پارک جنگلی میرزا کوچک خان آمل

    1,398 بازدید آمل مازندران

پارک جنگلی میرزا کوچک خان آمل

مازندران، یکی از زیباترین و دوست داشتنی ترین مناطق ایران است. استان مازندران از نظر گردشگری و جذب مسافران از سرتاسر ایران، در وضعیت بسیار خوبی به سر می برد و هر ساله، پذیرای میلیونها مسافر است. این استان زیبا، جاذبه های طبیعی و تفریحی زیادی دارد که شما باید با آنها آشنا شوید تا بتوانید در هنگام سفر، از این جاذبه ها و امکانات استفاده کنید. یکی از جاذبه های تفریحی مازندران، پارک جنگلی میرزا کوچک خان است که در نزدیکی شهرستان آمل قرار دارد. در این نوشته با پارک جنگلی میرزا کوچک خان بیشتر آشنا خواهید شد.

 

پارک جنگلی میرزا کوچک خان آمل

پارک جنگلی میرزا کوچک خان کجاست؟

در 18 کیلومتری شهرستان آمل، یک پارک جنگلی زیبا و بزرگ وجود دارد که نام آن، «پارک جنگلی میرزا کوچک خان» است. اگر از جاده هراز به سمت مازندران بروید، در سر راه خود این پارک جنگلی را مشاهده خواهید کرد.

پارک جنگلی میرزا کوچک خان، یک پارک بزرگ است که بیش از 440 هکتار وسعت دارد. پارک جنگلی میرزا کوچک خان، یکی از بزرگترین پارکهای جنگلی در خاورمیانه است. در سمت شرقی این پارک زیبا، رود هراز جاری است که زیبایی آن را چندین برابر کرده است. درون این پارک نیز امکاناتی مانند آلاچیق، رستوران، قهوه خانه، میز و نیمکت، سرویس بهداشتی، پارک و وسایل بازی برای کودکان و... وجود دارد.

در روزهای تعطیل، تعداد زیادی از مسافران و ساکنین آمل و بابل به این پارک زیبا می آیند و از زیبایی های طبیعی این پارک جنگلی لذت می برند.

 

یکی از مزایای پارک جنگلی میرزا کوچک خان این است که به صورت شبانه روزی می توان از آن استفاده کرد. اگر به شب خوردید و قصد استراحت داشتید، می توانید به پارک جنگلی میرزا کوچک خان بروید و در استراحتگاه های این پارک، خستگی سفر را از تن بیرون کنید.

وقتی به پارک جنگلی میرزا کوچک خان می روید، تعداد زیادی از درختان کهنسال و تنومند را مشاهده خواهید کرد که قدمت آنها به صدها سال پیش بر می گردد. همچنین می توانید از میوه های خوشمزه درختان میوه بخورید و لذت ببرید. یکی از جاذبه های این پارک جنگلی، هزار پله است. از دیگر جاذبه های این پارک زیبا می توان به چشمه آب سرد و آبشار ماهان اشاره کرد.

وقتی به پارک جنگلی میرزا کوچک خان بروید، می توانید همزمان منظره های زیبایی از کوه، رود و جنگل را تماشا کنید و حسابی عکس بگیرید. جاده جنگلی و هوای خوب این منطقه، واقعا شما را غرق در لذت می کند.

هزینه استفاده از پارک جنگلی میرزا کوچک خان چقدر است؟

برای اینکه به داخل پارک بروید و در دل جنگل سرسبز آمل استراحت کنید، نیازی به پرداخت هزینه زیاد نیست و فقط باید هزینه قبض ورودی را بپردازید. بازدید از پارک جنگلی میرزا کوچک خان برای عموم افراد آزاد است. وقتی می خواهید به این پارک جنگلی بروید، بهتر است زیرانداز، لباس و کفش مناسب، آب آشامیدنی، پتو مسافرتی و... به همراه داشته باشید تا بتوانید به خوبی استراحت کنید و از این مکان زیبا بیشتر لذت ببرید.

در هنگام رفتن به پارک جنگلی میرزا کوچک خان، مراقب جنگل باشید!

جنگل های آمل، یکی از ارزشمندترین دارایی های طبیعت ایران هستند؛ پس از شما می خواهیم در هنگام تفریح و گردش در پارک جنگلی میرزا کوچک خان، مراقب درختان و فضای سبز این پارک باشید. شکستن درختها و روشن کردن آتش در زیر درختان از جمله کارهای خطرناکی است که عمر جنگل را کوتاه می کند. البته شما خواننده عزیز بسیار فهیم و آگاه هستید و می دانید که حفاظت از جنگل چقدر اهمیت دارد.

پارک جنگلی میرزا کوچک خان آمل

در هنگام سفر به استان مازندران در کجا اقامت داشته باشید؟

اگر می خواهید به آمل سفر کنید و جاذبه های این شهر مانند پارک جنگلی میرزا کوچک خان و چندین جاذبه دیگر را تماشا کنید، بهتر است به فکر محل اقامت خود در سفر نیز باشید. با انتخاب یک مکان مناسب برای اقامت در سفر، می توانید خوب استراحت کنید و اوقات لذت بخش تری را در سفر تجربه کنید. اگر به دنبال اجاره ویلا در آمل یا اجاره سوئیت در آمل هستید، از شما دعوت می کنیم تا به وب سایت ببین ویلا تشریف بیاورید و ویلای موردنظر خود را انتخاب کنید. ویلاها و سوئیت های موجود در وب سایت ببین ویلا، جزو بهترین، تمیزترین و مجهزترین ویلاها و سوئیت ها هستند. همچنین قیمت ویلاهای موجود بسیار منطقی است و شما می توانید با مناسب ترین هزینه، ویلای دلخواه خود را اجاره کنید.

همین حالا به وب سایت ببین ویلا تشریف بیاورید و بهترین ویلاها و سوئیت های استان مازندران را مشاهده کنید.

از اینکه تا انتهای این مطلب همراه ما بودید، از شما متشکریم.

ارسال نظر