جواهرده رامسر؛ نگین درخشان عروس شمال ایران+جاهای دیدنی جواهرده

    1,125 بازدید رامسر مازندران

روستای جواهرده رامسر؛ بهشت روی زمین در رامسر

انسان ها با توجه به مشغله کاری که دارند کمتر تصمیم به یک مسافرت می گیرند. البته در این میان افزایش هزینه ها و هزینه اقامت باعث شده خانواده ها کمی کمتر به سفر فکر کنند. با این حال سفر در هر زمانی باعث شادی و نشاط می شود. سفر کردن علاوه بر اینکه ما رو با دنیای بیرون از خودمون آگاه میکنه باعث آرامش به انسان می شود. سفرهای شهری با تمام امکانات گاهی اوقات نمی توانند روحیه لطافت و شادی رو به آدم ها بدهند. سفر به روستا یکی از اون سفرهاست که ناشناخته ها رو میشناسین با فرهنگ و رسوم وطن آشنا میشیم و اینکه مهم تر از شهر دور هستیم. مجله ببین ویلا امروز سفری داره به روستای جواهرده رامسر که در استان مازندران قرار دارد.

روستای جواهرده رامسر در کجاست؟

جواهرده رامسر در استان مازندران و در شهر زیبای رامسر قرار گرفته است. این روستا در ارتفاعات رامسر قرار دارد که مسیر آن پر پیچ و خم بوده و در جنگل قرار دارد. سفر به جواهرده رامسر به دلیل نزدیکی به شهر می تواند گزینه مناسبی باشد چون از یک طرف نزدیک به مرکز شهر رامسر است و دوم اینکه اجاره ویلا در رامسر به راحتی انجام می شود. اقامت در رامسر بخاطر وجود گردشگران زیادی که هر ساله به این شهر توریستی می آیند زیاد بوده و شما دغدغه اقامت ندارید همچنین با ببین ویلا نیز می توانید به راحتی رزرو ویلا انجام دهید.ببین ویلا برای هر نوع سلیقه ایی انتخاب های فراوان دارد.

مسیر جواهرده رامسر از کدام طرف است؟

همان طور که گفتیم مسیر روستای جواهرده بسیار پر پیچ و خم است و این منظور از یک جاده خطرناک نیست. مسیر روستای جواهرده پر از آبشارهای زیبا و درختان سرسبز از گونه های درختانی است که در سراسر استان مازندران یافت می شود. مسیر جواهرده در سال 1350 به همت مهندسان آلمانی ساخته شد. جاده ایی فوق العاده که حتما ساخت این مسیر هدف نبوده است. در فصل زمستان با مه گرفتن در این منطقه چیزی شبیه روستای فیلبند خواهید دید. اقیانوسی از ابرها در زیر پاهای شماست. همچنین در طول مسیر مکان هایی برای توقف وجود دارند که بسیار زیبا هستند. آبشارهایی که از بالا دست می آیند به شکل رودخانه از وسط کوه عبور می کنند و گردشگران می توانند در کنار رودخانه ها توقف کنند.

روستای جواهرده رامسر؛ بهشت روی زمین در رامسر

آشنایی با جواهرده

جواهرده رامسر در ارتفاع 2000 کیلومتری از سطح دریا قرار دارد. این روستا در 30 کیلومتری مرکز شهر رامسر در بالای کوه های البرز است. بطور کلی جواهرده برای دور ماندن از گرمای فصل تابستان بود و مردم محلی رامسر به آن ییلاق و قشلاق می کردند. رامسر بخاطر نزدیکی به دریا در تابستان بسیار شرجی است. جواهرده با داشتن آب و هوای خنک و دلپذیر جای به مراتب بهتری نسبت به مرکز شهر است.مردم روستای جواهرده امروزه به شغل خدمات از مسافرین مشغول هستند. بازار، خواربار فروشی، میوه فروشی و ... از جمله شغل های این مردم است.

دیدنی های روستای جواهرده در کجاها قرار دارد؟

آبشارها

همان طور که گفتیم در طول مسیر روستای جواهرده آبشارهای فصلی وجود دارند که معمولا در فصل زمستان پر آب هستند . اگرچه در سایر فصول سال نیز آب دارند ولی مقدار آن کم است. آبشار صفا رود از جمله آبشارهایی است که مسافرین بیشترین بازدید را از آن دارند. صفا رود در گرم ترین روز تابستان پر است که شما می توانید از آن استفاده کنید. در امتداد مسیر جواهرده بازار های محلی و سوغات سراها هم هستند که در نوع خود جالب اند.

