دیو چشمه در کجور | جاذبه های گردشگری مازندران | معرفی + عکس

    1,476 بازدید چالوس مازندران

دیو چشمه در کجور | دیدنی های استان مازندران – نوشهر

دیو چشمه در کجور را میتوان تنها چشمه گوارا در منطقه چالوس و نوشهر دانست.آب دیو چشمه به قدری گوارا بوده که از آن بعنوان آب شرب منطقه نیز استفاده می شود.برای رسیدن به دیو چشمه کجور باید راهی شمال کشور از طریق جاده کندوان شویم و نرسیده به چالوس در ابتدای آزادراه تهران-شمال مسیر فرعی دوآب-کجور را بالا برویم.با مجله ببین ویلا همراه باشید تا باهم سفری داشته باشیم به دیوچشمه در کجور.اگر هم قصد اجاره ویلا در چالوس را دارید می توانید از طریق وب سایت ببین ویلا نسبت به نزدیک اقامتگاه به این مکان توریستی اقدام نمایید.

دیو چشمه در کجور | جاذبه های گردشگری مازندران | معرفی + عکس

دیو چشمه در کجور؛ چشمه ایی زلال و پاکیزه در بلندای رشته کوهای البرز

دیو چشمه از معروف ترین چشمه های منطقه نوشهر و چالوس است.زیبایی،گوارا بودن آب،فضای سبز از اصلی ترین دلایل برای دیدن این چشمه می توان نام برد.با دیدن دیو چشمه در اولین برخورد متوجه زلالی بودن این آب پی خواهید برد و به راحتی به پاک بودن آب اطمینان خواهید کرد.

مسافران و گردشگرانی که برای دیدن موزه کندولس از این مسیر عبور می کنند برای ساعتی در این منطقه استراحت می کنند و از آب گوارای دیو چشمه کجور استفاده می کنند.با اینکه منطقه کجور منطقه ایی کوهستانی است، ولی به لطف دشو چشمه در کجور، در اطراف چشمه درختان و درختچه های مختلفی رشد کرده اند و به زیبایی چشمه اضافه کرده اند.اکثرا در سایه درختان در تابستان اشتیاق به استراحت و خوردن یک نهار را طلب می کنند.

دور و اطراف این چشمه جای نشستن به راحتی فراهم است بطوری که در اطراف چشمه سنگ چین شده و آب به داخل توربینی فرو می رود و از آن پس برای استفاده به خانه های مسکونی برده می شود.آب چشمه علاوه بر استفاده مسکونی برای دامپروری و پرورش ماهی قزل آلا نیز مورد استفاده قرار می گیرد.در بالا دست دیو چشمه شما مرکزهای پرورش ماهی قزل آلای بیشتری خواهید دید.

مشخصات دیو چشمه در کجور | نیم متر عمق در مقابل 5 متر طول و 3 متر عرض

دیو چشمه دارای نیم متر عمق است و طول چشمه چیزی در حدود 5 متر و عرض آن 3 متر به نظر می رسد.آب چشمه از قسمت پلکانی ساخته شده به پایین می ریزد و در نهایت به داخل توربین می رود.فرود آب بر روی پلکان صدای دلنشین و آرامی به آدمی می دهد.جالبه بدونین که چرا دیو چشمه ؟ بزرگ بودن چشمه در منطقه باعث پیدایش این اسم از قدیم تا به امروز بوده و گروهی از محلی ها به آن چشمه بزرگ نیز می گویند.

دیو چشمه در کجور | جاذبه های گردشگری مازندران | معرفی + عکس

دیو چشمه؛ مظهر پاکی

این چشمه معمولا در فصل تابستان بازدیدکنندگان زیادی دارد.مردم محلی نیز که آخر هفته برای تعطیلات و خوشگذرانی به محل های خود می روند ابتدا در دیو چشمه توقف کرده و مقداری آب برای خود به خانه می برند.به عقیده بعضی بزرگ ترها در منطقه کجور زلالی و گوارا بودن آب مظهر پاکی این منطقه بوده و بسیاری با خوردن آب احساس دوباره متولد شدن دارند.

رسیدگی مسئولان در این چشمه باعث خواهد شد که آب دیو چشمه کجور به مرور زمان پاکی خود را از دست نداده و کم کم تبدیل به منطقه گردشگری شود و با این کار اقتصاد منطقه کجور رونق بگیرد.به تازگی قرار شده چندین سرویس بهداشتی و آب خوری برای مسافران این منطقه فراهم شود.

آدرس دیو چشمه کجور :

ابتدای آزاد راه تهران – شمال –کجور – ابتدای دوراهی روستای خوشل به نور

ارسال نظر