دریاچه شورمست کجاست ؟ | معرفی کامل دریاچه به همراه تفریحات اطراف آن

    1,488 بازدید بابل مازندران

دریاچه شورمست در سوادکوه مازندران

دریاچه شورمست از زیباترین دریاچه های منطقه غرب مازندران است.این دریاچه علاوه بر اسم جالبی که دارد، دارای آب شور نیست! اما آنچنان زیبا و جذاب است که می توان از دیدن آن غرق و مست در رویا شد.الحق و انصاف این قطعه از شمال بسیار دیدنی است.درختان سرسبز و دریاچه ای پر از آب که محل مناسبی برای کمپ زدن و یک دورهمی دوستانه و خانوادگی بسیار مناسب به نظر می رسد.دریاچه شورمست مقصد امروز مجله ببین ویلا است.با هم سفری داریم به یکی از جاذبه های دیدنی استان مازندران که در سوادکوه قرار دارد.

دریاچه شورمست در غرب مازندران و بعد از شهر شیرگاه قرار گرفته و دارای امکاناتی همچون رستوران، پارکینگ، قایق، پدالو برای تفریح و خوشگذرانی است.با اجاره ویلا در نزدیکی دریاچه می توانید به راحتی از این دریاچه فوق العاده زیبا دیدن کنید.

مشخصات جغرافیایی دریاچه شورمست

دریاچه در 35 کیلومتری شهر شیرگاه قرار دارد و برای رفتن به این دریاچه باید در روز اقدام به رفتن کنید.توجه داشته باشید که مناطق جنگلی در تاریکی شب بسیار خطرناک بوده و هرگز پیشنهاد داده نمی شود.بعد از گذر از پل سفید در سمت راست خیابان به تابلو شورمست می رسید.مسیر دارای پیچ خم زیاد نبوده و به راحتی به دریاچه شورمست خواهید رسید.با رسیدن به این منطقه کاملا متعجب خواهید شد.پارک جنگلی با وسعت 15 هکتار که در وسط آن دریاچه قرار دارد و درختان سر به فلک کشیده شمشاد و بلوط دور تا دور دریاچه را محصور کرده اند.برای وارد شدن به محوطه نیاز به مبلغ 4000 هزار تومان وردی است.اما با توجه به اخذ ورودی تا به امروز به زیبایی و بهداشت محیط توجه خاصی نشده است.

دریاچه شورمست کجاست ؟ | معرفی کامل دریاچه به همراه تفریحات اطراف آن

تفریحات اطراف دریاچه شورمست

از آنجایی که این تنها دریاچه سواد کوه می باشد، مردم و گردشگران در بیشتر اوقات به این منطقه می آیند.از این رو در اواخر هفته و تعطیلات بسیار شلوغ است.همچنین به سبب این شلوغی تفریحات گوناگونی از جمله قایق سواری در دریاچه، پدالو سواری، دوچرخه سواری و اسب سواری بسیار داغ است.

قایق سواری در دریاچه

لذت قایق سواری آن هم در میان جنگل تجربه بسیار جالبی است که می توان در شورمست به حقیقت بپیوندد.از این رو شما می توانید در گوشه دریاچه قایق های پدالی را اجاره کرده و ساعتی با پدالو در داخل دریاچه قایق سواری کنید.عمق دریاچه چیزی در حدود 5 تا 7 متر می باشد.سعی کنید از اجاره دهنده پدالو درخواست جلیقه نجات کنید تا اگر اتفاق بدی رخ داد در امان باشید.

دریاچه شورمست کجاست ؟ | معرفی کامل دریاچه به همراه تفریحات اطراف آن

لذت دوچرخه سواری در طبیعت

اگر عاشق دوچرخه سواری هستید حتما برای رفتن به این دریاچه عجله کنید.اطراف دریاچه شورمست مکان مناسبی برای گردش با دو چرخه است.بیشتر تورهای دوچرخه سواری برای تمرین و باهم بودن به این منطقه می آیند تا هم لذت دو چرخه سواری را احساس کنند و هم تمرین مناسبی برای مسابقات خود باشند.مسیر جنگلی دور دریاچه و اطراف آن در فصل بهار و بخصوص تابستان بسیار مناسب دوچرخه سواری است.

قدم زدن آرامش بخش

پیاده روی در همه حال بسیار لذت بخش است.چه در مسیر پارک باشد و چه در داخل جنگلی مملو از سرسبزی و درخت.اما طبیعت این پارک جنگلی بسیار زیباست.حس آرامش و آواز خواندن پرندگان باعث شده بیشتر گردشگران برای پیاده روی به سمت جنگل بروند و گاهی اوقات مسافران در قسمتی از جنگل کمپ می زنند و برای لحظاتی از انرژی ساطع شده طبیعت استفاده می کنند.استفاده از هوای پاک و آسمان آبی در و همچنین نوشیدن یک لیوان چای احساسی است که هر کس دوست دارد آن را تجربه کند.