روستای جواهرده رامسر؛ بهشت روی زمین در رامسر

صفا رود

پارک جنگلی صفا رود در ابتدای مسیر جواهرده قرار دارد. اگر سر و صدای ماشین نباشد به راحتی قابل شنیدن از  کیلومتری است. در پارک جنگلی صفا رود آلاچیق و قلیان سرا ها برای خدمات به مسافرین و گردشگران به تعداد مناسب قرار دارد. البته خدمات در این پارک جنگلی مناسب نبوده و طلب نظارات و توجه بیشتر است. در سالهای اخیر این پارک بسیار زیبا بود اما بی توجهی مسافرین و کم لطفی مسئولین منطقه رامسر از زیبایی های آن کاسته است.

روستای جواهرده رامسر؛ بهشت روی زمین در رامسر

دریاچه قو

در انتهای مسیر روستای جواهرده تکه ایی دیگر از بهشت یافت می شود. دریاچه قو در دل جنگل قرار گرفته است. بر ای رسیدن به دریاچه قو باید از مسیر خاکی و پر از سنگ عبور کنید. اگر ماشینتان توان رفتن ندارد هرگز دل به دریا نزنید و بی پروا مسیر را ادامه ندهید. در اطراف دریاچه آلاچیق و قایق های تفریحی برای تفریح وجود دارند. اقامت در دریاچه قو امکان پذیر است و شما می توانید شب در آنجا اقامت داشته باشید.

روستای جواهرده رامسر؛ بهشت روی زمین در رامسر

مسجد آدینه

این مسجد قدیمی که بارها مورد بلایای طبیعی قرار گرفته قدمت  700 ساله دارد. آخرین بلای طبیعی منجر به آتش سوزی شد و کل مسجد در آتش سوخت، اما با همت مسئولین دوباره بازسازی شد و امروزه پذیرای مسافرین و گردشگران است. مسجد آدینه در قدیم بعنوان آتشکده زرتشتیان بوده است. جشن های مذهبی و سنتی در اطراف این مسجد سالانه برگذار می شود. معماری این مکان توسط " شل شریف " از بزرگان جواهرده برپا شد.

روستای جواهرده رامسر؛ بهشت روی زمین در رامسر

رامسر روستایی پر از خوشگذرانی  

عکاسی، پیک نیک، کوه نوردی و مسابقات کشتی از جمله تفریحاتی است که می توانید در این روستا انجام دهید. می توانید از ارتفاع 2000 متری عکس های زیبایی در شب و روز از روستا بگیرید و آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. دیدن چشم اندازهای بکر با ماشین میسر نیست کوه نوردی در کوه های البرز با همراهان بسیار زیباست. شیب این کوه بسیار کم بوده و مسیر صعب العبوری ندارد با این حال تنهایی به کوه نوردی نروید.اگر شما هم اهل رامسر هستید و یا مکان دیدنی را رفته اید که فکر می کنید باید در لیست بالا باشد در پایین برای ما به اشتراک بگذارید. از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بوده اید ممنونیم.

برای اقامت در رامسر چکار کنیم ؟

برای اقامت در رامسر می توانید دو انتخاب داشته باشید.اول اینکه به دنبال هتل 4 ستاره و یا هتل 3 ستاره باشید.این هتل ها با داشتن امکانات در حد استانداردهای دیگر شهرها می باشند و معولا قیمت بالایی در ایام تعطیلات دارند.دوم اینکه می توانید با اجاره آپارتمان در رامسر به دنبال یک اقامت راحت و بدون خرجی باشید.اقامتگاه های ارائه شده در وب سایت ببین ویلا با قیمت رقابتی بین 100 ها ویلاها در رامسر و اطراف رامسر ارائه می شوند و دارای خدمات مناسبی می باشند.با رزرو هر کدام از ویلاها می توانید از پشتیبانی 100 درصدی ببین ویلا استفاده نمایید.

ارسال نظر