قدمت چند هزار ساله قرار دارد که برجسته ترین نشانه های قبرستان، سنگ قبرهایی با قدمت چند ساله است.باتوجه به اینکه قدمت این قبرستان بسیار زیاد است؛ در سالیان اخیر میزان سارقین برای دزدیدن آثار باستانی موجود در قبرستان افزایش یافته است.

دره هفت چشمه :

دره هفت چشمه یک آبشار در روستای ارنگه است.این آبشار که از طریق روستای سیجان می توان به آن رسید، دارای فضایی زیبا و هوایی دلپذیر است.این آبشار محلی مناسب برای گذراندن یک پیک نیک یک روزه است.

معرفی روستای ارنگه در جاده چالوس + عکس + جاذبه های ارنگه

آبشار ارنگه :

برای ورود به مسیر آبشار باید وسیله نقلیه خود را در کنار کیوسک هلال احمر پارک کنید.آبشار ارنگه در بالادست رودخانه ارنگه قرار گرفته است و باید چند دقیقه ای را پیاده روی کنید.بعد از عبور از کنار رودخانه و گذشتن از قسمت های باریک و تنگ رودخانه به صخره های بزرگ می رسید.از میان شکاف سنگ ها و صخره عبور کنید.حالا شما در مقابل آبشار زیبای ارنگه هستید و ساعت ها می توان از این زیبایی لذت برد.آبشار ارنگه حدود 90 متر ارتفاع دارد.در مسیر آبشار شما آبشارهایی با ارتفاع 5 متر هم می توانید مشاهده کنید.این آبشارهای کوچک همان هفت چشمه هستند که در بالا توضیح داده ایم.

معرفی روستای ارنگه در جاده چالوس + عکس + جاذبه های ارنگه

صحبت پایانی

روستای ارنگه از زیباترین و خوش آب و هواترین روستاهای جاده چالوس است.درختان سرسبز و باغ های پر از میوه در فصل تابستان زیبایی این روستا را دوچندان کرده است.در چند سال اخیر با ورود گردشگران و مسافران میزان زباله در این منطقه بیشتر از قبل شده است.شما گردشگران با داشتن کیسه زباله در طول مسیر می توانید از آلودگی هایی که بر اثر انسان ها به وجود آمده اند کم کنید.

از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بوده اید متشکریم.آیا روستای ارنگه ارزش توفق در مسیر جاده چالوس را دارد؟ به نظر شما در روستای ارنگه چه چیزی بیشتر از همه باعث جذب مسافران شده است؟

ارسال نظر