خنک ترین مناطق تفریحی و گردشگری ایران کجاست ؟

    918 بازدید تهران

مکانهای گردشگری عالی برای سفر در تابستان

بسیاری از افراد، تعطیلات تابستان را برای سفر کردن انتخاب می کنند. خیلیها در این زمان به شمال ایران سفر می کنند؛ اما خیلیها هم دوست ندارند که به شمال سفر کنند؛ زیرا از آب و هوای گرم و شرجی خوششان نمی آید و هم تحمل شلوغی و جمعیت زیاد مسافران در مازندران، گیلان و گلستان را ندارند. این نوشته، مخصوص همان کسانی است که دوست دارند در سفرهای تابستانی خود، مکانهای جدید را تجربه کنند. در این نوشته می خواهیم درباره مقاصد گردشگری عالی برای سفر در تابستان با شما صحبت کنیم و امیدواریم با خواندن این نوشته، سفرهای تابستانی هیجان انگیزتری را در آینده تجربه کنید.

6 مکان گردشگری عالی برای سفر در تابستان

  1. سرعین در استان اردبیل

اگر می خواهید از گرما فرار کنید، استان اردبیل را برای سفر کردن انتخاب کنید. در این زمان، هوای اردبیل خنک و ملایم است و نه از سرما و نه از گرما اذیت نخواهید شد. استان اردبیل، از پربازدیدترین استانهای ایران، مخصوصا در تابستان است. در سفر به اردبیل، مکانهایی مثل سرعین و گردنه حیران را نیز خواهید دید که از جمله زیباترین مکانهای طبیعی استان اردبیل هستند. در تابستان می توانید در آب گرم سرعین هم شنا کنید و از خواص درمانی بی نظیر این چشمه آب گرم بهره مند شوید.

خنک ترین مناطق تفریحی و گردشگری ایران کجاست ؟

  1. کندوان در آذربایجان شرقی

یکی از بهترین مقاصد سفر در فصل تابستان، روستای کندوان در آذربایجان شرقی است. با رفتن به روستای کندوان می توانید عسل محلی این منطقه را امتحان کنید که طعم فوق العاده ای دارد. همچنین این فرصت را خواهید داشت که از خنکی هوا لذت ببرید و شکل خانه های این روستا که شبیه کندوی عسل هستند را تماشا کنید. برای اقامت در سفر به کندوان هم می توانید از اقامتگاه ها و هتلهای استفاده کنید.

خنک ترین مناطق تفریحی و گردشگری ایران کجاست ؟

  1. دشت شیمبار در استان خوزستان

اگر به دیدن مکانهای بکر ایران علاقه دارید، بهشت شیمبار را از دست ندهید. یکی از زیباترین مکانها در ایران، دشت شیمبار است. آب و هوای دشت شیمبار خنک است و طبیعت بکر و چشم نوازی دارد. شیمبار به قدری زیبا است که از زیباترین مناطق تفریحی و طبیعی ایران به شمار می رود. شما می توانید  در فصل تابستان به شیمبار بروید و از زیبایی های طبیعی در دل خوزستان لذت ببرید.

خنک ترین مناطق تفریحی و گردشگری ایران کجاست ؟

  1. کوهرنگ در شهرکرد

شهرکرد، استانی با آب و هوای بسیار خنک است، به طوری که در فصل تابستان باید با پتو در پارکهای این شهر بنشینید! یکی از شهرستانهای زیبا و خنک شهرکرد، کوهرنگ است. با رفتن به کوهرنگ در شهرکرد، می توانید خنکی بهار را حس کنید و زیبایی های فوق العاده کوهرنگ مثل چشمه های پرآب، کوه های پوشیده از گل، دشت لاله های واژگون و... را تماشا کنید. فاصله تهران تا کوهرنگ 9 ساعت است؛ اما این منطقه واقعا ارزش سفر کردن و ساعتهای طولانی در سفر بودن را دارد. برای اقامت در سفر هم می توانید از هتلها و اقامتگاه های زردکوه یا کوهرنگ یا شهرکرد استفاده کنید و سفر آسوده تری داشته باشید.

خنک ترین مناطق تفریحی و گردشگری ایران کجاست ؟

  1. فیروزکوه در استان تهران

فیروزکوه، یکی از مناطق سرد و ییلاقی در اطراف تهران است که در بیشتر اوقات سال، بارش برف و باران سنگینی دارد؛ اما در فصل تابستان، خبری از سرما و برف نیست و هوای این منطقه بسیار خوب و خنک می شود. فیروزکوه هم از جمله مکانهای مناسب برای سفرهای تابستانی است. با رفتن به فیروزکوه می توانید آثار تاریخی این منطقه را مشاهده کنید و از زیبایی های طبیعی آن نیز لذت ببرید. اگر ساکن تهران هستید، می توانید در سفر کوتاه و یکروزه به فیروزکوه بروید و برگردید. البته برای اطمینان، بهتر است تجهیزاتی مثل زنجیر چرخ و... را به همراه داشته باشید و محدودیتهای ترافیکی را هم چک کنید تا سفر راحتی داشته باشید.

خنک ترین مناطق تفریحی و گردشگری ایران کجاست ؟

  1. چشمه کوه گل دنا در استان کهکیلویه و بویراحمد

یکی از زیباترین مکانهای گردشگری در فصل تابستان، چشمه کوه گل دنا در استان کهکیلویه و بویراحمد است که در نزدیکی های شهر سی سخت قرار دارد. با رفتن به این مکان زیبا، هم می توانید سفری ارزان و کوتاه داشته باشید و هم اینکه طبیعت بکر این منطقه را ببینید و لذت ببرید. کوه گل دنا یکی از بکرترین مناطق گردشگری ایران از نظر گیاهی و جانوری است و جاذبه های دیدنی بسیار زیادی دارد. با رفتن به کوه گل دنا در یکی از سفرهای تابستانی خود، هم می توانید طبیعت دیدنی آن را مشاهده کنید و هم می توانید گونه های جانوری خاص مانند گرگ، بز کوهی، کبک دری، خرس قهوه ای، انواع چکاوک، کلاغ نوک سرخ و دیگر جانوران را ببینید.

خنک ترین مناطق تفریحی و گردشگری ایران کجاست ؟

مناطقی که در این نوشته با آنها آشنا شدید، جزو خنک ترین مکانهای گردشگری بودند و به همین دلیل پیشنهادهای خوبی برای سفرهای تابستانی به حساب می آیند. شما چه مکانهای دیگری را برای سفر کردن در فصل تابستان پیشنهاد می دهید؟ با تیم ببین ویلا در میان بگذارید...

ارسال نظر

اجاره آنلاین