سد میجران رامسر؛ معروف ترین جاذبه گردشگری رامسر+عکس

    1,808 بازدید رامسر مازندران

سد میجران رامسر

رامسر، یکی از زیباترین شهرهای استان مازندران است. جاذبه های طبیعی رامسر به قدری زیاد است که به بهشت مازندران معروف شده است. هر ساله، تعداد زیادی از گردشگران به رامسر می آیند تا زیبایی های این منطقه را ببینند و از طبیعت بی نظیر رامسر لذت ببرند.

یکی از جاذبه های گردشگری رامسر «سد میجران» است. در این نوشته می خواهیم شما را با سد میجران رامسر آشنا کنیم؛ پس اگر اهل سفر و گردش هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

سد مجیران رامسر؛ معروف ترین جاذبه گردشگری رامسر

سد میجران رامسر کجاست؟

در جنوب شرقی رامسر، رودخانه ای خروشان و پرآب قرار دارد که نامش «نسارود» است. سد میجران، سدی خاکی است که روی نسارود بنا شده است.

برای ساختن سد میجران از ترکیب خاک و قیر استفاده شده است. این سد در دل کوه ساخته شده است و زیبایی این منطقه را چندین برابر کرده است. سد خاکی میجران میان «اربه کله» و «دالخانی» قرار دارد.

چرا در سفر به رامسر باید از سد میجران هم دیدن کنید؟

بدون شک یکی از بهترین کارهایی که می توانید در هنگام سفر به رامسر انجام دهید این است که از سد میجران دیدن کنید. ساختن سد میجران زیبایی خاص و فوق العاده ای به منطقه داده است. وقتی از بالای جاده سد میجران را می بینید، گویی تکه ای از بهشت را مشاهده می کنید؛ زیرا از یک طرف جنگل‌ های سرسبز و انبوه رامسر را مشاهده می کنید و از سمت دیگر کوه های مرتفع را می بینید. زیبایی این منطقه با انعکاس آبی آسمان در آب سد چندین برابر می شود. آب و هوای سد میجران رامسر هم بسیار فوق العاده است و هر طبیعت دوستی را شگفت زده می کند.

سد میجران در چه زمانی ساخته شده است؟

سد میجران در اسفند ماه سال ۱۳۸۲ به وسعت ۱۵۰۰ هکتار ساخته شده است. طول تاج سد میجران تقریبا به ۱۸۶ متر و عرض تاج آن به ۸ متر می رسد. حجم ذخیره آب در سد بزرگ خاکی میجران، حدودا ۸ میلیون ‌متر‌‌مکعب است.

سد مجیران رامسر؛ معروف ترین جاذبه گردشگری رامسر

در ابتدا این سد برای تامین آب زراعی منطقه و تامین آب نوشیدنی شهرهای رامسر، کتالم و سادات شهر ساخته شده است. سد میجران باعث تقویت و توسعه صنعت گردشگری ایران هم شده است؛ زیرا سالانه تعداد زیادی از گردشگران و مسافران برای دیدن این منطقه زیبا به رامسر می آیند.

به همین دلیل است که به شما پیشنهاد می کنیم در هنگام بازدید از شهر زیبای رامسر، حتما از سد میجران هم دیدن کنید و از زیبایی های این منطقه لذت ببرید.

چگونه به سد میجران بروید؟

وقتی به رامسر می روید، باید وارد مسیر روستای جنت رودبار شوید. جاده جنت رودبار بین رامسر و تنکابن قرار گرفته است. این جاده از دل جنگل‌ های رویایی و چشم ‌نواز دالخانی می‌ گذرد و بسیار فوق العاده است. در مسیر جنت رودبار می توانید رودخانه خروشان «چالکرود» را هم ببینید و سر راهتان به روستای زیبای «نمک دره» بروید و جاذبه های روستای نمک دره را هم ببینید و لذت ببرید.

وقتی وارد جاده جنت رودبار شدید، پس از طی ۱۰ کیلومتر، در سمت راست جاده، جاده ‌ای آسفالته را مشاهده می کنید که به جنوب «مارکوه» منتهی می شود. در انتهاب این مسیر، کم کم دریاچه زیبای نسارود را مشاهده خواهید کرد و به سد میجران می رسید. البته برای رسیدن به سد میجران باید از روستای زیبای «تالش سرا» هم عبور کنید. از طریق این مسیر به تاج سد میجران خواهید رسید.

جاده سد میجران، حدود 2000 متر از دریا ارتفاع دارد و به دلیل وجود جنگل دالخانی، جاده ای زیبا و فوق العاده تماشایی است. می توانید در مسیر، از ماشین پیاده شوید و کلی عکس بگیرید.

اگر اهل گردشگری هم هستید بعد از دیدن سد میجران رامسر و تفریح کردن در این منطقه، باز هم سوار ماشین شوید و طول جاده را رانندگی کنید تا به روستای جنت رودبار برسید و از زیبایی های این روستای جذاب هم دیدن کنید.

چرا بازدید از سد میجران را به شما توصیه می کنیم؟

وقتی به رامسر سفر کردید، حتما برای بازدید از سد میجران رامسر زمان بگذارید؛ زیرا این منطقه هم آب و هوای مطبوعی دارد و هم طبیعتش بسیار بکر و فوق العاده است. وجود جنگلهای انبوه و سرسبز به همراه رودخانه خروشان و پرآب، محوطه سد میجران را بسیار زیبا کرده است و به شما این امکان را می دهد که حسابی تفریح کنید و لذت ببرید.

سد مجیران رامسر؛ معروف ترین جاذبه گردشگری رامسر

در سفر به سد میجران رامسر کجا اقامت داشته باشید؟

اقامت در سفر، یکی از مهم ترین موضوعاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. در هنگام سفر به رامسر و بازدید از سد میجران، می توانید در اطراف این سد کمپ بزنید. البته پیشنهاد بهتر این است که با اجاره ویلا در رامسر با خیال راحت به سفر بروید.

در وب سایت ببین ویلا، شما می توانید بهترین و مناسب ترین مکانهای اقامتی را با قیمت عالی پیدا کرده و خیالتان را از این بابت راحت کنید.

 

ارسال نظر