جاذبه های دیدنی جاده هزار که به راحتی از آن عبور کردید

    636 بازدید مازندران

جاده هراز و دیدنی های آن

جاده هراز جاده ارتباطی بین مازندران به تهران است. بطور کلی جاده های ارتباطی مازندران به تهران سه تا است. جاده کندوان و یا همان جاده چالوس خودمان معروف ترین جاده و در عین حال نزدیک ترین راه ارتباطی بین استان مازندران به تهران است. دومین جاده، جاده هراز است که بیشتر مسافرین شمال بخاطر خطر کمتر ازاین جاده استفاده می کنند و سومین جاده ارتباطی، جاده فیروزکوه است. اکثر گردشگران فقط از جاده هراز گذشته اند ولی از جاذبه ای آن استفاده نکردند.

جاده هراز و دیدنی های بی نظیر آن

جاده چالوس بخاطر حجم زیاد بار ترافیکی زیادی که دارد معمولا رانندگان را خسته می کند. از این رو ما به شما جاده هراز ( جاده 77 ) را پیشنهاد می کنیم. جاده هراز و دیدنی های بی نظیر آن در دل خود منطقه های تفریحی جالبی دارد که اکثر به آن توجه نکردند. این راه ارتباطی که در سال 1342 بهربرداری شده 23 سال طول کشیده است. طبق آمار راهنمایی و رانندگی اینجا در فصل پر ترافیک بالغ بر 4 میلیون خودرو از آن تردد می کنند. بی شک این حجم از ترافیک حادثه زیادی دارد. هر ساله تعداد زیادی از مسافرینی که برای گردش به استان مازندران می آیند در این مسیر خطرناک جان خودشان رو ار دست داده اند.

جاذبه های دیدنی جاده هزار را بهتر بشناسید

  • جنگل الیمستان

این جنگل در 20 کیلومتری جاده هراز قرار دارد. حتما الان با خودتان می گویید چرا الیمستان ؟ الیما نام گیاهی است که در کنار رودخانه رشد می کند و خوراکی است. برای رسیدن به این جنگل بکر باید به روستای الیمستان بروید. این روستا در 5 کیلومتری روستای لهاش قرار دارد. از کمک های محلی برای رفتن به این جنگل حتما استفاده کنید تا گم نشوید.

جاذبه های دیدنی جاده هزار را بهتر بشناسید | جنگل الیمستان

  • پلور

اره درست است این اسم یک برند آبمعدنی است. اما پلور روستایی است در آمل که در 80 کیلومتری استان قرار قرار گرفته است. برای رسیدن به پلور باید از گردنه امامزاده هاشم به یک مسیر فرعی که تابلوی به سمت رودخانه و سد لار است بروید. به الوین پیچ که رسیدید بعد از پل ماشین را پارک کنید و بسمت تنگه دره زمان بروید.

جاذبه های دیدنی جاده هزار را بهتر بشناسید | کوه های پلور

  • دشت لار

در 90 کیلومتری شهرستان آمل و در بخش لاریجان در کنار سد لار دشتی بسیار قرار دارد که به دشت لار معروف است. شد لار و دشت لار در کنار هم زیبایی منطقه کوهستاتی را دو چندان کرده است. این دشت جز مناطق حفاظت شده محیط زیست است. توجه داشته باشید که چون منطقه حفاظت شده است در زمان زاد و ولد حیوانات این منطقه رفت و آمد، ممنوع است.

جاذبه های دیدنی جاده هزار را بهتر بشناسید | دشت لار مازندران

  • لاریجان و آب معدنی هایش

آب های معدنی هرجا که باشند بسیار مفید هستند. آب معدنی لاریجان از این نوع آب معدنی های شفا بخش است. این منطقه خوش آب و هوا در 70 کیلومتری آمل قرار گرفته است. برای رسیدن به این منطقه باید به روستای بایجان و سپس شنگلده شوید و بعد از گذشتن از این مناطق به شهر گزنک می رسید. بعد از خروج از گزنک در مسیر فرعی آسفالته به سمت راست می روید در انتهای مسیر به آب معدنی لاریجان خواهید رسید.

  • دشت گل زرد یا غار گل

این دشت زرد رنگ که در اوایل بهار مملو از گل های زرد رنگ می شوند منظره زیبایی را خلق می کنند. اطراف کوه ها و در میان غار حوضچه های آب سرد وجود دارند که می توان از آن ها با رعایت نکات بهداشتی استفاده کرد.

جاذبه های دیدنی جاده هزار را بهتر بشناسید | دشت گل زرد

  • امام زاده هاشم

معروف ترین و شاید پر بازدیدترین مکان مذهبی منطقه آمل امام زاده هاشم است. این امام زاده در بالای کوه و در مسیر پلور قرار دارد. این امام زاده جزء اما زاده هایی که به ثبت رسیده است و جزء آثار تاریخی و ملی ایران است. قدمت این امام زاده هاشم به دوران صفویه بر می گردد. جالب است بدانید در سال های اخیر بین اوقاف استان مازندران و استان تهران بر سر اینکه امامزاده به کدام استان تعلق دارد بحث زیادی بوده است.

سخن آخر

در مقاله بالا ما سعی کردیم بعد از اجاره ویلا در شمال و یا اقامت در مازندران در راه بازگشت نیز جاذبه ها و مناطق دیدنی را برای شما بزرگواران معرفی کنیم. این جاهای دیدنی مناطقی هستند که کمتر به آن توجه شده است. همچنین اگر شما دوستان از این مناطق عکس های اختصاصی دارید می توانید برای ما ارسال کنید تا بنام خودتان در همین مقاله استفاده شود.

در پایین می توانید کلیپی زیبا از مسیر جاده هراز را مشاهده کنید و از آن لذت ببرید.

ارسال نظر