روستای گرسماسر | آشنایی با یکی از دیدنی های رامسر

    1,574 بازدید رامسر مازندران

روستای گرسماسر رامسر

یکی از زیباترین مکانهای دیدنی رامسر، روستای گرسماسر است که هر ساله، گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. اگر به ییلاقات رامسر علاقه دارید و می خواهید یکی از بهترین مناطق رامسر را ببینید، سفر به گرسماسر را به شما پیشنهاد می کنیم.

روستای گرسماسر کجاست؟

گرسماسر از توابع بخش مرکزی رامسر است که 40 کیلومتر با آن فاصله دارد. در قسمت شمال غربی این روستا هم روستای زیبای جواهرده قرار گرفته است. آب و هوای گرسماسر کوهستانی است، گرسماسر زمستانهای بسیار سردی دارد ولی تابستانهایش معتدل است.

روستای گرسماسر | آشنایی با یکی از دیدنی های رامسر

شاید بپرسید که چرا نام این روستا گرسماسر است؟

نام این روستا از قلعه ای به نام «گرزمان سر» گرفته شده است. در زبان مردم محلی این منطقه، گرزمان سر به معنای بالای بهشت است. به مرور زمان گرزمان سر به گرسماسر تبدیل شد و این اسم روی روستا ماند. قلعه گرزمان سر از سنگ و ملاط ساخته شده است که روی قله بنا شد و هنوز هم بقایایش در اطراف روستا باقی مانده است. گفته می شود که قدمت این قلعه تاریخی به زمان «حسن صباح» برمیگردد. نحوه ساخت این قلعه به گونه ای بوده است که بر تمام مناطق اطرافش تسلط داشته است.

جاذبه های طبیعی و دیدنی روستای گرسماسر

در روستای گرسماسر می توانید کوه های مرتفع، دشتهای پراز گل و چشمه های پر آب را مشاهده کنید و از هوای خنک و دلپذیرش لذت ببرید.

یکی از معروف ترین کوه های روستای گرسماسر، کوه سماسوس است که در شرق این روستا قرار دارد. بسیاری از کوهنوردان و ورزشکاران برای پیمودن قله سماسوس به گرسماسر می آیند.

وقتی در روستای گرسماسر رامسر هستید، می توانید مناظر جنگل های انبوه هیرکانی را مشاهده کنید که با درختان شاه بلوط، شمشاد، اقاقیا و راش پوشیده شده اند.

روستای گرسماسر | آشنایی با یکی از دیدنی های رامسر

یکی دیگر از جاذبه های طبیعی گرسماسر، چشمه های آب معدنی این منطقه است که آب خنک و شیرین در آنها جریان دارد. چشمه های امیرخانی از جمله این چشمه های آب معدنی هستند.

وقتی به روستای گرسماسر رامسر بروید، خواهید دید که این منطقه بسیار زیبا و فوق العاده است و مناظر بی نظیری دارد. در این روستا می توانید منظره حیرت انگیزی از درختان انبوه و سرسبز را مشاهده کنید.

مردم روستای گرسماسر به دامداری و کشاورزی مشغول هستند. البته زنان روستا نیز پا به پای مردان کار می کنند و با مشغول شدن به ساخت صنایع دستی و درست کردن محصولات خوراکی، درآمدزایی می کنند.

مردم روستای گرسماسر محصولاتی مثل گندم، جو، سیب زمینی، سبزیجات، گردو، سیب و فندق را می کارند. پرورش گوسفند، پرنده و زنبور عسل هم در این روستا رونق دارد. یکی از اصلی ترین منابع درآمد مردم این روستا، گل گاوزبان است. وقتی به داخل روستای گرسماسر بروید می توانید محصولاتی مثل عسل، چادرشب، نمد، زنبیل، وسایل سفالی، کوزه، سبدهای چوبی و جاجیم پیدا کنید و بخرید.

چگونه به روستای گرسماسر بروید؟

اگر می خواهید به روستای گرسماسر بروید، در جاده رامسر به کتالم قرار بگیرید و 40 کیلومتر رانندگی کنید. در طول مسیر شما جنگلی زیبا را مشاهده خواهید کرد که امتداد این مسیر به روستای گرسماسر رامسر می رسد.

به دلیل آب و هوای کوهستانی روستای گرسماسر، می توان گفت که بهترین فصلهای سال برای بازدید از این منطقه، فصل بهار، تابستان و اوایل پاییز است. در اواخر پاییز و زمستان هوای گرسماسر بسیار سرد می شود.

یکی از جاذبه های زیبای روستای گرسماسر این است که در اکثر مواقع سال پوشیده از ابر است و از ارتفاعات گرسماسر می توان حجم زیاد ابر را در آسمان مشاهده کرد. در زمستان، در ارتفاعات روستای گرسماسر رامسر می توانید مناظر برفی را مشاهده کنید.

روستای گرسماسر | آشنایی با یکی از دیدنی های رامسر

اجاره ویلا در رامسر

اگر قصد سفر و بازدید از روستای گرسماسر رامسر را دارید و می خواهید در این منطقه اقامت داشته باشید، به شما توصیه می کنیم که به دنبال یک مکان اقامتی خوب در شهر رامسر یا مناطق اطرافش مثل روستای جواهر ده باشید.

در سایت ببین ویلا  شما می توانید انواع خانه ها و سوئیت های عالی برای اقامت در رامسر را پیدا کنید و آنها را با هزینه منطقی و اقتصادی برای خود رزرو کنید. در نظر گرفتن یک مکان عالی برای اقامت در سفر به شمال باعث می شود که بهتر استراحت کنید، امنیت بیشتری داشته باشید و از سفر خود بیشتر لذت ببرید.

ارسال نظر