یک وعده خاطره انگیز در طبیعت دیدنی

حتما غذا خوردن در جنگل آن هم با دوستان و آشنایان لذت بخش است.اگه از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید در بیرون غذا بخورید، اینجا همان جایی است که رویاهانتان برآورده خواهد شد.قبل از برنامه ریزی کردن برای نهار توجه دشته باشید که در اطراف دریاچه مواد غذایی همچون جوجه کباب، گوشت و... یافت نمی شود.پس یک روز قبل مواد غذایی مورد نیاز را آماده کنید.

دریاچه شورمست کجاست ؟ | معرفی کامل دریاچه به همراه تفریحات اطراف آن

برای روشن کردن آتش در جنگل اکیدا در جایی که درختان و برگ های خشک نباشد اقدام به روشن کردن آتش کنید.بعد از اتمام کار نیز با آب آتش را کاملا خاموش کنید.

علاقه مندان به ماهی گیری نیز می توانند با ماهیگری در اطراف دریاچه وعده غذایی خود را تهیه کنند.خوردن ماهی کباب که با دستان خودتان در این دریاچه شکار کرده اید باید بسیار خوشمزه و لذیذ باشد.

اقامت در کنار دریاچه شورمست چگونه است؟

اگر قصد ماندن در کنار دریاچه را دارید باز تاکید می کنیم که تمامی خطرات را جدی بگیرید.طبیعت گردان حرفه ای می توان از چادرهای مسافرتی خود برای برپا کردن در کنار دریاچه استفاده کنند و شب را با ستاره های درخشان به صبح برسانند.همچنین طلوع بسیار دیدنی خورشید همراه با انعکاس آن در آب دریاچه خیلی تماشایی است.مسافرانی هم که قصد اجاره ویلا دارند می توانند از شهرهای شیرگاه و سوادکوه ویلا کرایه کرده و صبح به اینجا بیاییند.

دریاچه شورمست کجاست ؟ | معرفی کامل دریاچه به همراه تفریحات اطراف آن

مسیر دریاچه شورمست از تهران

آن دسته از مسافرانی که از سمت تهران قصد سفر به شمال را دارند می توانند از جاده فیروزکوه به سمت قائمشهر حرکت کنند.در فاصله 60 کیلومتری از فیروزکوه شهر پل سفید قرار دارد.بعد از عبور از شهر پمپ بنزینی قرار دارد که با عبور از آن تابلو شورمست قرار گرفته است.بعد از دور زدن می توان در سمت جاده به سمت شورمست راه افتاد.جاده تا نقاطی از راه آسفالته بوده و در پایان راه خاکی می باشد.همان طور که در بالا نیز گفته شد هزینه ورودی برای ماشین های سواری 4000 هزار تومان و برای اتوبوس ها 10/000 هزار تومان می باشد.

لوازم مورد نیاز برای اقامت در دریاچه شورمست
  • چادر مسافرتی مناسب که در مقابل باد و باران مقاوم است.
  • زیر انداز مناسب ( در روزهای بارانی پلاستیک برای گذاشتن زیرانداز بسیار کاربردی است. )
  • آتش زنه برای درست کردن آتش در شب و درست کردن وعده غذایی
  • عینک و کرم ضد آفتاب برای در امان بودن از انعکاس نور در آب و آفتاب سوزان تابستانی
  • لباس راحت
  • پاور بانک و وسایل ارتباطی
  • آب آشامیدنی برای خوردن
دریاچه شورمست کجاست ؟ | معرفی کامل دریاچه به همراه تفریحات اطراف آن
در آخر...

دریاچه شورمست تنها دریاچه سواد کوه است و بیشتر زیبایی آن بخاطر درختان سربه فلک کشیده توسکا و بلوط است.تصاویر بالا گویای زیبایی باور نکردی این دریاچه است.اگر در بازگشت از شهرهای شمالی از جاده فیروزکوه عبور می کنید حتما برای لحظاتی از آن دیدن کنید.در کنار دریاچه کلبه های جنگلی اجاره ایی برای کرایه وجود دارند.سرویس بهداشتی، پاسگاه نیروی انتظامی، پارکینگ ماشین، رستوران، سوپرمارکت از امکانات اطراف دریاچه هستند.در پایان اگر سفر به اینجا داشتید برای ما بنویسید و تجربیات خود را در پایین به اشتراک بگذارید تا مسافرانی که قصد رفتن دارند استفاده نمایند.

آدرس دریاچه شورمست :

مازندران،پل سفید،جنوب غربی سوادکوه،رو به روی روستای شورمست سوادکوه

 

ارسال نظر