بازارهای محلی استان گیلان | تنوع محصولات در بازاری بدون دلال

    6,701 بازدید گیلان

بازارهای محلی استان گیلان

اگر به استان گیلان سفر کردید، به شما توصیه می کنیم که حتما به بازارهای محلی گیلان سر بزنید تا تنوعی از محصولات و صنایع دستی مردم گیلان را در این بازارها مشاهده کنید. در هر روز هفته، در یکی از شهرهای استان گیلان بازار محلی وجود دارد و شما می توانید به این بازارهای هفتگی بروید و از حضور در این بازارهای محلی جذاب لذت ببرید.

در بازارهای محلی استان گیلان چه چیزهایی را می توانید بخرید؟

بازارهای هفتگی گیلان در شهرهای لنگرود، رودسر، کیاشهر، کلاچای، اسالم، انزلی، صومعه سرا، کوچصفهان، چوبر، خمام، فومن، چابکسر، رضوانشهر و هشتپر برگزار می شود.

وقتی به بازارهای هفتگی می روید، خواهید دید که انواع میوه های محلی، سبزی های تازه، انواع نانهای خانگی و خوراکی های خوشمزه در این بازارهای محلی وجود دارد و شما می توانید هرچه می خواهید بخورید را از این بازارهای محلی جذاب تهیه کنید. در این بازارهای محلی گیلانی می توانید ماهی های تازه، مرغ های محلی و انواع پرندگان را ببینید. مرکبات و میوه های موجود در این بازارها مثل پرتقال، نارنگی، کیوی، ازگیل و... همگی جزو محصولات کشاورزان گیلانی هستند و عطر و طعم بسیار خوبی دارند. انواع گردو، فندق، نخودچی، بادام زمینی، آجیل و ادویه جات هم در بازارهای هفتگی گیلان به فروش می رسد. در این بازارهای جذاب، غرفه های فروش لباس، کفش، صنایع دستی و صنایع چوبی نیز وجود دارد که به شما این امکان را می دهد که برای خودتان سوغاتی بخرید!

بازارهای محلی استان گیلان کجاست ؟

اگر قصد سفر به استان گیلان را دارید، بهتر است برنامه زمانی بازارهای محلی استان گیلان را بدانید تا بتوانید در زمان سفرتان، از این بازارها دیدن کنید.

شنبه ها، در کدام شهرهای گیلان بازار محلی دایر می شود؟

بندر انزلی: شنبه ها در بندر انزلی، بازاری بزرگ و پرمحصول وجود دارد که می توانید حسابی در آن بچرخید و هرچه می خواهید را خریداری کنید. در شنبه بازارهای بندر انزلی، علاوه بر میوه و محصولات غذایی و سبزی های گیلانی انواع محصولات وارد شده از چین، ژاپن، آسیای مرکزی و اروپا را هم می توانید ببینید و آنها را خریداری کنید. بازار بندر انزلی از آن دسته بازارهایی است که از شیر مرغ تا جون آدمیزاد را می توانید در آن مشاهده کنید.

لنگرود: در روزهای شنبه و چهارشنبه در لنگرود بازار محلی وجود دارد و شما می توانید انواع صنایع دستی مثل حصیر، زنبیل و... به همراه محصولات شمال مثل چای، برنج و.. را در آن خریداری کنید.

اسالم: در شنبه بازارهای اسالم می توانید انواع ظرفهای سفالی را مشاهده کنید و سوغاتی های سفالی بخرید. اسالم در 10 کیلومتری هشتپر قرار دارد و بازار هفتگی آن در کناره رودخانه ناورود تشکیل می شود.

ماسال: شنبه ها، در شهر ماسال هم بازاری پررونق و جذاب وجود دارد که تنوع محصولات این بازار بسیار زیاد است. در بازار محلی ماسال می توان انواع محصولات محلی مثل پنیر، کره، ترشی، مربا و شیرینی خانگی را مشاهده کنید.

یکشنبه ها، در کدام شهرهای گیلان بازار محلی دایر می شود؟

رودسر: یکشنبه ها در رودسر بازاری بزرگ برقرار است که محصولاتی مثل برنج، چای، ابریشم، مرکبات، فندق، گردو، گیاهان دارویی و نهال به فروش می رسد. به علاوه موادغذایی و لوازم منزل و انواع لباس هم در این بازار وجود دارد.

