روستای سیاه بیشه مازندران منطقه ای خوش آب و هوا در دل کوهستان

    4,147 بازدید چالوس مازندران

روستای سیاه بیشه کجاست؟

یکی از زیباترین مناطق استان مازندران، روستای سیاه بیشه است که در جاده چالوس قرار دارد.

دلیل نام گذاری روستای سیاه بیشه این است که این روستا در هر فصلی از سال، با مه و ابری غلیظ پوشانده شده است که گاهی اوقات این ابرها به رنگ سیاه هستند و به همین دلیل است که این منطقه به روستای سیاه بیشه (جنگل سیاه) معروف شده است. واژه " بیشه " به معنای زمینی که پر از درختان زیاد است؛ گفته می شود.

روستای سیاه بیشه مازندران

رطوبت موجود در هوای روستای سیاه بیشه بسیار زیاد است و به همین دلیل است که ابرهای این منطقه غلیظ و به رنگ سیاه است. در تابستان، سیاه بیشه بسیار خنک می شود و هوای مطبوعی دارد؛ اما رطوبت آن بالا است و به دلیل وجود ابر و مه، هوا شرجی نیز می باشد. در فصل‌ های بهار، پاییز و زمستان، آب و هوای سیاه بیشه مطبوع‌ تر و دلپذیرتر است.

چگونه به سیاه بیشه بروید؟

روستای سیاه بیشه از توابع مرزن آباد مازندران است و با جاده چالوس، تنها 40 کیلومتر فاصله دارد. سیاه بیشه یکی از زیباترین مناطق استان مازندران است که هر مسافری را مجذوب زیبایی های خاص خودش می کند.

برای دیدن روستای سیاه بیشه باید به استان مازندران بروید و سپس راهی کلاردشت شوید، بعد از عبور از دهستان «کوهستان»، می توانید روستای سیاه بیشه را مشاهده کنید.

وقتی به روستای سیاه بیشه بروید از دیدن طبیعت سرسبز این منطقه شگفت زده خواهید شد. همچنین می توانید خانه های شیروانی را مشاهده کنید که در دل درختان قرار گرفته اند. اهالی روستای سیاه بیشه هم بسیار مهمان نواز و خونگرم هستند و با لبخند از شما استقبال می ‌کنند.

اگر دلتان می خواهد که چند ساعت را در میان جنگل تفریح کنید و واقعا خوش بگذرانید، روستای سیاه بیشه را انتخاب کنید. با انتخاب روستای سیاه بیشه، می توانید حسابی خوش بگذرانید و از هوای تازه و مطبوع این روستا لذت ببرید. البته می توانید به همراه خانواده خود تا دلتان می خواهد عکس بگیرید و یادگاری داشته باشید.

روستای سیاه بیشه مازندران

زیبایی های طبیعت سیاه بیشه به قدری زیاد است که خستگی و ناراحتی را از دل و جان شما می زداید و روح شما را تازه می کند؛ پس برای بازدید از این منطقه زیبا حتما برنامه ریزی کنید.

جاذبه های دیدنی روستای سیاه بیشه

با رفتن به روستای سیاه بیشه شما می توانید از جاذبه های طبیعی و گردشگری این منطقه لذت ببرید. جنگلهای سرسبز و زیبای هیرکانی، منطقه حفاظت شده چهارباغ سیاه بیشه، سد سیاه بیشه و نیروگاه تلمبه ذخیره ای، دره کمجل، گردنه هزار چم، دره اندرسم، آبشار هریجان و ارتفاعات نقره سر از جمله جاذبه هایی هستند که با رفتن به روستای سیاه بیشه می توانید آنها را ببینید و لذت ببرید.

اگر به دیدن آبشارهای پرآب مازندران علاقه مند هستید، حتما به دره کمجل بروید. دره کمجل در جاده چالوس، پس از تونل کندوان و سیاه بیشه و نرسیده به روستای ولی آباد قرار دارد. دره کجمل ۲۵ تا ۳۰ آبشار را در برگرفته است که برخی از آنها فصلی هستند. ماه های تیر و مرداد بهترین زمان بازدید از دره کمجل است. دره کمجل در جاده هزار چم و پشت رستورانهای جاده قرار دارد و زیبایی فوق العاده ای دارد.

روستای سیاه بیشه مازندران - دره کمجل

پوشش گیاهی این منطقه بسیار خاص و منحصر به فرد است و انواع درختها و گیاهان را می توانید در روستای سیاه بیشه مشاهده کنید.

با اینکه انواع حیوانات و جانوران در جنگلهای این منطقه زندگی می کنند؛ اما در سیاه بیشه شکار ممنوع است و هیچ کس حق ندارد به محیط زیست این منطقه آسیب بزند.

اقامت در سفر به سیاه بیشه

اگر به سیاه بیشه سفر کردید و نگران محل اقامت خود در سفر هستید، ما به شما پیشنهاد می کنیم که در شهرهای نزدیک به سیاه بیشه مثل کلاردشت و چالوس اقدام به اجاره ویلا  در چالوس یا اجاره ویلا در کلاردشت کنید. یکی از مزایای اجاره ویلا یا سوئیت در سفر این است که شما می توانید شب را با خیال راحت و اطمینان خاطر استراحت کنید و با انرژی بیشتر به تفریح و گردش بپردازید.

در وب سایت ببین ویلا شما می توانید انواع ویلاها و سوئیتهای موجود در شهرهای مازندران را مشاهده کنید و بهترین و مناسب ترین گزینه را برای اقامت خود انتخاب کنید. ما در سایت ببین ویلا، بهترین ویلاها و سوئیتها را با قیمتهای مناسب برای شما آماده کرده ایم تا متناسب با بودجه خود، اقدام به اجاره ویلا یا سوئیت کنید و از سفر خود لذت بیشتری ببرید.

 

ارسال نظر