روستای الیت در مازندران | معرفی کامل روستای الیت مازندران

    2,171 بازدید چالوس مازندران

روستای الیت در مازندران

اگر به گردشگری داخل ایران علاقه دارید، به شما توصیه می کنیم که به روستای بسیار زیبای الیت در مازندران بروید و زیبایی های این شهر جذاب را از نزدیک تماشا کنید. روستای الیت از مکان های دیدنی شمال است.در این مطلب، قصد داریم تا شما را با روستای الیت مازندران آشنا کنیم و خوشحال می شویم که تا انتهای این نوشته همراه وب سایت ما باشید.

روستای الیت در مازندران

روستای الیت کجاست؟

روستای الیت، یکی از توابع استان مازندران به حساب می آید. روستای الیت در میان شهر چالوس و شهر مرزن آباد قرار دارد. فاصله این روستا از شهر چالوس، 67 کیلومتر است و از شهر مرزن آباد 42 کیلومتر فاصله دارد.

برای رفتن به روستای الیت باید راه جاده چالوس را پیش بگیرید و بعد از عبور از سیاه بیشه و قبل از مرزن آباد، به سمت خروجی سمت چپ جاده بپیچید. در راه روستای الیت، زیبایی های طبیعی مانند جنگل، رود و دره های سرسبز را مشاهده خواهید کرد. روستای الیت به دلیل قرارگیری در مجاورت علم کوه، هوای بسیار خنکی دارد و جزو ییلاقات استان مازندران به حساب می آید.

گفتیم که برای رفتن به روستای الیت باید از جاده چالوس بروید. یادتان باشد که جاده چالوس، جاده ای پرپیچ است و شیب های تندی دارد و این یعنی باید آهسته و بادقت رانندگی کنید تا سفر ایمنی داشته باشید.

وقتی وارد جاده فرعی به سمت روستای الیت می شوید، می بینید که جاده خاکی است؛ اما بعد از چند متر، مشاهده می کنید که جاده آسفالت می شود و راحت تر می توانید رانندگی کنید. در مسیر روستا نیز زیبایی های شمال را مشاهده می کنید که مانع از خستگی شما در حین رانندگی می شود.

روستای الیت مازندران

جاذبه های روستای الیت در مازندران

بافت و ظاهر روستای الیت مازندران، شبیه دهکده های اروپایی است و به همین دلیل، روستای الیت به آلپ سوئیس شباهت زیادی دارد. خانه های روستایی الیت در دامنه سرسبز کوه های بلند قرار گرفته اند. روی کوه ها نیز معمولا برف نشسته است و زیبایی منظره این روستا را چند برابر کرده است. در دشت های پر از گل الیت نیز حیواناتی مانند گاو و گوسفند مشغول چرا هستند. اگر به طبیعت بکر و سبز شمال علاقه دارید، باید بدانید که روستای الیت، بهترین مکان برای سفر شما است.

در روستای الیت، شما می توانید طبیعت زیبا و بی نظیر الیت را مشاهده کرده و از نزدیک، درختان ون تنومند و کهن سال را ببنید. به علاوه، می توانید از دیدنی های دیگر این روستا مانند امامزاده، غار کیت، تنور دیو (دیو تنیر) و گسل تنگا تنگه نیز دیدن کنید و لذت ببرید.

روستای الیت در میان دو کوه یعنی علم کوه و زرین کوه قرار دارد و به همین دلیل است که آب جاری شده از روی این کوه های بلند را می توانید در الیت مشاهده کنید. در روستای الیت چشمه های زلالی به نام چشمه اسبه اُ، قلقل چشمه، اشکار وزن چشمه، و سیا چشمان جاری است. به علاوه می توان در روستای الیت، تعداد زیادی آبشار را پیدا کرد و ساعتها به تماشای آنها نشست.

روستای الیت از نظر گردشگری در ایران اهمیت زیادی دارد. همچنین اسناد تاریخی نشان می دهد که از دوران اشکانیان، این روستا محل زندگی و کار مردم بوده است. خانه روستای الیت با نوعی چوب ساخته شده است و معماری این روستا نیز جالب توجه است.

وقتی به روستای الیت می روید، خواهید دید که الیت، مردمانی بسیار مهربان و مهمان نواز دارد. مردمان این روستا، شما را به خانه خود مهمان می کنند و تمام زیبایی های روستا را با کمال میل به شما معرفی خواهند کرد. اگر دوست دارید بدانید مردم روستای الیت به چه گویشی حرف می زنند، باید بدانید که آنها به گویش خاص «کلارستاقی» صحبت می کنند که نوعی زبان مازندرانی و تبری محسوب می شود.

زمانی که به روستای الیت رفتید و تمام زیبایی های این روستا را سر فرصت تماشا کردید، می توانید به روستای «دلیر» بروید و جاذبه های روستای دلیر را نیز مشاهده کنید. روستای دلیر بعد از روستای الیت قرار دارد و مانند الیت، پر از زیبایی طبیعی است.

در سفر به روستای الیت کجا اقامت داشته باشید؟

اقامت در سفر، موضوع مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید تا سفری لذت بخش داشته باشید و بتوانید در طول سفر، خوب استراحت کنید. قبل از سفر به روستای الیت، شما می توانید برای اجاره ویلا در شهر چالوس اقدام کنید تا خیالتان از بابت محل اقامتتان راحت باشد. در وب سایت ببین ویلا، شما می توانید مناسب ترین و بهترین سوئیت ها و ویلاهای شمال را بررسی کنید و با توجه به بودجه خود، اقدام به اجاره ویلا در چالوس یا اجاره سوئیت در چالوس کنید. فاصله شهر چالوس تا روستای الیت، 45 دقیقه است و شما می توانید به راحتی به این روستای زیبا بروید.

در این نوشته، با زیبایی روستای الیت، جاذبه ها و مکان جغرافیایی روستای الیت آشنا شدید. از اینکه تا پایان این مطلب همراه ما بودید از شما متشکریم.

ارسال نظر