چوبر: در 7 کیلومتری شهر شفت، چوبر قرار دارد که بازار محلی آن در روز یکشنبه تشکیل می شود. در بازار چوبر انواع دام ها گاو، گوسفند و گوساله به فروش می رسد.

خمام: اگر می خواهید انواع صنایع دستی، سبزی های محلی، برنج و فرآورده های دامی را خریداری کنید، یکشنبه به بازار خمام بروید. یکی از مهم ترین محصولاتی که در خمام به فروش می رسد، برنج است.

صومعه سرا: در یکشنبه بازارهای صومعه سرا هم انواع سبزی، میوه، برنج، چای، دام، طیور، شیره انگور، مرغ و تخم مرغ، نیشکر و ابریشم به فروش می رسد.

کوچصفهان: بازار کوچصفهان از صبح زود آغاز می شود و در آن انواع کالاها و اجناس از قبیل مواد غذایی، پوشاک، گاو، گوسفند، وسایل منزل و کشاورزی به فروش می رسد.

گشت رودخان: در 9 کیلومتری جنوب فومن، گشت رودخان قرار دارد. در بازار یکشنبه گشت رودخان می توان انواع پوشاک، پنیر، کره، پارچه های پشمی و نخی و عسل را خریداری کنید.

بازارهای محلی استان گیلان کجاست ؟

سه شنبه ها، در کدام شهرهای گیلان بازار محلی دایر می شود؟

فومن: در سه شنبه بازار فومن، برنج، چای، صنایع حصیری، ظرفهای سفالی، گلیم، نمد، پنیر سیاهمزگی، عسل و کلوچه را می توانید خریداری کنید.

سه شنبه ها، در کدام شهرهای گیلان بازار محلی دایر می شود؟

چابکسر : سه شنبه ها در شهر چابکسر بازار محلی دایر است و در این بازارها محصولات محلی مثل برنج، مرکبات، چای، فرآورده های لبنی و دیگر وسایل مورد نیاز مردم عرضه می شود.

حسن رود: در 10 کیلومتری بندر انزلی، حسن رود قرار دارد و با خمام 8 کیلومتر فاصله دارد. در بازار سه شنبه های حسن رود هم مواد غذایی، صنعتی، پوشاک، تره بار، خشکبار، مرغ و ماهی عرضه می شود.

رضوانشهر: بازار محلی در مسیر رضوانشهر به آستارا دایر می شود. در بازار رضوانشهر محصولات لبنی و پشمی و دست ساخته های حصیری و انواع سبزی های محلی به فروش می رسد.

کیاشهر: کیاشهر با آستانه 20 کیلومتر فاصله دارد. روزهای سه شنبه می توانید برای خرید انواع برنج، سبزی، میوه های فصل، ماهی و سایر موارد خوراکی به بازار کیاشهر بروید.

پنج شنبه ها، در کدام شهرهای گیلان بازار محلی دایر می شود؟

کلاچای: روزهای پنج شنبه در کلاچای بازاری پررونق وجود دارد که در آن محصولات برنج، مرکبات، چای، ماهی، گردو و فندق و سایر مواد خوراکی و پوشاک و لوازم منزل به فروش می رسد. همچنین در این بازار محلی گیلانی می توانید انواع گیاهان دارویی مانند گل گاوزبان و نیز گل ها و گیاهان تزئینی را نیز خریداری کنید.

بازار های محلی استان گیلان کجاست ؟

هشتپر: یکی از زیبایی های پنجشنبه بازار هشتپر این است که خانمها و آقایان با لباس محلیشان به این بازار می آیند و محصولاتی مثل برنج، انواع سبزی ها و میوه های درختی از قبیل مرکبات، ازگیل، گیلاس و کیوی را عرضه می کنند. در بازار هشتپر همچنین می توان انواع پوشاک، شالهای پشمی، ماهی های پرورشی و مرغهای محلی را نیز پیدا کنید و آنها را خریداری کنید.

با برنامه زمانی برگزاری بازارهای محلی استان گیلان آشنا شدید. از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید از شما متشکریم.

شما می توانید برای اجاره سوئیت اجاره ایی، ویلا یا محل اقامت خود در سفر به گیلان، به وب سایت ببین ویلا سر بزنید و با بهترین قیمت، مکان مناسبی را برای اقامت خود در استان گیلان پیدا کنید.

ارسال نظر